Türkiye Gazzeye Donanma Eşliğinde Yardım mı Götürecek

Gazze’ye donanma eşliğinde yardım gemisi mi?
Dünyanın önde gelen bazı haber siteleri, Başbakan Erdoğan’ın ‘son kararının’ Gazze’ye Türk donanması eşliğinde yardım gemisi yollamak olduğunu öne sürdü.


Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, İsrail’in Gazze’ye yardım filosuna kanlı baskınının ardından, Latin Amerika’dan dönüş yolunda, “Umarım son kararımız hayırlı olur” diye konuşmuştu. Bu konuşmanın içeriği ve bahsedilen son kararın ne olduğu dünyanın önde gelen haber sitelerinde tartışmaya neden oldu.

Drudge Report ve Debka File haber siteleri ile Jerusalem Post gazetesi, bahsedilen son kararın Gazze’ye Türk donanması eşliğinde yeni yardım gemilerinin gönderilmesi olduğunu söyledi.

Debka haber sitesi ve Jerusalem Post gazetesi, Ankara’dan bir kaynağa dayandırdıkları haberlerinde, “Başbakan Erdoğan’ın Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ ile Türk deniz kuvvetlerinin yardım gemilerine eşlik etmesi seçeneğini konuştuğunu” iddia etti.

Hatta yardım gemilerine Türk Hava Kuvvetleri’ne ait uçakların eşlik etmesi üzerinde bile durulduğu öne sürüldü.

TÜRK GENERALLER İNTİKAM PLANI YAPIYOR

Debka File sitesi ise “Ankara’daki kaynaklarımızın verdiği bilgiye göre Erdoğan yumuşaması konusunda ikna edilemiyor. Amerika, İsrail’in cezasını vermezse Türkiye verecek diyor” yorumunu yaptı. Sitede, “Türk generaller Gazze ablukasını kırma ve 9 ölünün intikamını alma planları yapıyor” iddiasında bulundu.

Jerusalem Post ise, “Türkiye Başbakanı İsrail’i Ankara’nın sabrını test etmemesi yönünde uyardı. Erdoğan, ‘Türkiye’nin dostluğu ne kadar kıymetliyse, düşmanlığı da o kadar güçlüdür. İsrail bu katliamı hiçbir şekilde meşrulaştıramaz’ dedi. Yetkililere göre bu sözler, yeni bir yardım filosunun Gazze’ye gönderilmesi durumunda Türk ordusunun durumunun değişebileceğini söyledi.”

KAYNAK: NTVMSNBC

Bu Da Dikkatini Çekebilir

Shortları haftaya rahatlayacak bir yapı hazırlamış

Shortları haftaya rahatlayacak bir yapı hazırlamış ayu pala…aktif olması dileğiyle…

Disiplinli bir trader terste kalmaz

şimdi efendi düzde kaldın keyfin yerinde , terste kalsaydın böyle konuşmazdın demeyin please   disiplinli bir …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *