Nasıl Trade Etmeli…

Nasıl Trade Etmeli?…
Bu sorunun yanıtını ciddi bir şekilde arayan herkes, bir sürü kitap okumak, internette ciddi zaman harcamak, değişik trade şekillerini uygulayan farklı kişilerin yaklaşımlarını ve sonuçlarını tartmak, çok parası varsa da bizzat bunları uygulayarak çok büyük bir bedel ödemek zorundadır. Tabi ki bütün bunlar başarının garantisini veremezler. Önemli olan kendi tarzınızı yakalamaktır. Ya bir tarzınız yoksa ya da tarzınız piyasalarda kazanmaya uygun değilse?…
Bu sorular ve olası doğru yanıtlı yaklaşımlar, birkaç paragraflık bir yazıya sığdırılamaz elbet, dahası benim bilgim ve görgüm bunları kaleme alıp ders verecek düzeyde değil.
Yabancı dilim olmadığı için sadece türkçe kaynaklı, edinebildiğim bir sürü kitap okudum trade konusunda. Çok fazla forum tecrübem yok. Rast geldiğim ve bana katkı sağlayabilir dediğim bir sürü forumdaşın trade tarzını ve söylemlerini uzun süre sanal ortamda inceleme fırsatı bulabildim. Bazılarını taktir edip kendi tarzıma nasıl katkı sağlayabileceğine kafa yordum, bazılarına ise kesinlikle bana göre değil deyip, katı prensiplerim arasına yapılmaması gerekenler olarak yerleştirdim.
Bugüne kadar sistem yazma-oluşturma becerisi kazanamadığımı, daha doğrusu zaman ayıramadığımı belirtmiş ve sistemle giriş-çıkış yapanları kıskandığımı ima etmiştim bir yazımda. Daha az kazandığımdan mı onlardan?, zannetmiyorum daha az kazandığımı, nitekim daha azsa da önemi yok. Fakat bir trade giriş ve çıkış noktası için benden daha az vakit ayırdıkları gerçeği ve her aşama-nokta da trade edebildikleri için olabilir imrenme nedenim. Histemle(Sayı ve kademelerin ritmiyle) trade edip kazanabilenlere ise saygı duymaktan öte yorum dahi yapamayacağımı belirteyim.Bildiğim ve bilmediğim bir çok yöntemle trade yapılıyordur elbet. Herhangi birinin sidik yarışında öne geçtiğine veya birinci olduğuna dair bir yazı okumadım da, duymadım da. Bir Disipline(Histem, Sistem, Klasik TA, EWP…), sadece bir DİSİPLİN olarak bakabilenler, zaten bu yazının muhatabı değildirler. Hiçbir disiplin görmedim ki, en büyük benim benden büyüğü yok ve her şeyi HEP ben bilirim diyen. Bir disiplinin müridi demişse bunu onu da kaale almamak gerek sanırım, kraldan çok kralcı olduğundan ötürü.
‘Bütün bunları niçin yazdın şimdi Sayın mavi’ diyen Saygı değer Arkadaşlarıma yanıtıma gelirsek;
Haftasonu ipini koparıp inine dönmüş ve neşeyle pc başına oturup, şöyle bir neler yazılmış diye foruma baktığımda EWP çerçevesinde kendince yorum ve beklentisini sunmuş bir zat üzerinden bunlar diyerek çoğul vurgusu yapılmış.İlk te değil son da olmayacak elbet eleştirinin dozunu ayarlayamama durumu. Gerçekte tanışmadığım, fakat sanal ortamda tanıyıp severek, saygı duyduğum bir kaç arkadaşın yazısında üstüme alınmadığım halde çoğul vurgularından rahatsızlık duydum.Bu yazılara tek tek cevap vererek bir polemik başlatmak istemiyorum.., Bunlar nitelemesine muhattab olabilecek ve yine gerçek hayatta tanışmadığım ve dahi sanal ortamda da tanışmadığım, fakat izleyebildiğim kadarıyla yıllardır disiplinleri çerçevesinde beklentilerini ve fikirlerini, yanılıp yanılmayacağını düşünmeden, hiçbir karşılık beklemeksizin sunan, Saygıdeğer ve nadide olarak gördüğüm bu insanlar yüzünden rahatsızlık duydum. Bu forumda veya herhangi bir platformda …meli, …malı, …cek, …cak gibi görüş ve beklentilerini yazıyla veya grafikle aktarmaya çalışan herkese aktarımları için saygı duyulması gerektiğine inanıyorum. Yanılıp yanılmamalarının bir önemi olmaması gerekir. Ortada bir emek vardır ve teşekkür edilmese dahi, en azından saygısızlığı, tiye alınmayı haketmemektedirler.
Bol şanslar hepimize…

Bu Da Dikkatini Çekebilir

Eft Hesaba Geçmedi Ne Yapmalıyım?

Eft işlemini gerçekleştirdikten sonra yani eft emrini verdikten 15 dakika sonra karşı hesaba para transferi …

Eft Saatleri Kaçta Başlıyor? Eft Emri Ne Zaman Verilmeli

Eft işleminizin gün içinde tamamlanması için bankanızın gün içi eft saatleri ne ise bu saatler …

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir