ESAY.RUL-SPOT30 endeks

SPOT30 endekse ilişkin aynı grafiği iki farklı çizimle ekliyorum.

İlk grafikde tek bir düşüş kanalı görünmekte ve mevcut spot endeks değeri , kanalın ortalarında bir yerde. Temel indikatörler de fiyatları takip eder olduğundan, başka bir deyişle belirgin uyumsuzluklar göstermediğinden fiyat grafiğinde görünen formasyonların tekrarı niteliğindeler ve ek bşir ipucu vermiyorlar.

İkinci grafiğe bakıldığında ise; zirveden bu yana geçen düşüşte arada yukarı oluşan tepkilerin tepe noktalarından çizilen trendlerin gittikçe dike yakın hale geldiği görünüyor. Türkçesi düşüşün şiddeti artmış.

Bir diğer nokta; son iki “boğa” tepesinde -mavi tepeler- aşırı alım bile oluşmamış (En altta yeşil impulslar olarak görünen indikatör).. Yani ek bir zayıflık olduğu düşünülebilir.

Sonuç her ne kadar ana trend kanalının üst değeri bugün itibariyle 37000 lerden geçiyorsada, ikinci grafik 33750 üstünün çok zor olduğunu ve hatta 32500 lerin üstüne çıkılmasının da güç olacağını söylüyor. Aşağı tarafa bakıldığında ise 28900-29200 bandının altındaki kapanışlarda, 30 endeksin dibini yenileyeceğine (26000 altına yolculuk) işaret olduğunu düşünürüm.

NOT: Teknik analiz sadece istatistik bilimi ışığındaki varsayımlar serisidir. yani yukarıdakiler sadece varsayımdır ve kişisel görüşlerimdir. Şunu unutmayınız ki; büyük borsa çöküşlerinde önce teknik analistler intihar eder.

Eklenmiş resmin önizlemesi

Resmi gerçek boyutunda görmek için tıklayın.  Resmin ismi:  SPOT30.jpg Görüntüleme: 1 Büyüklüğü:  73,1 KB (Kilobyte) Resmi gerçek boyutunda görmek için tıklayın.  Resmin ismi:  SPOT30_2.jpg Görüntüleme: 1 Büyüklüğü:  73,1 KB (Kilobyte)

Bu Da Dikkatini Çekebilir

xu030 da haftalık sinyaller

xu030 da haftalık sinyaller, son sinyal çukurda kalmış, … asla kalmaz, örneklerde görüldüğü üzere bir …

Son birkaç gündür diplerde ters obo oluştu .

101.200 üstüne çıkabilirse çok çok şiddetli bir çıkış olur . Ama adı üstünde ters obo …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir