İSRAİL DIŞİŞLERİ BAKANLIĞI SÖZCÜSÜ YARDIMCISI ARİELİ, TUTUKLULARIN EVLERİNE GÖNDERİLECEĞİNİ SÖYLEDİ

– SHAHAR ARİELİ:
– “BU TRAJİK KAZA, HAMAS’I DESTEKLEYEN İHH ORGANİZASYONUNUN SONUCUDUR”

VEHBİ BAŞ
TEL AVİV (İHA) – İsrail askerlerinin Gazze’ye insani yardım götüren gemilere saldırmasının ardından tutuklanan Türklerin bir kısmı otobüslerle İsrail’de bulunan Ben Gurion Havalimanına getirilirken, İsrail Dışişleri Bakanlığı Sözcü Yardımcısı Shahar Arieli, tutukluların bir kısmının sorgulanacağını söyledi.
Arieli, “İsrail Hükümeti, tüm filo katılımcılarının en yakın zamanda ülkelerine geri dönmelerini istiyor. Bugün 300 civarında Türk vatandaşını ülkelerine gönderiyoruz. Bunun, Türkiye – İsrail ilişkileri açısından kolay bir dönem olmadığını biliyoruz. Bize göre bu, Türkiye ile İsrail arasındaki bir anlaşmazlık değil, bu trajik kaza Hamas’ı destekleyen İHH organizasyonunun sonucudur. Bu filo, bir provokasyon içindi. Evine dönmek isteyen herkes dönebilir ve dönecektir. Tabii ki askerlere saldıranlar,
sorgulanacak. Bu başka bir konu. Ama diğer şiddet göstermeyen katılımcılar evlerine dönebilir. Yapmaya çalıştığımız bu” diye konuştu. Öte yandan şuana kadar 210 Türk vatandaşının uçaklara intikal ettiği belirtilirken, cenazelerin İstanbul’a getirileceğini ifade ediliyor. Durumu ağır olan 2 Türk vatandaşının ise İsrail’de Türk doktorlar tarafından tedavisine devam edilmesi bekleniyor.

Bu Da Dikkatini Çekebilir

Shortları haftaya rahatlayacak bir yapı hazırlamış

Shortları haftaya rahatlayacak bir yapı hazırlamış ayu pala…aktif olması dileğiyle…

Disiplinli bir trader terste kalmaz

şimdi efendi düzde kaldın keyfin yerinde , terste kalsaydın böyle konuşmazdın demeyin please   disiplinli bir …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *