Ana Sayfa / ekonomi / Seans İçi Yatırım Stratejisi – 16.01.2012

Seans İçi Yatırım Stratejisi – 16.01.2012

Piyasa Stratejisi
S&P’nin not indirimlerinin ardından Avrupa piyasalarında karışık bir seyir izleniyor. Avrupa Birliği mekanizmasının daha erkene çekilmesi için müzekerelerin gelecek hafta başlayacağına ilişkin haberler şimdilik morallerin yüksek tutulmasını sağlıyor. Piyasaların asıl bekledİği bugün Fransa’da düzenlenen 12, 25 ve 51 hafta vadeli Hazine bonosu ihalelerinin sonuçları olacak, ihale sonuçları TSİ 15.50 sonrasında açıklanacak. İhalelerde faiz oranlarının yükselmesi piyasalarda tedirgin bir seyir izlenmesine neden olabilir.

İMKB, Cuma günkü AB’yi saran not indirimi sonrasındaki kaybettiklerini geri almaya çalışıyor. Geçen hafta Perşembe ve Cuma günkü işlemler sonrasında 52.100-52.500 arasında önemli dirençler oluştu. Bu dirençlere yönelinirken gerçekleşen işlem hacmi olumlu ama bu direnç bölgelerinde satıcıların egemen çıkması durumunda bu güçlü seyir hala değişme poransiyelini barındırıyor. 51.500’ün altında kapanışlar İMKB’de güçlü seyrini durdurabilir. Satışlar 51.500’ün üzerinde kaldığı sürece, ilk seansa benzer hareketlenmeler gerçekleşecektir. 

İMKB Stratejisi 
İMKB’de 52.800 test edildikten sonra 51.150’e yaşanan bir geri çekilme sonrasında 52.000’ne yükseldik. 52.000’nin altına gerileme durumunda 51.500’de yeni dengelenme sağlanabilir. 52.500’e yönelimler ve oradan gerçekleşecek dengelenme gerçekleşebilir. Realizasyonunun bittiği ya da devam etme noktasındayız.

VOB Stratejisi
Son üç gündür düşen kanal direnci zorlanmaya devam ediliyor. Fakat hala düşen kanal direncinin kırılması gerçekleşmedi. Hareketli ortalamaların da kanal direncine doğru yönelmiş olmasının nedeni direncin kırılma baskısını artırabilir. 63.500-64.000 ise satışların geleceği bölge olup, piyasada bu sıkışma devam edebilir.

Bu Da Dikkatini Çekebilir

Yabancı yatırımcı için hizmet ofisleri açılacak

Türkiye'deki yabancı yatırımcıların vatandaşlık veya uzun dönem ikamet izni işlemlerinin tek noktadan takibinin yapılması ve başvuruların en kısa sürede sonuçlandırılması amacıyla Ankara ve İstanbul'da hizmet ofisleri açılacak.

Dolar kuru bugün ne kadar? (15 Ekim 2018 dolar – euro tutarları)

Dolar - euro kaç TL? Dolar kuru en son ne kadar oldu? Bankalararası piyasada döviz kurlarında son durum.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *