sazan:DJI Spot, Haftalık grafik.EW’ciler için notlar :

sazan tarafından yazılmıştır

DJI Spot, Haftalık grafik.

Dün geceki kapanış tam olarak “%161 of 1” çizgisi üstünde oldu. (Yeşil yatay trendline)
Bu çizgi üstünde kalındığı müddetçe 4. dalganın b dalgasında olunduğu ve maximum 9551’lerin görüleceğini (yükseliş yönlü, 4. dalganın c dalgasının görüleceği), bu çizgi altında kalındığı müddetçe, 6772’nin (5=1 hedefi, beyaz oklu kırmızı yatay) nihai düşüş hedefi olduğunun bilinmesinde fayda var. (Tabiki sayımın dogru olduğu varsayımıyla)

EW’ciler için notlar :

  • 4/a:4 nolu dalga, 2-3. dalga aralığının tam olarak %38.2’sinden döndü. Bilindiği gibi kendileri ideal 4. dalga hedefi olurlar. Bu nedenler bu dalganın tek başına 4. dalga olması yüksek olasılık.
  • 4/a:4 dahil 3 bardaki düşüş, tek başına b dalgası olamaz (3 dalgalı değil). Eğer b dalgasında isek, bu düşüş b içindeki 3 dalgalı yapının sadece ilk dalgası olabilir. Yani b dalgasının alt dereceli a dalgası. dolayısıyla yükseliş olsa bile 4/a:4 tepesini aşamayan ve ya daralan üçgen yada bu seviyelere tekrar düşen bir düşüş görürüz diye düşünüyorum.

Bol Kazançlar.

Bu Da Dikkatini Çekebilir

Günlük Yatırım Stratejisi – 22.03.2012

Piyasa Stratejisi Yurtdışı piyasalar belirsizlik ve beklentisiz bir ortamda yön bulmaya çalışıyor. Bugün hem Çin’de …

Seans İçi Yatırım Stratejisi – 22.03.2012

Piyasa Stratejisi Çin’de açıklanan PMI verilerinin bozulma sinyalleri üretmeye devam etmesine rağmen, devlete yakın olarak …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *