Sevenleri için Tiedje

Sevenleri için Tiedje…

[url]http://www.godmode-trader.de/nachricht/EW-Analyse-DOW-Jones-Er-ist-unaufhaltsam-und-maechtig-Dow,a2098505.html[/url]

Dow Jones – Güçlü ve Durdurulamaz

Neredeyse düşünebilirsiniz ki boğalar yine formunda. Önce kısaca bir DAX’a bakmak istiyorum. Future’da dibe tahmin ettiğimiz gibi tam 5383 puanda ulaşıldı ve yukarı hareket başladı. Pazartesi akşamı 5893 hedefini verdik. Bu akşam seanstan sonra Future bu hedefe de ulaştı. Önümüzde yeni bir dönüm noktası mı var? Önemli soru bu, ancak anlayışınıza sığınarak şu an herhangi bir haftasonu tahmini yapmak istemiyorum.

Aslında itiraf etmeliyim ki bu hafta çok yorucu oldu. Endekslerde her zaman bir hedef noktasına ulaşıldığında bir sonraki hedef nedir sorusu ortaya çıkıyor.

Özellikle Dow Jones’da 16.000 hedefleri konuşulmaya başlandı. Başkaları da 5084 puandan bahsediyor. Analistlerin tahminleri birbirinden çok ayrılmaya başladı. Bu uzun vadeli hedefler bize ne getirir? Kısa vadeli trading için önemleri var mıdır?

Mesele zamanlama ise, uzun vadeli hedefler kısa vadede de önemlidir. Uzun vadeli pozisyon alacaksanız da önce yakın vadede iyi bir giriş noktası bulursunuz. Bu şekilde “tesadüfen” büyük bir trade yakalarsınız bazen.

Klasik teknik analiz gözüyle bakarsak yukarı trend henüz kırılmamış görülüyor. Bazen (Ocak’ta yaşadığımız gibi) trende ters hareketler olur. Bu trend için sağlıklıdır. Bunlar adeta piyasayı temizler ve yukarı hareketin devamı için bir temel oluşturur.

Yukarıda ve aşağıda önemli hedefler neler? 10730 geçilirse bir sonraki önemli hedef 11245. 9800’ün altına düşülürse 9500’e hatta 9000’e kadar potansiyel var. 10000 seviyesi psikolojik destek olarak görülebilir. Bu seviyenin tekrar kırılması erken bir satış sinyali olarak algılanabilir.

Özetle:

Boğalar yine gaza basıyor ve endeksi yönetiyor. Gün içi hareketlerde bile yükseliş trendinin kırılmadığını görüyoruz, bu nedenle çıkışın devamı beklenebilir. Pozisyonda olmayanlar için yeni giriş mantıklı olur mu değerlendirmek lazım. Risk kazanç oranını dikkatli incelemek gerek. Şu an net bir projeksiyon yapmak istemiyorum. Hafta sonu sıkı çalışmam lazım….

Bu Da Dikkatini Çekebilir

Günlük Yatırım Stratejisi – 22.03.2012

Piyasa Stratejisi Yurtdışı piyasalar belirsizlik ve beklentisiz bir ortamda yön bulmaya çalışıyor. Bugün hem Çin’de …

Seans İçi Yatırım Stratejisi – 22.03.2012

Piyasa Stratejisi Çin’de açıklanan PMI verilerinin bozulma sinyalleri üretmeye devam etmesine rağmen, devlete yakın olarak …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir