VOB 20 dk’lık grafik.

İyilikle düşmeyecek anlaşıldı. O zaman AYU hucumu.
Önce teknik nedenler.

Dipten başlayan dalgaları numaralandırdım.
Dikkat ederseniz her tek sayılı dalga bir önceki tepeyi aşıyor, fakat sonrasında gelişen tepki dalgası (çift sayılı), bir önceki tepenin (kendinden önceki tek sayılı dalganın) altına düşüyor.

Biz Sazanlar buna double yada thriple three deriz. Eğer tek sayılar 7’e kadar gidiyorsa double three, 11’e kadar gidiyorsa thriple three olur. 7.Dalga da (68.75’de gerçekleşen) longlar badem olur demem bu yüzden. Ama piyasa zorlayarak da olsa, double three’e göre çok daha nadir bulunan bir thriple three yaptı. (11. dalga tepesinde)

Alttaki yükselen trendline kırılışı, düşüşün başlayacağının 1. konfirmasyonu, 10 ile gösterilen dip seviyesinin aşağı geçilmesi 2. konfirmasyon olur. Bu formasyonun düşüş hedefi idealde yükselişin tamamının geri alınması, çogunluklada yükselişin %61’inin geri alınması şeklinde olur (68.2’ler)

Tabi ki akılda tutulması gereken, bu sayımı bir Sazan’ın yaptığı (güvenmeyiniz ) ve subjectif Elliott dalga teorisi prensipleri ile yapıldığıdır. (Extra Sazanlık ) Bu nedenle 11. tepe aşılırsa (250 puan kadar fazla gidilirse), tüm sayım geçersiz hale düşer.

Bol Kazançlar.

Bu Da Dikkatini Çekebilir

Vob eksi bir gap ile başlayıp daha sonra tekrar yukarı sürerse

Pazartesi sabahı 112.600-700’lere hadi bilemedin 113.050-113.100’lere doğru eksi bir gap ile başlayıp daha sonra tekrar …

Vadeli piyasalara Giriş

[COLOR=”Navy”]Vadeli piyasalara ilgi duyan ve yeni başlayan herkese çok önemli bir tavsiyede bulunmak istiyorum. Herkesin …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *