ARTOG - AR TARIM ORGANİK GIDA A.Ş.

AR TARIM ORGANİK GIDA A.Ş. / ARTOG [] 26.04.2013 17:55:07

Özel Durum Açıklaması (Güncelleme)

Ortaklığın Adresi:İlkbahar Mah. Konrad Adenauer Cad. No: 75 -10 Çankaya AnkaraTelefon ve Faks No.:Tel : 0 312 446 46 51 / Fax: 0 312 241 21 35Ortaklığın Yatırımcı/Pay Sahipleri İle İlişkiler Biriminin Telefon ve Faks No.su:Tel : 0 312 446 46 51 / Fax: 0 312 241 21 35Orjinal Açıklamanın Tarihi:03.04.2012Yapılan Açıklama Ertelenmiş Bir Açıklama mı?:HayırÖzet Bilgi:Şirketimizin hakim ortağı olduğu Arp Petrol Arama Üretim Sondaj A.Ş. Yönetim Kurulu Toplantısında alınan kararlar

AÇIKLAMA:

Açıklanacak Özel Durum/Durumlar:

Şirketimizin hakim ortak olduğu, Arp Petrol Arama Üretim Sondaj A.Ş.'nin T.C. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Petrol İşleri Genel Müdürlüğü'nün ,26.03.2013 tarih ve 6616 nolu Petrol Hakkına Müteallik Karar'a istinaden ,petrol arama ruhsatı onaylanarak, kararın 03.04.2013 tarihinde tarafımıza tebliğ edildiği kamuoyu bilgisine sunulmuştu.
Aynı bildirimde ,konuyla ilgili olarak Arp Petrol Arama Üretim Sondaj A.Ş. Yönetim Kurulu toplanacağı,istişareleri sonucu alınan kararların da kamuoyunun bilgisine sunulacağı belirtilmişti.

Yönetim Kurulu toplantısı 26.04.2013 tarihinde gerçekleştirilmiştir.Toplantıda;

1. T.C. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı, Petrol İşleri Genel Müdürlüğü, Petrol Tüzüğü'nün 36/C-1,36/C-3 ve 36/G Maddeleri gereğince ruhsat sahamıza ilişkin harita intikal işlemlerinin başlatılmasına,

2. Ruhsat sahamız içindeki araştırma(data) çalışmalarının, Petrol İşleri Genel Müdürlüğü'nden istenmesine

3. Tüm bu işlemlerin tamamlanması sonrasında ivedilikle saha keşif çalışmalarının başlatılmasına,

4. 2013 yılı sonuna kadar saha keşif sürecinin tamamlanması ve çalışmaların aktif hale getirilmesine,

5. Saha araştırmaları sürecinde, finansman ihtiyacının özkaynaklar veya gerekli olması halinde Ar Tarım Organik Gıda A.Ş. haricindeki diğer şirket ortaklarınca karşılanmasına,

6. Şirketimiz adına bu süreçleri yönetmesi için, Yönetim Kurulu Başkanımız Sn.Şehmus Arslan'ın tam olarak yetkilendirilmesine,
Oy birliği ile Karar verilmiştir.

Kamuoyuna saygılarımızla duyurulur.

Yukarıdaki açıklamalarımızın, Sermaye Piyasası Kurulu'nun Seri: VIII, No:54 sayılı Tebliğinde yeralan esaslara uygun olduğunu, bu konuda/konularda tarafımıza ulaşan bilgileri tam olarak yansıttığını; bilgilerin defter, kayıt ve belgelerimize uygun olduğunu, konuyla ilgili bilgileri tam ve doğru olarak elde etmek için gerekli tüm çabaları gösterdiğimizi ve yapılan bu açıklamalardan sorumlu olduğumuzu beyan ederiz.

http://www.kap.gov.tr/yay/Bildirim/B...aspx?id=276280