Sisteminizin imkb100 hisselerindeki ort performansı % kaç olabilir

Vobda kullandiğim sistemin hisseler üzerindeki performansını merak ediyordum ,100 bin lira sermaye ile her bir hisseye sermayenin %1 olan bin lira ayırarak 5 yila yakin zamanda sonucun ne olacağini imkb 100 yer alan hisseler üzerinde test ettim sonuc saşırtıcı geldi beklediğimden dusuk kaldiğini soyleyebilirim.Asağida nasil yaptiği ozetlemeye calişayim..

1 yildir 10 dklik periyotta kullandiğim sistemde optimizasyon yapmadan System TESTER da Sembol seciminde su anda imkb100 de yer alan tüm hisseleri seanslik periyodda (240 dklık) seçip test bölgesi olarak tüm seriyi işaretleyerek çaliştirdim,
Hisselerde aciğa satiş pratik olmayacaği icin sadece al sat yap seceneği secili durumdadır
System tester sonuclarını excele aktardım sonra ORT. % GETIRI kolonunu 2F hücresinden baslayarak en asaği hücreye kadar secili duruma getirdim bu durumda kolonun yukarisinda yer alan ünlem işaretine sag tıklayarak sayiya donusturmek gerekiyor sonrasında otomatik toplam diyoruz. Bende getiri % 13820 Cıkan sonuc 100 hissenin 5 yillik toplam getirisi her hisseye % 1 ayirdiğimiza gore cikan sonucu 100 e boluyoruz .Benim sistemin seanlik periyottaki ort getirisi % 138 olmus ki bence vasat bir performans. Bu sekilde pratikte trade etmek pek mumkun olmayabilir belki ama bu tur bir testi yaparak benzerde olsa farkli hareket eden 100 hissede sistemi olçmek fikir verici oldu, bu durumda vobda aylik 1500/ 2000 puanlik istikrarli bir kazanc bile bence son derece yuksek bi getiridir.

Benzer bir testi yapan veya yapacak arkadaslarinda sonuclarını paylasmasını rica ederim.Ayni sistemin günlük periyotta 1 ocak 2006 dan baslayarak ta test ettim sonuclar birbirine cok yakin cikti.Yine ortalamalar olsun diger klasik indikatorlerdede bunlara yakin hatta biraz daha düsük performanslar cikti.

Bu Da Dikkatini Çekebilir

Eft Hesaba Geçmedi Ne Yapmalıyım?

Eft işlemini gerçekleştirdikten sonra yani eft emrini verdikten 15 dakika sonra karşı hesaba para transferi …

Eft Saatleri Kaçta Başlıyor? Eft Emri Ne Zaman Verilmeli

Eft işleminizin gün içinde tamamlanması için bankanızın gün içi eft saatleri ne ise bu saatler …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir