Seans İçi Borsa Stratejisi

Piyasa Stratejisi

İngiltere’de perakende satış rakamları artması beklenirken süpriz bir düşüş yaşandı. İspanya başarılı 30 yıllık tahvil borçlanması gerçekleştirirken, Temmuz ayında Euro Bölgesi’nde dış ticaret açığı beklentilerin oldukça üzerinde bir dış ticaret fazlası verdi. Bu ekonomik veriler sonrasında Avrupa bölgesinde tahvilleri ile Alman tahvilleri arasında spreadler açılmaya başladı. Para piyasaları ile borsalar arasında farklılaşma bu kez para piyasalarında yaşandı ve Euro değer kazandı. Yurtdışı borsalar bugün ABD piyasaları açılmadan önce açıklanacak FedEx’in 2. çeyrek kar rakamlarını ve kar beklentilerine odaklandı. Aynı zaman ABD’de haftalık işsizlik başvuruları ve Philadephia FED Endeksi takip edilecek. Philadelphi Endeksi Haziran ayından bu yana düşerken, Eylül ayında da düşüşün devam etmesi bekleniyor. FedEx’in sonuçları hayal kırıklığı yaratması durumunda, piyasalarda kar satışları artabilir. ABD vadeli işlemlerde yarın vade sonu olacağı için önemli değişimler olmayabilir. Fakat Pazartesi gününden itibaren Aralık ayı vadelilerinde başlayacak işlemler nedeniyle ABD piyasalarında volatilite artabilir.
Bankacılık sektörü ve holdinglere gelen kar realizasyonları ilk seansta etkili oldu. Son dönemde iyi gelen ekonomik veriler ve referandum sonrasında TCMB’nin bu akşam yapacağı Para Politikası Kurulu toplantısı önemli bir hal aldı. Açıklamaların faizler ve dolayısıyla İMKB üzerinde etkili olması beklenebilir. Hareket bandımız 61.500-64.000 aralığındadır.

İMKB Stratejisi

İMKB’de 59.200-64.000 arasında bir band içerisinde hareket etmektedir. 61.500 ara destek noktasıdır. 61.500
desteğinin kırılması 59.200’e gerileme yaşanmasına neden olabilir. Mevcut destek 61.500 üzerinde kalındığı sürece ise 64.000 hedef noktadır.

Bu Da Dikkatini Çekebilir

xu030 da haftalık sinyaller

xu030 da haftalık sinyaller, son sinyal çukurda kalmış, … asla kalmaz, örneklerde görüldüğü üzere bir …

Son birkaç gündür diplerde ters obo oluştu .

101.200 üstüne çıkabilirse çok çok şiddetli bir çıkış olur . Ama adı üstünde ters obo …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *