Sonuçlar: Türkiyede Nükleer santral yapılmasını istiyormusunuz?

Katılımcı sayısı
32. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • Evet istiyorum

14 43.75%
  • Hayır istemiyorum

18 56.25%
28 sonuçtan 1 ile 12 arası

Konu: Ülkemize nükleer santral yapılsınmı?

Threaded View

önceki Mesaj önceki Mesaj   sonraki Mesaj sonraki Mesaj
    Yer
    Shadizar
    Teşekkür Teşekkür 
    36.921
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    93.341
    Toplam Teşekkür
    33.405 Yazısı Teşekkür aldı

Alıntı lazar Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Rüzgar enerjisi yeni değildir. 500 yıl önce yaygın olarak kullanılmıştır.

Yani rüzgar enerjisi paneli üretmek için harcayacağınız enerji, bu panelden üreteceğiniz enerjiden daha fazladır.

Bu konu büyük bir dolandırıcılık konusudur. Mesela İngiliz Devleti dolandırılmıştır.
    .
    - Minik eklemelerim olacak.. Rüzgar enerjisi yeni değil ama ondan elektrik elde etmek ve bunu verimli şekilde üretmek/iletmek görece yeni olsa gerek

-Rüzgar enerjisi paneli değil de rüzgar enerjisi platformu mu demek istediniz? Panel sadece güneş enerjisinden yararlanmak için üretiliyor bildiğim kadarıyla..Ayrıca platformu bir kere üretiyorsunuz ama üretimini yıllarca kullanıyorsunuz.. Burda kritik farklılık şurda sanırım. HES, Rüzgar, Güneş enerjisi gibi enerji kaynaklarında siz girdi olarak bir şey vermiyorsunuz. Sadece ilk yatırım ve cüzi işletim maliyetiniz var..Yani parayla aldığınız petrolü veya kömürü elektriğe çevrmek gibi bir şey yok..

vs.v v.s.
    -İngiliz hükümetinin kandırılma konusundan emin misiniz? Çünkü hala özellikle avrupada devletler bu işe yatırım yapıyor..

her neyse, rüzgar enerjisi ayrı ve uzun bir teknik tartışma konusu ama yukarıda rüzgar enerjisinden bahseden arkadaş da milyarlarca insanın enerji ihtiyacını rüzgar la karşılayalım demedi sadece sanırım.. çok sayıda alternatifden biri
    BANGA mühim

2. The Following 5 Users Say Thank You to Astatin For This Useful Post:

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Yer imleri

Yer imleri