Ana Sayfa / ekonomi / Seansiçi Yatırım Stratejisi – 23.08.2011

Seansiçi Yatırım Stratejisi – 23.08.2011

Piyasa Stratejisi
Çin’de açıklanan olumlu PMI verilerinin ardından Almanya’da da beklentilerin üzerinde gelen PMI verileri, küresel borsalarda dün başlayan tepki hareketinin bugün de devam ettirilmesini sağlıyor. Ekonomiye duyulan güvenin zayıfladığını gösteren ZEW endeksleri yükselişin bir miktar hız kesmesini sağlasa da, endekslerdeki pozitif seyir devam ediyor. Bugün ABD’de açıklanacak yeni konut satışları verilerinin beklentilerin altında kalması durumunda, küresel büyümeye yönelik endişeler yeniden ön plana çıkabilir.

TCMB  politika araçlarında değişikliğe gidilmemesi yönünde kararını açıkladı. PPK toplantı özetindeki açıklamalara istinaden, munzam ile ilgili bir değişiklik ya da yeni bir faiz indirimi beklenmemelidir. TCMB önümüzdeki ay da büyük bir ihtimalle politikasında değişiklik yapmayacaktır. Gevşetici politikaların devamı yurtdışı ekonomilere bağlı olacaktır. Bankacılık sektöründe TL munzam karşılıkları ile ilgili beklentiler fiyatlanmıştı. Bu nedenle İMKB için olumsuz, para piyasaları için olumlu bir karardır.

İMKB Stratejisi   

İMKB’de 50.000-54.000 arasında volatil hareketler devam edecektir. 54.000-56.000 orta vadeli olası tepe bölgesidir.

VOB Stratejisi
İMKB 100’de 50.000-54.000 taban yapma çabasına karşılık, vadeli kontatlarda 60.000-66.000 arasında bir taban yapma çabası var. 66.000 direncini oldukça iddalı bir direnç olarak çalışmaya devam etmesini bekliyoruz.

Bu Da Dikkatini Çekebilir

Yabancı yatırımcı için hizmet ofisleri açılacak

Türkiye'deki yabancı yatırımcıların vatandaşlık veya uzun dönem ikamet izni işlemlerinin tek noktadan takibinin yapılması ve başvuruların en kısa sürede sonuçlandırılması amacıyla Ankara ve İstanbul'da hizmet ofisleri açılacak.

Dolar kuru bugün ne kadar? (15 Ekim 2018 dolar – euro tutarları)

Dolar - euro kaç TL? Dolar kuru en son ne kadar oldu? Bankalararası piyasada döviz kurlarında son durum.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *