HP’DEN ULUSLARARASI ATAMA

HP Yunanistan ve Güney Kıbrıs Ülke İnsan Kaynakları Müdürlüğü görevini son 6 aydır vekaleten yürüten Şebnem Arıcan, HP MEMA (Ortadoğu, Akdeniz, Afrika) Bölgesi İşe Alım Müdürü olarak atandı.
HP’den yapılan açıklamaya göre, şirkette bu pozisyona getirilen ilk Türk olan Şebnem Arıcan’ın sorumlu olduğu MEMA Bölgesi’nde toplam 6 bin 500 çalışan bulunuyor. MEMA bölgesinde geçen yıl 970 kişi işe alındı. MhpEMA, EMEA (Avrupa, Ortadoğu, Afrika) içinde en hızlı büyüyen bölge olarak kayıtlara geçiyor. MEMA bölgesinin işe alım süreçlerinde yalnızca yüzde 4 oranında danışmanlık kullanılıyor ve diğer tüm ihtiyaçlar iç kaynaklar tarafından karşılanıyor.
Şebnem Arıcan bu bölümde seçme ve yerleştirme stratejilerinin belirlenmesinden sorumlu olacak ve MEMA bölgesindeki çeşitli ülkelerde ikamet eden 15 işe alım uzmanı kendisine rapor verecek. MEMA dahilinde Akdeniz bölgesi Türkiye, Yunanistan, İsrail’i; Afrika bölgesi Tunus, Fas, Cezayir, Güney Afrika, Burkina Faso, Madagaskar’ı; Ortadoğu bölgesi ise Birleşik Arap Emirlikleri, Suudi Arabistan, Katar, Libya, Bahreyn, Ürdün ve Mısır’ı kapsıyor.
Daha önce HP adına EDS’nin satın alınmasında aktif görev alan ve EDS’nin MEMA’ya entegrasyonuna katkıda bulunan Arıcan, MEMA bölgesindeki bu stratejik birleşmenin İK Proje Yöneticiliği görevinde bulundu. 4 yıldır HP’de İK alanında çalışan Arıcan’ın toplam 11 yıllık İK deneyimi var. Arıcan HP’ye katılmadan önce Siemens Business Services ve Telsim’de 7 yıldan uzun bir süre hizmet verdi. Boğaziçi Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı Bölümü Mezunu olan ve İstanbul Üniversitesi’nde İnsan Kaynakları
Sertifika Programı’nı tamamlayan Arıcan, İngilizce ve Almanca biliyor.

Bu Da Dikkatini Çekebilir

Eft Hesaba Geçmedi Ne Yapmalıyım?

Eft işlemini gerçekleştirdikten sonra yani eft emrini verdikten 15 dakika sonra karşı hesaba para transferi …

Eft Saatleri Kaçta Başlıyor? Eft Emri Ne Zaman Verilmeli

Eft işleminizin gün içinde tamamlanması için bankanızın gün içi eft saatleri ne ise bu saatler …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir