Tiedje’nin bu haftaki yazısı

Boğalar Dow Jones’u 58,49 puan daha yükseğe taşıdılar. Toplamda bu özellikle Dow için zayıflık olarak görülebilir. Öte yanda Nasdaq yükseklerden yeni yükseklere zıplıyor.

Ayılar geçen hafta adeta buharlaşıp yok oldular. Bu durum 2009’u anımsatıyor. Endeksteki tüm zayıflıklar seans içinde direkt satın alma fırsatı olarak görüldü. Bu sayede gün içinde long tarafında kazanç sağlayabildik. Öte yandan DAX ise tek bir yön biliyordu: Yukarı. DAX önemli seviyelerin hemen altına geldi. Dow’da ise bu seviyeler 10650-10690 arasında.

Önümüzdeki hafta 10730 önemli olacak. Burada eski tepe var ve buranın aşılması klasik teknik analiz açısından alış sinyali olacak. Agresif alıcılar burası geçildiği anda alıma geçecekler. Daha temkinli olanlar ise ilk geri çekilmeyi bekleyecekler. Bu seviye aşılırsa bir sonraki hedef 11245 olacak.

Bu durum boğalar için harika değil mi? Partilerinin aynen devam ettiğine inanıyor olmalılar. VIX endeksinin dipte olması bunu gösteriyor. Bu demek ki, belli bir grup piyasayı tek yönlü bir cadde sanıyor.

Önemli destekler 10350 ve 9800 puanda. Bunların altına inilmesi durumunda ayılar su yüzüne çıkabilir.
http://www.godmode-trader.de/nachric…,a2104899.html

Bu Da Dikkatini Çekebilir

Günlük Yatırım Stratejisi – 22.03.2012

Piyasa Stratejisi Yurtdışı piyasalar belirsizlik ve beklentisiz bir ortamda yön bulmaya çalışıyor. Bugün hem Çin’de …

Seans İçi Yatırım Stratejisi – 22.03.2012

Piyasa Stratejisi Çin’de açıklanan PMI verilerinin bozulma sinyalleri üretmeye devam etmesine rağmen, devlete yakın olarak …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *