Sazan Waves

[quote=sazan;348046]Uzun süren düşüşün dibi Y noktasından, yukarı yönde 5 dalga sayıldığından , düzeltme sonrası (içinde olduğumuz) ikinci bir yukarı yönde 5 dalgalı hareket bekliyorum. (Bir trendin (örnekte, aşağı yönlü), ters yönünde 5 dalgalı hareket varsa (grafikteki 5 dalgalı yukarı trend), bu hareket tüm yapının tamamı olamaz mantığı gereği).

5 noktasından sonraki harekete bakarsak ya
a. Zayıf bir c dalgası ile sonlandı
b. Yada bir üçgen oluşuyor ve d ve e ayakları sonrası yukarı hareket gelecek.

Daha agırlıklı senaryon bir triangle (üçgen) oluşumu. Eğer a senaryosu geçerli ise, zayıf c sonrası hareketler çok güçlü olduğundan , son derece hızlı bir yukarı hareket gelmeli. Eğer Triangle geçerli ise d dalgaları da 3 dalgalı olduğundan c’den başlayan yükselişin bir miktarı (%50 civarı) geri alındıktan sonra b tepesini aşamayan bir yukarı hareket gelmeli. Sonrasında ise e dalgası için bir düşüş olmalı.

Hangi senaryoda olursak olalım, b tepesi aşıldığında ise b şıkkındaki senaryoda isek, Y-5 mesafesinin en az %61’i kadar (idealde eşiti) bir yukarı hareket, a senaryosunda isek en az %100 (İdealde %161’i kadar) bir yukarı hareket bekliyorum.

Bol Kazançlar Dilerim. :rolleyes:

[/quote]

Xu030 Endeks günlük.

Alıntı yaptığım mesajdaki a senaryosu geçerli olacak gibi duruyor. Gereken tek şey b tepesinin aşılması. Aşıldıgı taktirde yine alıntı yaptığım mesajdaki mesafeyi katedeceğini düşünüyorum.

Bu Da Dikkatini Çekebilir

xu030 da haftalık sinyaller

xu030 da haftalık sinyaller, son sinyal çukurda kalmış, … asla kalmaz, örneklerde görüldüğü üzere bir …

Son birkaç gündür diplerde ters obo oluştu .

101.200 üstüne çıkabilirse çok çok şiddetli bir çıkış olur . Ama adı üstünde ters obo …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *