TÜRKİYE…iç dinamiklerine dönme noktasında….

Türkiye İç Dinamiklerine Dönme Noktasında

12 eylül darbesi ve ÖZAL la baslatılan TÜRKİYE EKONOMİSİNİN KÜRESELLEŞMESİ süreci….yaratılan 2001 krizi ve KEMAL DERVİŞ le çıkarılan yasalarla tamamlanmış….ardından gelen AKP hükümeti ile devam ederek…cumhuriyet döneminde yapılmış tüm KAMUYA ait kuruluş ve degerler satılarak….ÖZELLEŞTİRME İLE cumhuriyet döneminin tüm birikimleri sermayeye çevrilmiş ve 2002 den 2010 a kadar bu sermayeyi yeyip bitirmiştir….

gelinen noktada…iç sermaye birikimini tüketmiş….ve IMF ile yeniden görüşmeler baslamış ve olası bi erken secim nedeniyle bu görüşmeler kesilmiştir….

türkiye bugün….2002 den 2008 e kadar süren muthiş ekonomik gündemini bırakmış….birden ve aniden….egemenlik kimindir…tartışmasıyla….ANAYASA TASLAKLARI….REFERANDUMLAR….söylemlerine geri dönmüştür…hükümetin en güçlü oldugu dönemlerde avrupa birligi görüşmeleri dönemlerinde dahi….gündemde olmuyan bu yeni anayasa…ve…EGEMENLİK KİMİNDİR…tartışması….

manidardır….

kuzu gibiler üçün…bu tartışmaların baslaması….EKONOMİNİN TÜKENDİGİNİ…HAR FURUP HARMAN SAVURMANIN BİTTİGİNİ….ve artık ödeme zamanın geldigini göstermektedir….YUNAN DAKİ GİBİ….

KİM ÖDEYECEKTİR….biz….halk tabiiki….nasıl ödeyecektir….gecmişe bakın…darbelerle ve zorla….

türkiye iç dinamiklerine dönmüştür artık….ekonomik deniz bitmiştir….siyasal çalkantılarla….oluşturulacak yeni düzende…BU DENİZE NEHİRLER AKITILIP DENİZ DOLDURULACAKTIR…

türkiye iç dinamiklerine DÖNMÜŞTÜR ARTIK.

Bu Da Dikkatini Çekebilir

bir atımlık barut dahamı, yoksa emtiyalar ve borsalar tatlı inişemi

bu olayı borsa açısından değerlendirmek istifa eden kişi ve kişilere haksızlık olur en başında,… borsanın …

Yunanistan batarsa En Çok zarar görecek Ülkeler Fransa başı çekiyor

İspanya İşsizlik %21 Enflasyon %3,5 Dış ticaret – 3962.00 B açık veriyor ve sanayi üretiminde …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *