Ana Sayfa / ekonomi / Hamaney’den ‘ekonomik sorunları çözün’ talimatı

Hamaney’den ‘ekonomik sorunları çözün’ talimatı

İran lideri Hamaney, ekonomik problemler sebebiyle halkın alım gücünün düştüğünü belirterek, yetkililere ekonomik sorunları bir an ilkin çözme talimatı verdi.

İran lideri Ayetullah Ali Hamaney‘in basın ofisinden meydana getirilen açıklamaya bakılırsa, dün akşam Tahran’da yasama, yürütme ve yargı başkanlarıyla bir araya gelen Hamaney, “Bilhassa pahalılık ve halkın alım gücünün düşmesi benzer biçimde problemler yoksul kesim başta olmak suretiyle halkın geçimini darboğaza soktu.” dedi.

“ÇÖZEMEYECEĞİMİZ HİÇBİR KRİZ YOK”

Ülkedeki ekonomik sorunların çözümü için birlik atmosferi oluşturulması icap ettiğini belirten Hamaney, şöyleki devam etti:

“Çözemeyeceğimiz hiçbir kriz ve hiçbir problem yok. Yetkililer mevcut ekonomik zorluklara karşı çözüm üreterek düşmanı hayal kırıklığına uğratmalı. Bankacılık, likidite, istihdam ve enflasyonla ilgili sorunları çözmek için ciddi ve ergonomik adımlar atılmalıdır.”

“ÜLKEDEKİ DOĞAL KAYNAKLARDAN FAYDALANILMALI”

Hamaney, ABD yaptırımlarına karşı ülkedeki genç nüfus ve naturel kaynaklardan faydalanılması icap ettiğini sözlerine ekledi.

ABD Başkanı Donald Trump’ın 8 Mayıs’ta nükleer anlaşmadan tek taraflı çekilmesinden 90 gün sonrasında devreye giren ilk aşama yaptırımlar sebebiyle İran’da döviz kuru tarihin en yüksek seviyesini görürken temel besin ürünleri, otomobil ve tayyare bilet fiyatlarında astronomik artışlar yaşandı.

Bu Da Dikkatini Çekebilir

Yabancı yatırımcı için hizmet ofisleri açılacak

Türkiye'deki yabancı yatırımcıların vatandaşlık veya uzun dönem ikamet izni işlemlerinin tek noktadan takibinin yapılması ve başvuruların en kısa sürede sonuçlandırılması amacıyla Ankara ve İstanbul'da hizmet ofisleri açılacak.

Dolar kuru bugün ne kadar? (15 Ekim 2018 dolar – euro tutarları)

Dolar - euro kaç TL? Dolar kuru en son ne kadar oldu? Bankalararası piyasada döviz kurlarında son durum.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *