Türkiye Gündemi 2 Haziran

EKONOMİ GÜNDEMİ
———————————
– Philips’in yeni ürünleri ve sağlık alanındaki gelişmeleri paylaşacağı toplantı, saat 10.00’da Hilton Otel İstanbul’da yapılacak.
– İstanbul Ticaret Üniversitesi (İTİCÜ) ile Basım Yayın Meslek Birliği tarafından düzenlenen “Elektronik Yayıncılık Sempozyumu”, saat 10.00’da İTİCÜ Eminönü Yerleşkesi’nde gerçekleştirilecek.
– T-Bank ile Ata Yatırım arasındaki işbirliğine ilişkin ayrıntıların paylaşılacağı toplantı, T-Bank Genel Müdürü Dinçer Alpman ve Ata Yatırım Genel Müdürü Bülent Altınel’in katılımıyla, saat 10.30’da İstanbul Hyatt Regency Otel’de yapılacak.
– Türk Telekom ve Tepe Güvenlik’in ortak projelerini tanıtacağı toplantı, saat 10.30’da İstanbul’daki Türk Telekom Genel Müdürlük binasında gerçekleştirilecek.
– Letonya’nın önde gelen basın kuruluşlarından 10 kişilik bir heyet, saat 15.30’da İstanbul Bahçeşehir Üniversitesi’ni ziyaret edecek.
– Kale Grubu’nun Cube&Dot’u tanıtacağı toplantı, saat 19.00’da Santralistanbul Tamirane’de gerçekleştirilecek.

Cumhurbaşkanı Gül’ün programı
– Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, saat 14.00’da Kırgızistan Geçici Hükümeti Başkan 1. Yardımcısı Almazbek Atambayev ve beraberindeki heyeti Çankaya Köşkü’nde kabul edecek, saat 15.30’da Genelkurmay Başkanı Orgeneral İlker Başbuğ’u kabul edecek, saat 18.30’da Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ı kabul edecek.

Başbakan Erdoğan’ın programı
– Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, saat 11.00’da Başbakanlık Resmi Konutu’nda gerçekleştirilecek olan “Güvenlik Zirvesi”ne katılacak, saat 16.30’da Katar Emiri Şeyh Hamad Bin Khalifa Al Thani ile görüşecek, saat 18.30’da Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile Çankaya Köşkü’nde görüşecek.

TBMM gündemi
– TBMM Genel Kurulu saat 13.00’da toplanacak.
– Dışişleri Komisyonu Toplantısı saat 10.30’da yapılacak.
– Milli Eğitim Komisyonu, saat 10.30’da Milli Eğitim Temel Kanunu’nda değişiklik yapılması hakkında kanun tasarısını görüşecek.
– İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu, saat 10.30’da Gazze’ye yardım taşıyan konvoya yönelik saldırıyı görüşecek.
– KİT Komisyonu, saat 10.30’da PTT ve DHMİ’nin hesaplarının denetimini gerçekleştirecek.
– Helikopter Kazasını Araştırma Komisyonu toplantısı saat 10.30’da yapılacak.
– Kanser Hastalığını Araştırma Komisyonu, saat 10.30’da RTÜK Başkanı Davut Dursun’u dinleyecek.

Bakanların faaliyetleri
– İçişleri Bakanı Beşir Atalay, saat 10.00’da “e-Pasaport Uygulamasına Geçiş Tanıtım Toplantısı”nda bulunacak.
– Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, saat 09.30’da Osmangazi Elektrik Dağıtığım Devir Teslim Töreni’ne katılacak.
– Tarım ve Köyişleri Bakanı Mehmet Mehdi Eker, saat 09.45’te Toprak Mahsuller Ofisi’nin 2010-2011 Yılı Hububat Müdahale Alım Fiyatlarını düzenleyeceği basın toplantısı ile açıklayacak.
– Devlet Bakanı Cevdet Yılmaz, saat 09.30’da Denizli Valiliği’ni ziyaret edecek. Yılmaz, saat 10.00’da Pamukkale Üniversitesi’nde düzenlenen ‘Türkiye Sanayisine Sektörel Bakış: Tekstil Sanayisi Konferansı’na katılacak.

Siyasi partilerin faaliyetleri
– Saadet Partisi Genel Başkanı Numan Kurtulmuş, saat 11.00’da gündemdeki gelişmelerle ilgili bir basın toplantısı düzenleyecek.
– Demokrat Parti Genel Başkanı Hüsamettin Cindoruk, saat 11.00’da Demokrat Parti İl Başkanları toplantısında gündemdeki konularında ele alınacağı bir konuşma yapacak.

Basın toplantısı, tören, eylem, panel, toplantı, görüşme, ziyaret
– Başbakanlık Özelleştirme İdaresi Başkanlığı ve Yıldızlar SSS Holding arasında, saat 09.30’da “Osmangazi Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi”nin yüzde yüz hissesinin devri düzenlenen törenle gerçekleştirilecek.
– Ankara Kadın Platformu üyeleri, saat 11.00’da Ankara Adliyesi önünde basın açıklaması yapacak.
– Damat ADV Tween 2010 İlkbahar – Yaz koleksiyonu, saat 20.00’da Swisotel’de düzenlenen defile ile davetlilerin beğenisine sunulacak.
– MAZLUMDER’in organizasyonunda, İsrail’in saldırısı nedeniyle mağdur olan aileler, saat 13.30’da Sultanahmet Adliyesi’nde suç duyurusunda bulunacak.
– İsrail’in yardım gemilerine yönelik saldırılarını protesto etmek amacıyla, Esenler Dernekler Federasyonu’nun organizasyonunda Esenler Davutpaşa’dan hareketle Dörtyol Meydanı’na kadar yürüyüş, ardından “İsrail’le Kınama Mitingi” düzenlenecek. Mitingin ardından grup, otobüslerle İsrail Başkonsolosluğu’na hareket edecek.
– İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, saat 09.30’da Ali Sami Yen Stadyumu’nda, 16. Türk Dünyası Çocuk Şöleni kutlama programına katılacak.
– İstanbul Emniyet Müdürlüğü Polis Eğitim ve Kongre Merkezi’nde, saat 09.30’da, ‘Uyuşturucu ile Mücadelede Bölgesel İşbirliği Çalıştayı’na ilişkin bilgilendirme toplantısı düzenleyecek.
– İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkan Kadir Topbaş, saat 10.30’da İBB Güngören Tıp Merkezi’nde, ‘Sigara Bırakma Poliklinikleri’ni tanıtacak.
– İstanbul İl Müftülüğü’nün düzenlediği “Kur’an-ı Kerim’i ve Ezanı Güzel Okuma” yarışmaları, öğle namazından sonra Bahçelievler’deki Şirinevler Ulu Camii ile Ümraniye’deki Medine Camii’nde yapılacak.

SPOR GÜNDEMİ
————————-
– Beko Basketbol Ligi Final Serisi maçında Fenerbahçe Ülker ile Efes Pilsen 6. kez karşı karşıya gelecek. Abdi İpekçi Spor Salonu’ndaki maç, saat 20.00’de başlayacak.
– 15. Vehbi Koç Koşuşu saat 19.30’da Veliefendi Hipodrumu’nda yapılacak.
– Bahçelievler Belediyesi tarafından yaptırılan ve eski Milli Basketbolcu İbrahim Kutluay’ın ismini taşıyan spor salonunun açılışı saat 16.00’da gerçekleºecek.
– Trabzonspor Basketbol Tak?m?n?n yeni transferi Amerikal? y?ld?z Michael Wright saat 09.30’da İstanbul’a gelecek.

Bu Da Dikkatini Çekebilir

Shortları haftaya rahatlayacak bir yapı hazırlamış

Shortları haftaya rahatlayacak bir yapı hazırlamış ayu pala…aktif olması dileğiyle…

Disiplinli bir trader terste kalmaz

şimdi efendi düzde kaldın keyfin yerinde , terste kalsaydın böyle konuşmazdın demeyin please   disiplinli bir …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *