Referandum sonrası piyasalarda rahatlama bekliyoruz.

Haftalık Uzman Görüşü Onur Mutlu

Ağustos ayında, İMKB’de, beklentilerimize paralel olarak kar satışlarını izledik. Endeks ay başındaki 59,867 seviyesinden alım fırsatı olacağını düşündüğümüz 56.500-57.500 aralığına oldukça yaklaşarak 57.500–58.000 bölgesine kadar geriledikten sonra tekrar toparlanarak Ağustos’u 59,973 seviyesinde kapattı.

Bilanço beklentilerinin tamamlanması ve yurtdışının olumsuz etkisiyle yaşanan satışların önemli alım fırsatı yarattığı görüşündeyiz. İMKB’nin gelişmekte olan ülkeler ortalamasına göre %10-11 civarında seyreden iskontosunun Ağustos’ta da devam ettiğini görüyoruz.

Eylül ayı hem yurtiçinde hem yurtdışında açıklanacak önemli veri akımı açısından volatilitenin yüksek olmasını beklediğimiz bir ay. Yurtiçinde 12 Eylül’deki halk oylaması sonrasında bir süreliğine de olsa siyasi belirsizliğin azalacak olması piyasalarda rahatlama sağlayacaktır. Yurtdışında ABD ve AB bölgesi öncelikli olmak üzere İngiltere ve Japonya’da 2. ve 3. çeyrek büyümeleri açıklanacak. 3 Eylül’deki ABD tarım dışı istihdam verileri piyasalarda kısa vadeli yukarı ya da aşağı yönlü bir hareket başlatabilir. Tüm bu gelişmelere karşın, Türkiye piyasalarının olumlu ayrışmasının Eylül’de de devam etmesini bekliyoruz.

İMKB endeksi için yıl sonu 65.000 hedefimizi korumaktayız.

Bu Da Dikkatini Çekebilir

xu030 da haftalık sinyaller

xu030 da haftalık sinyaller, son sinyal çukurda kalmış, … asla kalmaz, örneklerde görüldüğü üzere bir …

Son birkaç gündür diplerde ters obo oluştu .

101.200 üstüne çıkabilirse çok çok şiddetli bir çıkış olur . Ama adı üstünde ters obo …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir