ESAY.RUL-T.Garanti Bankası A.Ş. & Endeks

T.Garanti Bankası A.Ş. & Endeks


Günlük ve 60 dklık grafiğe bakıldığında;

Günlükte,
– Fiyat, uzun zamandır ilk kez 21 günlük “günlük ek yüksek ” lerin ortalamasının üzerine çıktı.
– En kısa trend direncinin üzerinde kapanış var.
-Kısa vadeli göstergelerde pozitif uymsuzluk var.

60 dklkda

– Grafik üzerinde gösterilen bölgede gerek hacim artışı gerekse DIS de 20 nin aşağı kesilmiş olması önemli satış geldiğini gösteriyor.

Sadece teknik olarak bakıldığında ilk hareketin gevşeme yönünde olacağı görünüyor. Daha sonra günlükteki zayıf-olumlu görüntünün tuzak mı yoksa bir hareket başlangıcı mı olduğu anlaşılacak.

Endeks için de teknik olarak benzer şeyler söylenebilir.
Temel gerekçeler ise zaten aylardır negatif ivmesini koruyan bir görüntü sergiliyor. IMF, Seçim, G-20 toplantısı, İçerde açılan paketler, Dışarda açılan paketler, teknik tepkiler v.s .v.s toplamda profosyonel bir yatırımcının bile sağlıklı bir şekilde takip ve değerlendirmesinin olanaklı olmadığı çok sayıda etken var. Orta vadede yönün daha aşağıda olduğuna inanan yatırımcı için bile, tıpkı geçen hafta söylendiği gibi kısa periyotlu sistemlere uymak önemli bir sigorta sağlayabilir. Nitekim hafta içi bu konuda bir “tehlike”ye karşı bu sigortanın nasıl çalıştığını gördük.

Resmi gerçek boyutunda görmek için tıklayın.  Resmin ismi:  gargun.jpg Görüntüleme: 0 Büyüklüğü:  103,8 KB (Kilobyte) Resmi gerçek boyutunda görmek için tıklayın.  Resmin ismi:  gar60.jpg Görüntüleme: 0 Büyüklüğü:  109,8 KB (Kilobyte)

Bu Da Dikkatini Çekebilir

BIST-30 ANALIZI 03-10-2013

  OLUMLU FED ACIKLAMALARIYLA KAZANDIKLARININ TAMAMINI GERI VERDIKTEN SONRA TOPARLANAN ENDEKS NISPETEN YATAY SEYRINI SURDURUYOR. …

Xu030 Yorumu

Sazan sadece bir kez yazsın. Xu030 açısından, yükselişin 110.000-112.000 bandına kadar çıkmasını , sonrasında 98.000-100.000 …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir