herkese günaydın

genel bir soru işaretine kendimce açıklık getireyim.
“neden hep düşüş yakalamaya çalışıyoruz, piyasa gidiyor işte” diyen arkadaşlar. neden longlamıyorsunuz?
veya, flat olsaydınız, buradan longlar mıydınız?
bu cümleler kurulmaya zaten 3-4 bin puan önce başlandı. ama gelinen nokta, yani başlangıç hareket noktası çok daha önceydi.
artık kimse longlayarak çok daha önceden longlamış olan vatandaşların malları teslim edeceği adam olmak istemiyor. sebep bu.

pozisyonda olan ve bu pozsiyonda 500 puan da olsa karda olan birisi ile, flat olup yeni pozisyon alacak birisinin alacağı pozisyonu kıyaslamak saflıktır.

destekler ve dirençler şu şekilde;

destekler: 50,700**/50,550/50,375/50,125***
dirençler: 50,850*

shortta ve terse kalmış olan ve her adım başı destek var diye kötümser bir tablo çizen veya long pozisyonda olup da bu desteklere güvenen arkadaşlar, unutmayın ki o destek aşağı geçildiği anda güçlü birer direnç haline gelirler.

ortam biraz gergin. bu kadar puandan çok azını alamamış ve daha önemlisi ciddi miktarda terste kalmış arkadaşlar var. daha sakin ve ılımlı olmak herkesin faydasına olacaktır.
yazı hiçbir zaman karşılıklı söyleşi gibi olmaz. tarz, mimikler yoktur ve bu bağlamda yanlış anlaşılmaya daha müsaittir. ancak herkes bunun bilincinde, yani daha net yazılar yazarsa, daha anlaşılır ve daha az gergin bir ortam olur.

herkese bol kazançlar.

Bu Da Dikkatini Çekebilir

Vadeli piyasalara Giriş

[COLOR=”Navy”]Vadeli piyasalara ilgi duyan ve yeni başlayan herkese çok önemli bir tavsiyede bulunmak istiyorum. Herkesin …

Yeni tepeye gidip yada ikili tepe yapıp düşme ihtimalini nasıl görüyorsunuz?

Hayırlı cumalar cümleten. Hocam sizin yazılarınız rahatlatıyor bizi sağolun. Bir soru sormak istiyorum, yeni tepeye …

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir