MetaStock Analiz Araçları

The Explorer™ (Gezgin)

Kendi alım-satım sisteminize göre piyasaları tarayarak kazandırma potansiyeli olan hisseleri bulur.
Kazandırma potansiyeli olan hisseleri Explorer’la bulun.
En önemli alım-satım fırsatlarını bulmak, ancak belirli kriterlere göre tüm hisseleri karış karış taramakla mümkündür. Bu büyük bir iştir ve tek başınıza yapmanız neredeyse olanaksızdır. MetaStock Professional içinde gelen Explorer (Gezgin) için bu iş çocuk oyuncağıdır.
Sadece Explorer’a hangi kriterlerde hisselere bakmak istediğinizi söyleyin yeter. O, arka planda (diğer işleri yapabilmeniz için bilgisayarınızı boş bırakarak) sessizce çalışarak, binlerce hisse senedini sizin için inceler ve vermiş olduğunuz kriterlere uygun hisseleri bulur.
Explorer’la ayrıca en favori indikatörlerinizin değerlerini hesaplatabilir; kazandırma potansiyeli olan hisseleri listeleyebilir; en fazla artan, azalan, işlem gören hisseleri bulabilir veya günlük alım-satım sinyalleri üretebilirsiniz. Ve tüm bunları kendi belirlemiş olduğunuz kriterlere göre yaparsınız.
Eğer hazırsanız, Explorer daha pek çok şey yapabilir…
Örneğin, Explorer birden fazla keşfi aynı anda yapabilir. Üç değişik arama şeklinden birini seçebilirsiniz:

  • Explorer’a başka bir keşfin sonucuna göre keşif yaptırabilirsiniz,
  • Bütün keşifleri tek hisse senedi listesine uygulayabilirsiniz,
  • Her keşif için ayrı hisse listesi kullanabilirsiniz.

Siz de Explorer’la “kazananlar” arasına katılın!

The Expert Advisor™ (Uzman Danışman)

Sanki dünyanın en parlak teknik analistlerinin düşüncelerine ulaşmak gibi… ve daha fazlası!
Artık Kendi Uzman Takımınıza Danışabilirsiniz
Belirli bir alım-satım durumu için dünyanın en iyi uzmanlarının ne düşündüğünü öğrenmek istermisiniz? The Expert Advisor (Uzman Danışman) sayesinde artık öğrenebilirsiniz.
Martin Pring, Gilbert Raff ve Bill Williams gibi yatırım ustalarının kolay anlaşılır notları ile grafikler üzerinde dolaşıp, iyimser, kötümser veya kararsız bölgeleri tespit edebilir ve kendi indikatörlerinizle karşılaştırma yapabilirsiniz. The Expert Advisor (Uzman Danışman) sayesinde artık tek başınıza alım-satım kararları vermekten kurtulacaksınız.
Ve bu Expert Advisor’ın yapabileceklerinden sadece biri…
31 Candlestick (Mum) Oluşumunu Tanıma – The Expert Advisor sayesinde, ister 31 ayrı candlestick (mum) oluşumunun tümünü, ister sadece seçtiğiniz oluşumları bulup grafik üzerinde görüntüleyebilirsiniz.
Daha Fazla Uzman Yardımı…
The Expert Advisor’ın ciddi yatırımcılara sunduğu çok fazla şey bulunmaktadır. İleride yapacağınız analizlerde kullanmak üzere yüzlerce kişisel uzman danışman hazırlamanıza imkan verir. Ve bu tüm yorumlar yönetilmesi kolay tek bir yerde tutulur. Siz sadece trend şeridi, önemli noktalar, semboller, uyarılar ve yorumlar için kurallar oluşturursunuz. Daha sonra bunları incelemek istediğiniz grafiğe uygularsınız.

Enhanced System Tester™ (Geliştirilmiş Sistem Test Edici)

Yüzlerce sistemi, binlerce hisse senediyle geçmişe dönük test etme imkanı… Hem de bir kaç dakika içinde!
Bir alım-satım sistemine güvenebilmenin tek yolu, o sistemi geçmişe dönük test etmekten geçer.
MetaStock Professional’ın Geliştirilmiş Sistem Test Edicisi artık çok daha ayrıntılı, çok daha esnek ve çok daha kişiselleştirilebilir olduğundan, tam istediğiniz gibi analizler yapabilir ve bunları geçmişe dönük test ederek inanılmaz kesinlikte sonuçlar üretebilirsiniz.
En son alım-satım analizi teknolojisi sayesinde, daha önce mümkün olmayan kesinlikte “kazandıran” alım-satım senaryoları üretebilirsiniz.
Geliştirilmiş Sistem Testi Edici ile bir kaç dakikada geçmişe dönük yüzbinlerce test yapabilirsiniz. “Kazandıran” hisseler ortaya çıktığında, yeni değişkenler girerek tekrar test edebilir ve geçmişe dönük EN BAŞARILI alım-satım senaryosunu bulabilirsiniz.
Ayrıca, Geliştirilmiş Sistem Test Edici’nin müthiş kişiselleştirmesi, ayrıntılı sonuçları ve detaylı raporları ile, bulmuş olduğunuz hisse adayının potansiyeli hakkında daha kesin ve doğru sonuç çıkartabilirsiniz.
Artık sadece “nokta odaklı” geçmişe dönük testlere son! Şimdi, yaptığınız testlerdeki giriş-çıkış seviyeleri gibi değişkenleri değiştirebilir veya düzeltebilirsiniz. Hatta “stop” ve “limitli emir” ler için bile.
Yaptığınız testlere komisyon ve emir kayması (slippage – hızlı piyasalarda serbest fiyatlı emirlerin birkaç kademe aleyhte gerçekleşmesi durumu) faktörlerini ekleyebilirsiniz. Ayrıca, alım-satım büyüklüğünü tutara göre, adede göre, işlem masrafına göre veya mevcut olan hisselere göre ayarlayabilirsiniz.
Bugüne kadar alım-satım kararı vermek için yaptığınız testlerden hiç bu kadar gerçekçi, ayağı yere basan sonuçlar almadınız.

Bu Da Dikkatini Çekebilir

MetaStock Neden Kullanılır?

MetaStock Neden Kullanılır? Metastock kullanımı daha dogru sonuçlar ile karar vermenizi sağlarken sizin yapmanız gereken …

MetaStock Professional 11’in Yenilikleri

MetaStock Professional 11’in Yenilikleri Metastock Professional 11 ile gelen yenilikler 43 yeni indikator 6 yeni …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *