8 sonuçtan 1 ile 8 arası

Konu: HFT, Algotrade, Otomatik emir

Teşekkür Teşekkür 
    42.020
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    8.003
    Toplam Teşekkür
    3.154 Yazısı Teşekkür aldı

Standart HFT, Algotrade, Otomatik emir

Temmuz 2014'den itibaren daha sık duymaya başlayacağımız bu terimler ile ilgili bir başlık iyi olur diye düşündüm.İlgilenen herkese açıktır.Zamanla gelişir inşaAllah..

2. The Following 3 Users Say Thank You to flexy For This Useful Post:

Teşekkür Teşekkür 
    42.020
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    8.003
    Toplam Teşekkür

Nedir bu tanımlar? Kısaca;

HFT: Temelde yüksek hızlı alım-satım diyebiliriz.Nanosaniye bazında ve çok yüksek hacimlerle yapılan işlemler.Yurtdışındaki piyasalarda 2008 krizinin bu denli sert geçmesinin nedeni olarak görülüyorlar.

Wikipedia : http://en.wikipedia.org/wiki/High-frequency_trading

Algotrade (Otomatik AL/SAT): Bize biraz daha yakın olan bu tanım, basit olarak matriks,ideal vs.. gibi platformlarda oluşturulan sistemler neticesinde gerçekleştirilen otomatik işlemler.

Wikipedia : http://en.wikipedia.org/wiki/Algotrading

4. The Following 4 Users Say Thank You to flexy For This Useful Post:

Teşekkür Teşekkür 
    42.020
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    8.003
    Toplam Teşekkür

HFT ile algotrade konusu bazı noktalarda keskin bir çizgi ile ayrılmaktadır.Şöyle ki; HFT diye tanımlanan işlemlerde siz X hissesi için emir verdiğiniz anda sizin ile borsa arasını tarayan sistemler, sizin emrinizi daha borsaya iletilmeden yakalayıp size bir üst kademeden aynı hisseyi satabiliyorlar.

Hatta HFT'nin insider trading (içeriden bilgi alarak işlem yapmak) olduğu konusunda tartışmalar mevcut.

Bu konuyla ilgili kısa bir yazı : http://www.businessweek.com/articles...nsider-trading

6. The Following 3 Users Say Thank You to flexy For This Useful Post:

Teşekkür Teşekkür 
    20
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    18
    Toplam Teşekkür
    11 Yazısı Teşekkür aldı

Alıntı flexy Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Temmuz 2014'den itibaren daha sık duymaya başlayacağımız bu terimler ile ilgili bir başlık iyi olur diye düşündüm.İlgilenen herkese açıktır.Zamanla gelişir inşaAllah..
    Matriks kullanırken grafik verilerini arada bir yenilemezsem veri eksik geliyor. Şimdi ben nasıl güvenip portföyümü sistemime emanet edeyim 3-4 saat dışarı çıkıp ekran başına geçince grafiği yenilediğimde bir bakıyorum eksik gelen veriden dolayı gelmesi gereken sinyal gelememiş.

Ekran başındayken her aklıma geldiğinde verileri yenilersem sorunsuz.

Acaba grafik yenileme için makro yazsam bir çözüm olabilir mi ? her 1 dakikada sistem grafiğinin verilerinin güncellenmesi gibi veya 30 saniyede bir.

8. The Following 4 Users Say Thank You to zorDA For This Useful Post:

Teşekkür Teşekkür 
    42.020
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    8.003
    Toplam Teşekkür

Alıntı zorDA Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Matriks kullanırken grafik verilerini arada bir yenilemezsem veri eksik geliyor. Şimdi ben nasıl güvenip portföyümü sistemime emanet edeyim 3-4 saat dışarı çıkıp ekran başına geçince grafiği yenilediğimde bir bakıyorum eksik gelen veriden dolayı gelmesi gereken sinyal gelememiş.

Ekran başındayken her aklıma geldiğinde verileri yenilersem sorunsuz.

Acaba grafik yenileme için makro yazsam bir çözüm olabilir mi ? her 1 dakikada sistem grafiğinin verilerinin güncellenmesi gibi veya 30 saniyede bir.
    Haklısınız..Makro yazılsa bile bazen her yenilemede bir önce oluşan sinyal kaybolup/yeniden çıkabiliyor.İnceleyebildiğim kadarıyla matriks oto işlem modülünde aynı sinyali birden fazla göndermeyi önleyici bi kural koymuşlar.Onunla birlikte makro kullanırsanız sorun çözülebilir.

Bide olayın uptime kısmı var.Onuda, formülü şifreleyip matriksle birlikte bi vps'e atarak halledebiliriz..

10. The Following 3 Users Say Thank You to flexy For This Useful Post:

Teşekkür Teşekkür 
    20
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    18
    Toplam Teşekkür
    11 Yazısı Teşekkür aldı

Alıntı flexy Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Haklısınız..Makro yazılsa bile bazen her yenilemede bir önce oluşan sinyal kaybolup/yeniden çıkabiliyor.İnceleyebildiğim kadarıyla matriks oto işlem modülünde aynı sinyali birden fazla göndermeyi önleyici bi kural koymuşlar.Onunla birlikte makro kullanırsanız sorun çözülebilir.

Bide olayın uptime kısmı var.Onuda, formülü şifreleyip matriksle birlikte bi vps'e atarak halledebiliriz..
    Makroyla grafik guncellemesını halletmeyi denesem. Şimdi ben otomatik trade etmek istesem ne gibi adımlar atmalıyım.

Otomatik trade panelini nasıl temin edebilirim ? Yapmam gerekenler nelerdir ?

12. The Following 3 Users Say Thank You to zorDA For This Useful Post:

Teşekkür Teşekkür 
    42.020
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    8.003
    Toplam Teşekkür

Alıntı zorDA Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Makroyla grafik guncellemesını halletmeyi denesem. Şimdi ben otomatik trade etmek istesem ne gibi adımlar atmalıyım.

Otomatik trade panelini nasıl temin edebilirim ? Yapmam gerekenler nelerdir ?
    Önce kurumunuzun oto işlem'e izin veren kurumlar içinde olması lazım.Sonrasında ise matriks size bir yama göndericek, onu kurduktan sonra hazırsınız demektir.

Yukarıda bahsettiğim konular için matriksle iletişime geçmeniz yeterli.

Nasıl çalıştığına dair matriks oto emir kullanım kılavuzu : http://217.118.24.4/documents/OTOMAT...M_KILAVUZU.pdf

14. The Following 3 Users Say Thank You to flexy For This Useful Post:

Teşekkür Teşekkür 
    0
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    1
    Toplam Teşekkür
    1 Gönderisine 1 kere teşekkür edildi

matrıks sayfası herhangi bir nedenle sekteye uğrarsa o zaman eksik veri gelir...şayet eksik veri varsada akşam yada seans açılışına yarım saa kalaya kadar GRAFİK MENÜLERİNİ GÜNCELLE kısmından verileri indirip kaydettikten sonra kendi haline bırakabilirsiniz

16. The Following User Says Thank You to sanverermis For This Useful Post:

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Yer imleri

Yer imleri