Metastock Expert Advisorda Ardışık Okların Sadece İlki Görünsün


Metastock Expert Advisorda Ardışık Okların Sadece İlki Görünsün

Bir sistem yazdınız ya da buldunuz ama expert advisoru açınca alım satım koşulları gerçekleşince okları da koyuyor diyelim fakat şartları taşıyan her fiyat çubuğunda ardışık şekilde oklar çıkıyor ve ekranınızın tamamını bu oklar kaplıyorsa bu oklar grafik üzerinde çalışmanızı hem yavaşlatacak hem de zorlaştıracaktır.

Bunun üstesinden gelmek için Equis forumlarında anlatılan Forum.DLL Latch Fonksiyonunu kullanmamız gerekecek. Dosya bir yerde tarif bşaka bir yerde. Ben sizin için tek tıklamayla kurulum yapacak halde bir bir kurulum dosyası haline getirdim. Ekteki dosyayı indirin ve içindeki TekOkluExpertSetup.exe dosyasını kurun.

Kurulum Şifresi : wWw.VOBiX.NET
Küçük büyük harfe duyarlı olduğundan kopyalayıp yapıştırın.
Sonda ya da başta boşluk olmayacak şekilde kopyaladığınızdan emin olun.

Daha sonra MetaStock programını ve Expert Advisor‘u açın.

** Tek Oklu Expert by VOBiX.NET yazan experti bulun ve Edit tuşuna tıklayın. Commentary bölümünde talimatnamesi yer alıyor.

Symbols kısmındaki aşağıdaki şekilde yer alan formül kısmında kırmızı renkli alanlara “=” ve “;” arasındaki kısımkendi sisteminizin koşullarını yazın. Kırmızı kısımlar haricinde hiç bir yeri değiştirmeyin.

LE:={LONG Açma Koşulu}0;
LX:={LONG Kapat Koşulu}0;
SE:={SHORT Açma Koşulu}0;
SX:={SHORT Kapat Koşulu}0;

Eğer nakite sisteminizin nakite geçmesini istemiyorsanız yani Long Exit(Uzun Kapat) ve Short Exit(Kısa Kapat) fonksiyonlarını kullanmak istemiyorsanız ilgili yerlere işlem koşulu olarak 0 yazmanız yeterlidir. Böyle :up: çıkınca kısayı kapatıp uzun pozisyon açacaktır ve sizi sürekli pozisyonda tutacaktır. :up: okundan sonra :down: oku gelen kadar arada çıkacak :up: oklarını göstermeyecektir.

LX:=0;
SX:=0;

Kurum dosyası hem Forum.DLL dosyasını hem de gerekli formülleri içermektedir.

Download: Tek Oklu Expert Sistemi

kaynak:finans.ekibi.net

Bu Da Dikkatini Çekebilir

MetaStock Neden Kullanılır?

MetaStock Neden Kullanılır? Metastock kullanımı daha dogru sonuçlar ile karar vermenizi sağlarken sizin yapmanız gereken …

MetaStock Professional 11’in Yenilikleri

MetaStock Professional 11’in Yenilikleri Metastock Professional 11 ile gelen yenilikler 43 yeni indikator 6 yeni …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir