vadeli bir dakikalık genişleyen

vadeli bir dakikalık genişleyen

genişleyen alt bandındayız bir dakikalıklarda.Bu bölgeden yeniden yukarıya yönelmeli.75500 stoploss olarak uygulanabilir kısa vade için.
Genişeleyen formasyonlar tepede oluşursa geri dönüş habercisi olma ihtimali var.ANCAK pala denen zerzavat sürekli yatırımcıyı terse getirme peşinde olduğu için fiyatlar dikkatle izlenmeli ve son tepemiz olan 76600 yukarıya geçilirse short tutmamakta fayda var.
Ayrıca formasyon düşük periyotta ortaya çıktığı için güvenilirliği zayıf olarak düşünülebilir.

Genişleyerek Açılan Zirve Görünümü (Broadening Formations)

Şekil itibarıyla simetrik üçgenin tam tersi olarak oluşur. Simetrik üçgen formasyonunda tepeleri birleştiren çizgi ile dip noktalarını birleştiren (üstten ve alttan gelen) çizgiler sağ tarafa doğru gidildiğinde birbirlerine yaklaşırken, genişleyerek açılan zirve görünümünde üst ve alt çizgiler bunun tam aksine birbirlerinden gittikçe uzaklaşmaktadır. Fiyat oynamaları büyüdükçe işlem miktarı da artmaya başlar.

“Genişleyerek açılan zirve” düşüşün yakında gerçekleşmeye başlayacağını işaret eder. Formasyonun oluşması için üç tepe noktası ve iki dip noktası gereklidir.

Üçüncü tepeden düşüşte fiyat iki dip noktasını birleştiren çizginin altına indiği zaman formasyon tamamlanmış olup düşüşe geçilmektedir. Satış zamanı gelmiştir.

Ahmet MERGEN

Bu Da Dikkatini Çekebilir

Vadeli piyasalara Giriş

[COLOR=”Navy”]Vadeli piyasalara ilgi duyan ve yeni başlayan herkese çok önemli bir tavsiyede bulunmak istiyorum. Herkesin …

Yeni tepeye gidip yada ikili tepe yapıp düşme ihtimalini nasıl görüyorsunuz?

Hayırlı cumalar cümleten. Hocam sizin yazılarınız rahatlatıyor bizi sağolun. Bir soru sormak istiyorum, yeni tepeye …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *