Günlük Yatırım Stratejisi – 29.04.2011

Piyasa Stratejisi
Japonya’da piyasalar bugün bugün kapalı. Çin’deki piyasalar da Pazar ve Pazartesi günleri işleme kapalı olacak. Çin’de enflasyon korkuları ve beraberinde faiz artırımı gerçekleştirebileceği endişeleri endeksleri baskı altında tutuyor. Genelde tatil günlerinde Çin Merkez Bankası’nın faiz artırdığı düşünüldüğünde, bugünlerde Çin’in faiz artırabileceği bekleniyor. Öte yandan Kraliyet düğünü nedeniyle Londra borsası da bugün işlem görmeyecek olup, 3 Mayıs’ta yeniden işleme başlayacak. Bugün ABD’de açıklanacak Michigan Üniversitesi tüketici güven endeksi, Euro Bölgesine ilişkin açıklanacak enflasyon verileri ve TSİ 19:30’da FED Başkanı Bernanke’nin yapacağı konuşma takip edilecek.

TCMB dün hem enflasyon raporunu hem geçen hafta gerçekleştirdiği Para Politikası Kurulu toplantısı özetini açıkladı. FED’in önceki Para Politikası raporu ile birleştirildiğinde, TCMB’nin zorunluluk karşılık oranlarında artırıma devam edeceği belirgileşiyor. FED gevşek para politikasını benimsedikçe finansal istikrar ön plana çıkacak. Dünyada ekonomik büyüme ve enflasyon ile birleşme durumunda ise politika faiz oranı ile birlikte karşılık oranları artırılacak. Yani orta vadeli bir bankacılık sektörüne olan ilgi görülmeyecek. Endeks bazlı değil, bilanço bazlı hareketlerin devamını bekliyoruz. Bugün konsolide olmayan bilançoların piyasada etkili olmasını bekliyoruz. 68.500 direnç olarak korunmasını bekliyoruz ama bugün Nisan ayı vadeli kontratlarının son günü olması nedeniyle bankacılık sektöründe volatilite yaşanabilir.

İMKB Stratejisi
İMKB dün 67.345-68.440 aralıgında hareket etti ve günü, güniçi test edilen en yüksek seviyeden kapattı. 67.700-68.800 aralığında sıkışık seyrin sürmesini bekliyoruz.

VOB Stratejisi
Bugün gösterge niteliğinde Nisan ayı vadeli kontratları kapanacak. Vadeli 30 endeks kontratları için beklentimiz 82.300-84.100 aralığında bir dalgalanmadır.

 

Bu Da Dikkatini Çekebilir

Xu030 Yorumu

Sazan sadece bir kez yazsın. Xu030 açısından, yükselişin 110.000-112.000 bandına kadar çıkmasını , sonrasında 98.000-100.000 …

xu030 da haftalık sinyaller

xu030 da haftalık sinyaller, son sinyal çukurda kalmış, … asla kalmaz, örneklerde görüldüğü üzere bir …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *