Günlük Yatırım Stratejisi – 09.05.2011

Piyasa Stratejisi
ABD’de Cuma günü süpriz bir şekilde beklentilerin üzerinde açıklanan tarımdışı istihdam verilerinin ardından, bu haftada ekonomik veriler piyasaların gündeminde kalmaya devam edecek. ABD’de bu hafta açıklanacak perakende satış verilerinin yanı sıra tüketici güven endeksi ve enflasyon verileri ön planda olacak. Öte yandan ABD’de bilanço sezonu devam ederken, bu hafta da Wal-Mart, Macy’s ve Cisco gibi önemli şirketlerin bilançoları takip edilecek. Global takvimde de faiz artırımı belenen Çin’de, Çarşamba günü açıklanacak enflasyon verileri izlenecek olup, Avrupa tarafında ise Yunanistan’ın Euro Bölgesi’nden çıkmak istediğine yönelik haber akışı, sorunlu Avrupa ülkelerinin bu hafta da piyasaların gündemini meşkul etmesine neden olacaktır.

Cuma günü açıklanan ABD’de tarım dışı istihdam rakamları, risk alma iştahını artırmadı. Mayıs ayı yurtdışı piyasalarda risk azaltma ve genel olarak FED’in ve ECB’nin attığı adımları algılama ayı olarak görülüyor. Hatta ikincil parasal gevşeme sürecinin sona erdirecek olan FED’in üzerine üçüncü parasal gevşeme gerçekleştirebilecek bir baskı piyasalar tarafından gerçekleşebilir. Parite ve emtialarda kırılma genel bir düzeltme sürecini gösteriyor. Bu hafta dünyada enflasyon verileri ağırlık kazanıyor. Enflasyon dünyada yükselirse, risk alma iştahı azalır.  İMKB yurtdışından tamamen ayrışık bir görüntü içerisinde hareket ediyor. Bugün sanayi üretimi rakamları takip edilecekken, hafta sonuna kadar konsolide bilançolar takip edilecek. Cuma günü konsolide bilançoların son gönderilme tarihi ile birlikte seçimler seçiçi bir şekilde fiyatlandırılacak. Akbank’ın kar rakamının Cuma günü hayal kırıklığı yaratması, Cuma günü GE’nin Garanti Bankası hisse senetlerini satmak için MKK’ya kayıt ettirmesi gibi gelişmeler göz önüne alındığında bir kere daha endeks bazında rekorlar görmenin zor olduğunu söyleyebiliriz. Seçim rallisi endeks bazında pozitif ayrışma, fakat hisse bazında ralli olarak görülebilir.

İMKB Stratejisi
İMKB Cuma günü 67.968-69.396 aralığında hareket etti ve %1,63 düşüş ile 68.240 seviyesinden kapanış gerçekleştirdi. İşlem hacmi bir önceki güne göre değişmedi ve 2,5 milyar TL oldu. İMKB’de dirençler güçlenmesi ardından, destekler test ediliyor. Kısa vadeli dirençler 69.100’e geriledi. 67.500 önemli destek. İMKB’de 67.500-69.100 aralığında hareket etmesini bekliyoruz.

VOB Stratejisi
İMKB 30 Haziran kontratlar 82.825-85.375 aralığında hareket ederken 1,7 milyar TL ile 83.425 seviyesinden kapandı. Bugün bizim beklentimiz 82.500-84.000 aralığında hareket yaşanmasıdır.

 

Bu Da Dikkatini Çekebilir

Xu030 Yorumu

Sazan sadece bir kez yazsın. Xu030 açısından, yükselişin 110.000-112.000 bandına kadar çıkmasını , sonrasında 98.000-100.000 …

xu030 da haftalık sinyaller

xu030 da haftalık sinyaller, son sinyal çukurda kalmış, … asla kalmaz, örneklerde görüldüğü üzere bir …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir