Ana Sayfa / ekonomi / Seansiçi Yatırım Stratejisi – 02.12.2011

Seansiçi Yatırım Stratejisi – 02.12.2011

Piyasa Stratejisi
Önümüzdeki hafta Pazartesi günü gerçekleştirilecek Merkel-Sarkozy görüşmesi, Perşembe günü gerçekleştirilecek AB Liderler Zirvesi öncesinde, Merkel ve Sarkozy tarafından verilen olumlu mesajlar piyasaları ayakta tutuyor. Yanı sıra bugün ABD’de açıklanacak tarımdışı isithdam verilerine ilişkin olumlu beklentiler de piyasaları destekleyen diğer bir unsur. ABD’de açıklanacak tarımdışı istihdam verileri önümüzdeki yoğun haftaya hangi tonda gireceğimizi belirleyecek.

İMKB-100 endeksi yurtdışı borsalara paralel ilk seansı alıcılı kapattı. Ancak 585 milyon TL’lik işlem hacmi oldukça düşük. Yurtdışındaki pozitif seyir devam ettiği sürece 54,500 ara direncinin üzerine çıkılabilir ancak bu işlem hacmi ile kalıcılığının takip edilmesi gerekebilir. Tarımdışı isithdam verilerinin beklentilerin üzerinde bir artış kaydetmesi, katılımın artmasını sağlayabilir.

İMKB Stratejisi 

54.450 ise gün içi direnç seviyesi olmak üzere dalgalanma bandı 53.800-56.000 olarak takip edilebilir.

VOB Stratejisi
65.600 seviyesinin üzerinde kalınması durumunda iyimser havanın sürdürülmesini sağlayabilir. 65.600 ve hatta 65.000’ne yakın kapanışlar 63.800’e düzeltme getirebilir.

Bu Da Dikkatini Çekebilir

Yabancı yatırımcı için hizmet ofisleri açılacak

Türkiye'deki yabancı yatırımcıların vatandaşlık veya uzun dönem ikamet izni işlemlerinin tek noktadan takibinin yapılması ve başvuruların en kısa sürede sonuçlandırılması amacıyla Ankara ve İstanbul'da hizmet ofisleri açılacak.

Dolar kuru bugün ne kadar? (15 Ekim 2018 dolar – euro tutarları)

Dolar - euro kaç TL? Dolar kuru en son ne kadar oldu? Bankalararası piyasada döviz kurlarında son durum.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *