Ilk düşüş hedefi . . .

65 bin dibinden başlayan çıkış buralarda durursa ilk fibo hedefi 89-90 binde ; yani bizim düşüş hedefi ile uyumlu . ( % 23,6 )

ikinci hedef 85 binler seviyesi ( % 38 )

üçüncü hedef % 50 seviyesi o da meşhur 81 binler . 

% 61 fibo 75 binlerde ama oraya gelme ihtimali zayıf . Bazı ew ci analizciler içinde bulunduğumuz dalgayı (3) olarak sayıyorlar . Eğer bu doğru ise % 61 seviyesine düşmemesi gerekir .çünkü o zaman (4) . Dalga (1) . Dalgayı ihlal etmiş olur . . .

Benim tahminim ya %38 ( 85.000 ) ya da % 50 ( 81.000) seviyeleri olası bir düşüş için . .


Ilk düşüş hedefi . . .

Kişi hiçbir şey bilmese bile kendini grafiklerde çubuk analizi yapma konusunda eğitmelidir . Sırf bu çubuklara bakarak bile trade edilebilir .

Geçen salı dan itibaren dikkat edilirse (salı-çarşamba ve perşembe) kapanışlar açılışın altına ve aynı zamanda bir önceki günün kapanışının altında oluyordu . Ama cuma kapanış açılışın üstünde oldu . Hele pazartesi açılış cuma kapanışının üstünde olunca long denemek farz olmuştu .

Kişi kendini her açıdan eğitmeli . Herşeyden bir analiz yapabilme becerisine kavuşmalı . Sadece bar analizi bile yaparak para kazanmak mümkün . Hatta bar analizi bir çok göstergeden çok daha iyidir ; çünkü direkt aracı olmadan kendin ağa ile muhatap oluyorsun . . .

Indik düz iken maxımum 1000-2000 puan altına-üstüne gidiyordu . 

Düz çizgi 97.000 de dolayısıyla zaten 1000 puan gitti . Gideceği yer en fazla 98.500-99.000 olur . Tabii olağanüstü birşey olmazsa !!!

Yarına marj bırakmak için bugün biraz gevşeyip yarın tekrar yükselmek isteyebilir . Hala aralık vadede işlem yapan var mı ; bilmiyorum . Genelde hep vade sonları alır (hiçbir zaman garantisi yok) geçen vade böyle yapmıştı . Bir gün önce aşağı aşağı gelip sonra son gün up ladı . 

Ben olsam eğer longsam bir kısmını 98.000 lerden bırakırdım . 97.550 sınırdır . 


Indik yatayken aslında en güzeli her 300-400 puanda bir parça pozdan kurtulmaktır. Sonuçta sen ortalama 700-800 kazansanda o 1500 puan gitsin önemli değil .


97.500 e çekilebilir . Altına gitmedikçe sorun yok .


Bu Da Dikkatini Çekebilir

Vadeli piyasalara Giriş

[COLOR=”Navy”]Vadeli piyasalara ilgi duyan ve yeni başlayan herkese çok önemli bir tavsiyede bulunmak istiyorum. Herkesin …

Yeni tepeye gidip yada ikili tepe yapıp düşme ihtimalini nasıl görüyorsunuz?

Hayırlı cumalar cümleten. Hocam sizin yazılarınız rahatlatıyor bizi sağolun. Bir soru sormak istiyorum, yeni tepeye …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir