Seans İçi Yatırım Stratejisi – 09.03.2012

Piyasa Stratejisi
Yunanistan sorununun çözülmesiyle gündemsiz kalan piyasalarda yatay ve hacimsiz bir seyir izleniyor. Öğleden sonra borç takası konusunda haber akışının yoğunlaşması ile piyasalar tekrar hareketlilik kazanabilir. Hem Euro Bölgesi Maliye Bakanları telekonferansı hem de Uluslararası Takas ve Türev Birliği’nin (ISDA) açıklamaları takip edilecek. Piyasaların asıl odak noktası ise bugün ABD’de açıklanacak tarımdışı istihdam verileri olacaktır. Açıklanacak veri piyasalara yeniden hareketlilik kazandırabilir. 

Çin’de açıklanan enflasyon verilerinin parasal genişleme konusunda daha cesur adımlar attırabileceği beklentilerinin olumlu etkisi, diğer gelişmekte olan ülkelerin aksine Türkiye piyasalarında sınırlı kaldı. Hindistan Merkez Bankası’nın munzam karşılık oranlarında gerçekleştirdiği indirim piyasalara yeni bir ivme kazandırmada yetersiz kalsa bile düşüşleri sınırlandırabilir. Gelişmekte olan ülke piyasaları için bugün ABD’de açıklanacak tarımdışı istihdam verileri büyük önem taşımakta olup, istihdamdaki bozulma, FED toplantısının gerçekleştirileceği önümüzdeki haftaya pozitif bir tonda girilmesini sağlayabilir. 

İMKB Stratejisi
59.000-61.000 aralığındayız. Beklediğimiz gibi İMKB 61.000 direncini geçecek güce bugün ulaşamadı. Bu aralıkta kalmamız piyasanın bir dağıtım bölgesinde olduğuna işaret etmiyor. Orta ve ve uzun vadeli göstergelerin yükselmesi ile birlikte destekler güçleniyor. 

VOB Stratejisi
Tepkili bir açılış sonrasında endeks 71.750 seviyesine kadar gevşedi. Endeksin güniçi görülen en düşük seviyelerin daha da altına sarkmasını beklemiyoruz. 

Bu Da Dikkatini Çekebilir

Güniçi YorumGY – 22 / 6 / 2012

IMKB-100 : Cuma günü ilk seans endeksin, 59.991-60.574 aralığında işlem görerek, seansı 60.502 seviyesinden tamamladığını …

Teknik BültenTB – 22 / 6 / 2012

IMKB-100 : Perşembe günü 59.287-60.815 aralığında işlem gören endeksin günü 60.439 seviyesinden tamamladığını görüyoruz. Endeksin …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir