Ana Sayfa / ekonomi / Seansiçi Yatırım Stratejisi – 01.06.2011

Seansiçi Yatırım Stratejisi – 01.06.2011

Piyasa Stratejisi
Yunanistan ile ilgili haber akışı piyasaları dalgalandırmaya devam ediyor. IMF’in Haziran ayı sonunda Yunanistan’a ödemesi planlanan yardımın 5’inci dilimini ödemeyeceği yönündeki haber akışı, EUR/USD paritesindeki yükselişin sınırlanmasına ve güne alıcılı bir başlangıç yapan küresel borsaların dünkü kazançlarının bir kısmını geri vermesine neden oldu. Yanı sıra Almanya, İngiltere ve Euro bölgesinin geneline ilişkin yayınlanan PMI verilerinin beklentilerin altında açıklanması da endekslerin baskı altında kalmasına neden oluyor. Negatif haber akışının, Yunanistan’ın sorunlarına ilişkin endişeleri azaltacak haber akışı ile bastırılmasını ve borsalardaki satıcılı seyrin kısa süreli olmasını bekliyoruz. Bugün ABD’de açıklanacak ADP özel sektör istihdam verilerinin beklentilerin üzerinde açıklanması negatif atmosferin dağılmasını sağlayacaktır. 

Yabancı bir aracı kurumun banka hisselerine yönelik aşağı yönlü tavsiye değişiklikleri, endeksin bankacılık sektörü hisselerine gelen satışlar nedeniyle bir süre baskı altında kalmasına neden oldu. Ancak ITO tarafından İstanbul’a ilişkin açıklanan Mayıs ayı enflasyon verilerinin korkulduğu kadar yüksek çıkmaması, Cuma günü TÜİK tarafından açıklanacak enflasyon verilerine ilişkin negatif beklentileri fiyatlandıran piyasalar için pozitif bir bekleyiş yaratacaktır. TL’deki değer kazancı ve faizdeki gerilemenin İMKB-100 endeksini desteklemesini bekliyoruz.

İMKB Stratejisi 
62.500 güçlenen bir destek konumunda bulunmaktadır. 64.250 ve 65.000 dirençlerine doğru yükselişin devamını bekliyoruz. Bugün 62.500-64.250 aralığında, alıcılı bir piyasa bekliyoruz.

VOB Stratejisi
İMKB 30 Haziran kontratlarının bugün 76.500-79.000 aralığında hareket etmesini bekliyoruz.

 

Bu Da Dikkatini Çekebilir

Yabancı yatırımcı için hizmet ofisleri açılacak

Türkiye'deki yabancı yatırımcıların vatandaşlık veya uzun dönem ikamet izni işlemlerinin tek noktadan takibinin yapılması ve başvuruların en kısa sürede sonuçlandırılması amacıyla Ankara ve İstanbul'da hizmet ofisleri açılacak.

Dolar kuru bugün ne kadar? (15 Ekim 2018 dolar – euro tutarları)

Dolar - euro kaç TL? Dolar kuru en son ne kadar oldu? Bankalararası piyasada döviz kurlarında son durum.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *