Günlük Yatırım Stratejisi – 28.04.2011

Piyasa Stratejisi
FED’in faiz kararı ve FED Başkanı Bernanke’nin açıklamalarının ardından dün piyasalarda görülen yükseliş eğilimi bugün de korunuyor. Bernanke’nin açıklamalarından net bir şekilde anlaşılıyor ki,  faiz oranları bir süre daha düşük tutularak ekonomiyi canlandırma çabalarına devam edilecek. Önemli sayılabilecek bir nokta ise; petrol fiyatlarının yükselişe geçmesinden itibaren, daha önceki toplantılarda enflasyon ile ilgili endişelerin yersiz olduğu yönünde açıklamalar yapılırken, bu son toplantıda enflasyon ile ilgili endişeler yavaş yavaş dile getirilmeye başlanmış oldu ve enflasyon beklentileri yükseltildi. FED, dünkü toplantısında büyüme beklentilerini aşağı yönlü rezive ederken, ABD’de bugün 2011 yılının birinci çeyreğine ilişkin büyüme verilerinin ilk tahminleri piyasalar tarafından takip edilecek. 

İMKB’de işlem hacmi 2 ile 2.5 milyar TL arasına sıkıştı. Hacimdeki düşüklük Paskalya tatili bitmesine ve FED toplantı öncesine rağmen değişmedi. Alıcıların gücünün tükendiği noktada satıcıların baskısı artmaya başladı. Yurtdışına paralel İMKB’de alıcıların gelmemesi aşağı yönlü bir baskı oluşturdu. Bankacılık sektöründe olan baskı ise süpriz olmamalı. Paskalya tatili öncesinde TCMB’nin PPK kararı, Paskalya tatili sonrasında bankacılık sektörü üzerinde fiyatlandırılıyor. Bugün TCMB enflasyon raporu ve geçen hafta gerçekleştirdiği PPK toplantısının notlarını yayınlayacak. İlk kez döviz cinsi karşılık oranlarında yapılan artış sonrasında, kademeli karşılık oranlarının artışının devamlılığı toplantı notlarına bakılacak. Toplantı notları bankacılık sektörü üzerinde etkili olabilir. Yarın birinci çeyrek konsolide olmayan bilançoların gönderilme son tarihi, bu yüzden biz İMKB’de hisse odaklı hareketin devamını bekliyoruz.

İMKB Stratejisi
İMKB dün 67.586-68.761 aralığında hareket etti ve %1,07 düşüş ile 67.792 seviyesinden kapanış gerçekleştirdi. İşlem hacmi düne göre bir miktar arttı ve 2.28 milyar TL oldu. Yatay bandın alt noktasına kademeli yönelim ağırlıklık kazanıyor. 67.300-68.500 aralığında sıkışık seyrin sürmesini bekliyoruz.

VOB Stratejisi
Bu hafta gösterge niteliğinde Nisan ayı vadeli kontratları kapanacak. Vade sonuna doğru spot piyasaya olan paralellik artıyor. İMKB 30 kontratlar 67.586-68.761 aralığında hareket ederken 1.19 milyar TL ile 82.475 seviyesinden kapandı. Bugünde bizim beklentimiz 81.750-83.750 aralığında bir dalgalanmadır.

 

Bu Da Dikkatini Çekebilir

Xu030 Yorumu

Sazan sadece bir kez yazsın. Xu030 açısından, yükselişin 110.000-112.000 bandına kadar çıkmasını , sonrasında 98.000-100.000 …

xu030 da haftalık sinyaller

xu030 da haftalık sinyaller, son sinyal çukurda kalmış, … asla kalmaz, örneklerde görüldüğü üzere bir …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir