Seansiçi Yatırım Stratejisi – 13.07.2011

Piyasa Stratejisi
Dün küresel borsalardaki satışları tetikleyen Avrupa Borsaları, bugün endekslerdeki alıcılı seyre destek oluyor. Dünden bugüne endişeleri yatıştıran gelişme, İtalya Başbakanı Silvio Berlusconi’nin ve Ekim ayı sonunda görev süresi dolacak olan Avrupa Merkez Bankası Başkanı Jean-Claude Trichet’in yerine geçecek olan İtalya Merkez Bankası Başkanı Mario Draghi’nin açıklamaları oldu. Berlusconi, İtalya’nın bütçe açığının düşürülmesi konusunda birlik mesajları verirken; Draghi, İtalyan bankalarının Avrupa bankalarına yapılan stres testlerinden güçlü çıkacağı yönünde açıklamalarda bulundu. Perşembe günü İtalya’da gerçekleştirilecek oylamada kemer sıkma önlemlerinin senatoda kabul görmesi ve Cuma günü açıklanacak stres testlerinden İtalyan bankarının söylendiği gibi başarılı bir şekilde çıkması, İtalya ile ilgili endişelerin gündemden düşmesini sağlayacaktır. Öte yandan 24 Haziran’da gerçekleştirilen FED toplantısının dün yayınlanan tutanaklarında, yeni bir parasal genişlemenin düşünülebileceğine ilişkin verilen sinyallerin de, küresel borsalardaki risk iştahını canlı tutan bir gelişme olduğunu düşünüyoruz. Bugün FED Başkanı Ben Bernanke’nin TSİ 17:00’de yapacağı açıklamalar, alınan sinyallerin güçlendirilmesi açısından dikkatle takip edilecektir. 

Yurtdışında artan risk iştahına paralel İMKB-100 endeksinde de alıcılı bir seyir izleniyor. Cari açığa yönelik alınan önlemlerin orta vade içerisinde etkisinin görülecek olması, piyasaların da bekleme modunda kalmasına ve yurtdışındaki gelişmelere göre sınırlı hareketler gerçekleştirmesine neden oluyor. Yaşanan yükselişin 64.000 seviyelerinde durulmasını bekliyoruz.


İMKB Stratejisi 
Üç günlük düşüş ile kapanış ile birlikte yatay seyir içerisinde gerileme netlik kazandı. Beklentimiz 61.000-64.000’de yaşanacak bir harekettir.


VOB Stratejisi
İMKB 30 gösterge kontratlar için 75.600 ana destek seviyemiz, 78.000 de kırılmasını beklemediğimiz direnç seviyesidir.

Bu Da Dikkatini Çekebilir

Güniçi YorumGY – 22 / 6 / 2012

IMKB-100 : Cuma günü ilk seans endeksin, 59.991-60.574 aralığında işlem görerek, seansı 60.502 seviyesinden tamamladığını …

Teknik BültenTB – 22 / 6 / 2012

IMKB-100 : Perşembe günü 59.287-60.815 aralığında işlem gören endeksin günü 60.439 seviyesinden tamamladığını görüyoruz. Endeksin …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *