BOĞA PİYASA DEĞİŞMEZ ALTINDA

Altında iki Haber.

JP Morgan bugün fiziksel altın bullionun tamamlayıcı teminat olarak kabul edeceğini açıkladı. Bu ne demek? Altın monetary sisteme yani parasal ve finasal sistemdeki yerini geri almakta. Altın standardı dışına çıkıştan sonraki bu geri dönüş mükemmel bir haber.

Ayrıca bu neyin sinyali? JP Morgan hacim bazında altın bullionda zorluk yaşıyor.
Morgan bilindiği gibi altın ve gümüşte fonların muhafazasını üstlenmekte. Gold etf de teminat olarak kabul edilme yok sadece bullionda.

Ekimde CME altını teminat olarak kabul edeceğini açıklamıştı.

Parasal sistemde, makroekonomide, ve coğrafipolitik riskte altın, çekici alternatif rolünü borca, senete, borsaya, hisseye, yada her hangi kağıda karşı arttırmaya devem ediyor.

JP Morganın hareketi altının finansal sistemdeki önem artışının ve çekiciliğinin göstergesidir.

Cme teminat altınlarını JP Morgan Chase Bankda londrada saklamaktadır.
Cme açıklamasada resmi olarak, şunu ummaktadır: depozitörlerin gelecekte artması.

İkinci haber bir duyum:

Asya, özellikle Çin fiziksel altın istemekte. Ve yeni metodları şu: Planları yüksek montanda GLD EFT si almak. Bunu sonradan Altını hemen teslim almak için kullanacaklar. Böylece Comexin teslimattaki limit kurallarını bypass edecekler.

GLD EFT de alım limiti yok.

Ana medya ve bazı işten anlamayanlar (bizdede bir hıyar var malum) altındaki düzeltmeyi likiditasyona dönüş ve bunu bir ayusal durum olarak görüyor.

Bunların farkında olmadıkları tek gerçek büyük alıcıların fiziksel teslimat istemesi. Bunlarda bir gram beyin yok. TERSİNE SON DERECE BOĞASAL BİR DURUM BU DURUM. ALTIN EMTİA BOĞA PİYASA HAYATTAKİ TEK GERÇEKTİR. VE ASLA BİR BALON YOKTUR.

HA DÜZELTMELER OLMAZMI OLUR AMA BOĞA PİYASA DEĞİŞMEZ ALTINDA. METALDE EN SERT DALGA 5 İNCİ DALGADIR. Orta uzun vade gerçekler değişmez.

Kısa vade 1365-1375 önemli. 1308, 144 HO long tut devam ama cycledan başımız belada. Burası geçilmezse kaar alınmaı ve shorta dönülmeli. Kısa vade için.

Jelibon.

Bu Da Dikkatini Çekebilir

Altın Günlük Güncel Altın Yorumu Altın Analizleri-25/11/2011

Yatırımcıların güvenilir limanı olan altının akıbetinin ne olacağı merak konusu.Avrupalı liderlerin çözüm bulamamasıyla Euro bölgesi …

Altın Günlük Güncel Altın Yorumu Altın Analizleri-24/11/2011

Avrupanın borç krizinden doğan endişelerin doları güçlendirmesi ile güvenli varlıklara olan talep kırılırken altın düşüşünü …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *