Ana Sayfa / ekonomi / Seansiçi Yatırım Stratejisi – 31.10.2011

Seansiçi Yatırım Stratejisi – 31.10.2011

Piyasa Stratejisi

Yeni haftada Avrupa borsaları öncülüğünde global borsalarda satış ağırlıklı bir seyir izleniyor. G20 Liderler Zirvesinde AB Liderleri’nin oluşturduğu 3 ana maddeleli kurtarma paketinin detayları belli olana kadar olumsuz algılama devam ettirilebilir. Yunanistan’ın %50 oranında borçlarını ödememesi kararına varıldıktan sonra, gözler İtalya’ya çevrildi. İtalya’nın 5 yıl vadeli tahvillerinde faiz oranı bugün, İtalya´nın Euro Bölgesi´ne katılımından bu yana görülen en yüksek seviye olan yüzde 5.83´e çıktı. Avrupa Merkez bankası da bu gelişme karşısında piyasadan İtalyan tahvilleri satın alarak faizleri düşürmeye çalışıyor. Bir olumsuz haber de ABD’den geldi. Bu sabah Wall Street Journal gazetesinde, Finansal danışmanlık şirketi MF Global Holdings’in iflasa başvurmak üzere girişimlerde bulunduğu detaylandırılmıştı. Son yayınlanan habere göre MF Global’in New York FED ile işlem yapma yetkisi askıya alındı.

Yurtiçinde Merkez Bankası, bugün de piyasaları fonlamaya devam etti. Faizler ve dolar/TL bir miktar geri çekildi ancak, yurtdışı piyasalarda bozulan algı İMKB’yi de olumsuz etkiliyor. Yine de endeksin yurtdışı piyasalara görece daha iyi bir performans sergilemesini bekliyoruz.  
 

İMKB Stratejisi 

İMKB-100 endeksi ilk seansta 57.000 üzerinde kalmayı başaramadı. 56.500 seviyesine kadar yaşanan gerilemenin olağan olduğunu düşündüğümüz endeks için gün sonu kapanışı belirleyici olacaktır.  

VOB Stratejisi

Bugün vade sonu, pozisyonlar Aralık vadeye taşınıyor. Bugün yatay ve sıkışık seyir içerisinde pozisyonların Aralık vadeye taşınması gerçekleşecektir. 68.500-69.500 bugünkü sıkışık band olabilir.

 

Bu Da Dikkatini Çekebilir

Yabancı yatırımcı için hizmet ofisleri açılacak

Türkiye'deki yabancı yatırımcıların vatandaşlık veya uzun dönem ikamet izni işlemlerinin tek noktadan takibinin yapılması ve başvuruların en kısa sürede sonuçlandırılması amacıyla Ankara ve İstanbul'da hizmet ofisleri açılacak.

Dolar kuru bugün ne kadar? (15 Ekim 2018 dolar – euro tutarları)

Dolar - euro kaç TL? Dolar kuru en son ne kadar oldu? Bankalararası piyasada döviz kurlarında son durum.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *