Ana Sayfa / ekonomi / Sky grubunun ihalesini Comcast kazanmıştır

Sky grubunun ihalesini Comcast kazanmıştır

İngiliz Sky grubu için hisse başına 17,28 sterlin teklif veren Comcast, grubu satın almaya hak kazanmıştır.

İngiliz gösterim kuruluşu Sky grubunun satışı için düzenlenen ihaleyi, dünyanın en büyük kablolu TV şirketi Comcast kazanmıştır. 

Avrupa’nın en büyük TV kuruluşlarından önde gelen ve 23 milyon abonesi bulunan Sky grubunun satışı için İngiltere Birleşme ve Satın Alma Paneli tarafınca ihale düzenlendi. 

Panelden meydana getirilen açıklamada, Avustralyalı medya patronu Rupert Murdoch’un sahibi olduğu “21st Century Fox” adlı firmanın, Sky grubu için hisse başına 15,67 sterlin teklif verdiği açıklandı.

Açıklamada, Sky grubu için hisse başına 17,28 sterlin teklif veren Amerikalı TV şirketi Comcast’in ise bu teklifle Sky grubunu satın almaya hak kazanmış olduğu kaydedildi. 

Comcast’in teklifi Sky grubunun piyasa kıymetini ortalama 30 milyar sterlin (39 milyar dolar) olarak belirlerken, satın almanın tamamlanması için Comcast’in teklifinin Sky grubunun hissedarları tarafınca 11 Ekim’e kadar onaylanması gerekiyor. 

Sky grubunu almak için 21st Century Fox aralık ayında hisse başına 10,75 sterlin teklif sunmuş, Comcast ise nisan ayında 12,50 sterlin teklif etmişti.

Temmuz ayında ise Sky grubunun hisseleri için 21st Century Fox teklifini 14 sterline, aynı gün Comcast de teklifini 14,75 sterline yükseltmişti.

Bu Da Dikkatini Çekebilir

Yabancı yatırımcı için hizmet ofisleri açılacak

Türkiye'deki yabancı yatırımcıların vatandaşlık veya uzun dönem ikamet izni işlemlerinin tek noktadan takibinin yapılması ve başvuruların en kısa sürede sonuçlandırılması amacıyla Ankara ve İstanbul'da hizmet ofisleri açılacak.

Dolar kuru bugün ne kadar? (15 Ekim 2018 dolar – euro tutarları)

Dolar - euro kaç TL? Dolar kuru en son ne kadar oldu? Bankalararası piyasada döviz kurlarında son durum.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *