Sayfa 5/5 İlkİlk ... 345
52 sonuçtan 49 ile 52 arası

Konu: Gezi parkı

 1. #49
  Üyelik tarihi
  Dec 2012
  Mesajlar
  64
  Teşekkür Teşekkür 
  2.200
  Teşekkür Toplam Teşekkür 
  227
  Toplam Teşekkür
  58 Yazısı Teşekkür aldı

  Standart

  Türkiye ve Brezilya daki olayların benzerliği..

  http://www.sabah.com.tr/multimedya/g...rin-benzerligi

  Acaba neden?

  Brezilya İMF ye borcunu bitirdi... ve İMF ye borç verir hale geldi. Borç bitince verecek faiz de yok. Faiz yoksa dolayısıyla haraç vermiyor yani.

  Aynı durum Türkiye de İMF borç kapandı, borç para verebilecek durumda.
  faiz yok, haraç yok.

  Olaylar neden benziyor.

  Dünyada İMFden borç alıp İMF anlaşmasını bitiren sadece iki ülke Türkiye ve Brezilya.

  Halen duran adamı demokrasi mücadelesi yapıyor zannedin.
  Halen taksim ve gezi olaylarının diktatör Tayyib ten kurtulma mücadelesi zannedin.
  Halen daha özgür bir Türkiye mücadelesi zannedin.
  Halen olayların masum bir istek olduğunu zannedin.

  Buyrun.
  Gerçekler er geç ortaya çıkacak. Ama anlamakta geç kalınabilir.
  Sonra söylenecek tek söz "tüh ya, nasıl da inanmışız"..

  Çok uzak değil...
  ..........................................

  Abdulhamid han tahttan indirildikten sonra (bir darbe ile) sadece 4 yıl içinde ülke darma dağın oldu...
  Ve damadı Enver Paşa..."seni anlayamadık " diye hüngür hüngür ağladığı bilinir.

 2. The Following User Says Thank You to Permanent For This Useful Post:


 3. #50
  Üyelik tarihi
  Nov 2007
  Mesajlar
  11.714
  Teşekkür Teşekkür 
  17.466
  Teşekkür Toplam Teşekkür 
  20.796
  Toplam Teşekkür
  7.064 Yazısı Teşekkür aldı

  Standart

  Tarih boyunca din götürüyorum, demokrasi götürüyorum, insan hakları ihlali gibi bahanelerle yapılan talanlar olmuş ve aynen devam etmektedir.

  Bu talanlar artık merkezi tek yerden, yani tüm sermayeyi kontrol eden güçden planlı şekilde yapılıyor olmasıda gerçekten insanlığın tarihten ders almadığını, hatta bu gücün tarihte olanları kendi lehine kullanıp toplumları yönlendirerek sömürdüğü gerçeğinden kaçamayız.

  Bu sistem insanlığın çok büyük bir kesimini sürekli huzursuz ve mutsuz yaparken, çok az bir kesim ben haklıyım sizin sahibinizim, biz üstün yaratıldık ve siz bize nimetsiniz anlayışı ile ayakta durmaktadır.

  Ben isterdimki ABD de siyahların otobüste beyazlara yer vermesini nasıl protesto ederek ayrımcılığa karşı duruldu, işte bu düzenede karşı duracak occupy forumun çok daha geniş ve global olanı yaşansaydı, ama malesef henüz hala sistemin içinde oyun bunlar.

  Sırf sisteme böyle bir başkaldırış olmasın diye occupy forum bile sahte, sahte oluşumun içine hapsolan gerçek oluşum taraftarlarını kontrol altına alınması daha kolaydır, oluşumun taraftarlarını bir yere toplayıp etkisiz hale getirmek ve sürekli cılız ve güçsüz oluşum olarak kalmasını sağlamak ne kadar planlı bir gücün elinde olduğumuzu gösteriyor.

  Bu sorunu kökünden çözecek ülke devlet adamlarıda geldi ama sermaye işini biliyor, 2. dünya savaşını çıkardı kendine yandaş bulup tehlikeyi bertaraf etti ve sistemi devam ettirmeyi başardı, yine toplumları kullanarak onları yönetmeyi başardı, ilginç değilmi?

  Sanırım bu durumda dünya uyanana kadar yada çok büyük bir doğal felaket yada bu sermayenin gücünü etkisiz hale getirecek bir olay olmadan sistemin ortadan kalkması çok güç, hatta imkansız, insanlık efendilerinin öngördüğü hayatı yaşamaya devam ediyor, efendiler hangi toplumda kölelerinin bilmem kaç çocuk yapmasını bile sermaye gücüyle sağlıyor.
  ** Savaşa başlarken ve masaya otururken her ihtimali göz önüne al!.. Ve kendini en kötü duruma hazırla!
  Hun İmparatoru ATİLLA

 4. The Following User Says Thank You to bull market For This Useful Post:


 5. #51
  Üyelik tarihi
  Dec 2012
  Mesajlar
  64
  Teşekkür Teşekkür 
  2.200
  Teşekkür Toplam Teşekkür 
  227
  Toplam Teşekkür
  58 Yazısı Teşekkür aldı

  Standart

  Brezilya da olaylar devam ediyor.
  Sosyal medyada örgütlenip dış işleri bakanlığına girmeye çalıştılar.

  Sebep; önümüzdeki konfederasyon kupasını protesto ymuş.... Fakir halk futbola harcanan paraya isyan etmiş. Bahane futbol üzerinden devam ediyor. Halbuki Futbol üzerinden Brezilya ülkesine müthiş para getirisi var. Futbolcuları dünyada birçok yerde yüksek paralarla çalışıyor. En sonunda bu paraları ülkesine götürüyorlar.
  Alex şimdi nerde, ülkesinde. Güzel bir ev yaptırdı. Oturuyor. Ülkesine kazandırdı.

  Göstermelik sebepler. Asıl sebep zaten belli... İMF ye muhtaç olmamak. Faizli para almamak.
  "Nasıl almazsın oğlum, nasıl faiz vermezsin? böyle yaparız işte " diyor... Ro' lar...

  Maalesef bizde de olaylar hiç bitmeyeceğie benziyor, aşama aşama ilerliyor.
  Bakalım bundan sonra ne bahaneler olacak.

  Sabırla bekliyoruz. Dünyada kurulu bu sömürge düzeni zaten bitecek. Büyük ve zengin yahudi ailelerin oluşturduğu bu sistem bir gün bitecek.

 6. The Following User Says Thank You to Permanent For This Useful Post:


 7. #52
  Üyelik tarihi
  Nov 2007
  Mesajlar
  11.714
  Teşekkür Teşekkür 
  17.466
  Teşekkür Toplam Teşekkür 
  20.796
  Toplam Teşekkür
  7.064 Yazısı Teşekkür aldı

  Standart

  Olayların bizde devam edecek şekli belli, toplumu böl parçala yönet taktiği icabı, şimdi bölme işi halkın inancı üzerinden olacak, yani yüzyıllardır başvurdukları en etkili bölme silahı.

  Bizde olmaz bu diyenler çoğunlukta şu anda, lakin daha önceleri hiçkimsenin öngörmedeiği sağ-sol kavagası nasılda kutuplaşmayı büyütmüş ve gün gelmiş ülkede sokağa çıkılmaz hale gelinmişti, ne için? efendileri öyle istediği için, sonra o bittiği gibi halkı etnik kutuplaştırma başladı bilindiği üzere, buda teörürü öyle boyutlara getirdiki, terör bile bir sektör haline geldi, halk birbirine düşürülmeye tam gaz devam edildi.

  Şimdi bizde olmaz dedikleri ne? bir inanç ayrımcılığı, mezhep kutuplaşmaları gibi tarih boyu en etkili toplumu bölme parçalama ve yönetme sömürme sistemi.

  Şu sıralar başladılar, köprüye verilen isim dediler, bazı ajanlar istanbulda farklı mezheplerin evlerini boylarla işaretleyip tehdit içeren yazılar yazıldı vs..vs...,

  Hep ufaktan başlar, sonra bu kartopu gibi büyütüle büyütle bir hız kazandırılır ve bu kutuplaşmanın tarafları bunu sektör haline bile getirir, sonuç malumunuz toplumun zayıflaması birlik direncinin kırılmasıyla sömürülmeye müsait hale gelmesidir.

  Haa bütün bunlar olmuyormu, sonuç alamadılarmı? savaş denen bişey var, bir başka ülkede pisliğin tekini başına bela eder veryansın bakmışın savaşa girmişin, bütün bunlar dünyada bol bol cerayan ediyor, fakat herkes sadece kendi yaşadığı toplumda oluyor bunlar zannetmesin, ama tabi öncelikle toplum bireyleri olarak bilinçlenip durumun farkındalığına göre hareket etmek gerekir, bilinçli toplum bireyi olmak gerekir.

  Bu anlamda gezi parkında bilinçli olduğunu zannedenler bilinçli toplum bireyi olma yolunda sınıfta kalmaya devam edenlerdir, ama bunu anlayacak kapasite sıfır, sorsan ondan çok bilen yok, ama iş gerçekten topum içinde birlikte yaşam mücadelesi konusunda sıfırında altında eksi kategorideler.

  Bu olayla birlikte gördükki toplumsal birlikteliği kırılgan bir yapımız var, 35 yıl öncede kırılgandı, son 10 yıldırda kırılgandı, hala kırılgan, hatta her seferinde en kırılgan tarafımız ortaya çıkarılmaya çalışılıyor, kaşınıyor, dedim ya olmadı Türkler savaşçı ve asker toplum denir kötü bir komşu başa bela edilir yıllarca savaştırlır, noolcak komşuda petrol varsa komşuya borç verir destekler savaştırırlar, olan Türkiye ye olur, örnekleri dünyada çok.
  ** Savaşa başlarken ve masaya otururken her ihtimali göz önüne al!.. Ve kendini en kötü duruma hazırla!
  Hun İmparatoru ATİLLA

 8. The Following User Says Thank You to bull market For This Useful Post:


Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Yer imleri

Yer imleri

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •