Ana Sayfa / ekonomi / Merkez Bankası ve Kalkınma Bankası’na atamalar

Merkez Bankası ve Kalkınma Bankası’na atamalar

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası Başkan Yardımcılığına Dr. Uğur Namık Minik’ün atanmasına dair Cumhurbaşkanı sonucu Resmi Gazete’de yayımlandı. Ek olarak, Türkiye Kalkınma Bankası’na da yeni başkan atandı.

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Başkan (Guvernör) Yardımcılığına Dr. Uğur Namık Minik atandı.

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla Resmi Gazete’de piyasaya sürülen Cumhurbaşkanı sonucuna bakılırsa, TCMB Başkan Yardımcılığına Dr. Uğur Namık Minik getirildi.

Söz mevzusu atama 1211 sayılı kanunun 29’uncu maddesi ile 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi’nin 2, 3 ve 7’nci maddeleri gereğince yapılmış oldu. 

KALKINMA BANKASI BAŞKANI GÖREVDEN ALINDI

Öte taraftan, Resmi Gazete’deki Cumhurbaşkanı kararlarına bakılırsa, Türkiye Kalkınma Bankası AŞ Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Buçukoğlu görevinden alındı. Bu suretle boşalan Türkiye Kalkınma Bankası AŞ Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Başkanlığı görevine İbrahim Halil Öztop atandı.

Resmi Gazete’deki bir başka atama sonucu ile Gömü ve Maliye Bakanlığında açık bulunan Başhukuk Müşavirliği ve Muhakemat Genel Müdürlüğüne ise Hayrettin Kurt getirildi.

İBRAHİM HALİL ÖZTOP KİMDİR? 

Orta Doğu Teknik Üniversitesi Sanayi Mühendisliğinden mezun olan İbrahim Halil Öztop, Bilkent Üniversitesi İşletme Yüksek Lisans derecesine haiz. 1995 senesinde yatırım bankacılığı kariyerine süregelen ve 1999 senesinde Körfezbank’a geçerek gruba katılan Öztop, Türkiye Sınai Kalkınma Bankasında Yatırım Bankacılığı Grup Müdürü olarak vazife yapmış oldu. Güvence Yatırım bünyesinde Hususi Ana para İşlemleri Müdürü olarak çalışan Öztop, 2011 yılından bu yana Güvence Yatırım’da kurumsal finansmandan görevli Genel Müdür Yardımcılığı görevini yürütüyordu.

Bu Da Dikkatini Çekebilir

Yabancı yatırımcı için hizmet ofisleri açılacak

Türkiye'deki yabancı yatırımcıların vatandaşlık veya uzun dönem ikamet izni işlemlerinin tek noktadan takibinin yapılması ve başvuruların en kısa sürede sonuçlandırılması amacıyla Ankara ve İstanbul'da hizmet ofisleri açılacak.

Dolar kuru bugün ne kadar? (15 Ekim 2018 dolar – euro tutarları)

Dolar - euro kaç TL? Dolar kuru en son ne kadar oldu? Bankalararası piyasada döviz kurlarında son durum.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *