TEK BİR PROJEDE YILDA 200 BİN TL ELEKTRİK VE SU TASARRUFU

– TURKCELL’DEN ELEKTRİK VE SU SAYAÇLARINI AYNI ANDA OKUYAN TÜRKİYE’NİN İLK TELEMETRİ PROJESİ

Turkcell, Antalya’daki rezidans ve turizm merkezi Goldcity’deki elektrik ve su sayaçlarına taktığı SIM kartlar sayesinde, her iki sayacı aynı anda uzaktan okuyarak maliyet ve zamandan büyük tasarruf sağlıyor.
Turkcell, Antalya’nın gözde rezidans ve turizm merkezi Goldcity için hayata geçirilen Türkiye’nin elektrik ve su sayaçlarının aynı anda okunmasını sağlayan ilk telemetri projesini hayata geçirdi. Goldcity’nin elektrik ve su kalemlerinde yılda 200 bin TL’lik tasarruf sağlaması beklenen proje, aynı zamanda organize sanayi bölgesi dışındaki ilk özel tesis telemetri çözümü olma özelliği taşıyor.
2 bin 500 sıcak-soğuk su ve elektrik sayacını kapsayan projede Turkcell 500 data hattı ile sayaçları uzaktan okuyabiliyor. Bu sayede açma-kapama işlemleri uzaktan yapılıyor, tesisten check-out yapan müşterilere anında fatura kesilebiliyor ve ardından bilgilendirmeler anında SMS veya e-posta ile yapılabiliyor.
Goldcity projesini değerlendiren Turkcell Kurumsal Çözümler Bölüm Başkanı Pelin Şeker, Bu sistem ile sayaç okuma sürelerinin kısaldığına ve sayaç okuma maliyetlerinin ciddi anlamda düştüğüne dikkat çekti.
Şeker, “Turkcell’in sunduğu telemetri çözümlerinin fazla elektrik kullanımı ve su tüketimini önlemesinin yanı sıra müşteriler için de getirileri var. Kullanıcılar tüketimlerini internetten öğrenebilme, raporlama yapma ve dünyanın her yerinde enerji tüketim bilgilerine ulaşma imkânına sahip oluyor. Turkcell’in kurumlar için geliştirdiği çözümler, tasarruf ve verimliliği beraberinde getiriyor, ülke ekonomisine de katkıda bulunuyor” dedi.

İSTANBUL (İHA) –

Bu Da Dikkatini Çekebilir

Shortları haftaya rahatlayacak bir yapı hazırlamış

Shortları haftaya rahatlayacak bir yapı hazırlamış ayu pala…aktif olması dileğiyle…

Disiplinli bir trader terste kalmaz

şimdi efendi düzde kaldın keyfin yerinde , terste kalsaydın böyle konuşmazdın demeyin please   disiplinli bir …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *