Sayfa 3/10 İlkİlk 12345 ... SonSon
115 sonuçtan 25 ile 36 arası

Konu: Sistem Geliştirme...

Teşekkür Teşekkür 
    121
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    154
    Toplam Teşekkür
    50 Yazısı Teşekkür aldı

http://www.thinkmoney-digital.com/thinkmoney

System trader icin ufuk acici bir calisma
    Chaos Trader...

2. The Following 3 Users Say Thank You to izmirli For This Useful Post:

Teşekkür Teşekkür 
    121
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    154
    Toplam Teşekkür
    50 Yazısı Teşekkür aldı

Daha kimseye evlenme teklifinde bulunmadim bunu gorunce biraz korktum
    http://video.milliyet.com.tr/Boyle-r...di_1_46637.htm
    Chaos Trader...

Teşekkür Teşekkür 
    2.782
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    1.514
    Toplam Teşekkür
    466 Yazısı Teşekkür aldı

Benimde bir katkım olsun bu siteyi incelemenizi tavsiye ederim http://x30yvade.com/
    Sistem kurmak için önce hangi periyotta çalışacaksanız karar verin ve o periyodun özelliklerine yoğunlaşın çok inkikatör kullanmanız o sistemi iyi yapmaz uygun indikatörler bulmaya çalışın piyasa hareketlerinde aynı şeyleri tekrarlamış, sonrasında ne olmuş notlar alın. kafanızdakileri parça parça ayırın tek tek deneyip sonra birleştirin işe yaramayanları eleyin.sisteminiz 5 veya 15 dk ise 4 aydan fazlasını test edemezsiniz 60 dk ise son 3.5 seneyi test edebilirsiniz.sorun yalnız sistemle bitmez onu uygulayabilmek yapmaktan dahada zordur örnek sistemin 4 aylık getirisi muhteşem diyelim peki sistemin 10 kez hatalı sinyal verdi uygulayabilecekmisin ? o sistemle devam edebilecekmisin ? o sabıra sahipmisin ?

5. The Following 5 Users Say Thank You to perfectt For This Useful Post:

Teşekkür Teşekkür 
    2.782
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    1.514
    Toplam Teşekkür
    466 Yazısı Teşekkür aldı

pekiii ne yapmak gerekli... sistemin rüştünü ispat etmesi ve değişen piyasa koşullarına uyum sağladığının görülmesi.güven sağlayabilmesi için uzun zaman boyunca testinin yapılıp yedeklenmesi gerekir. sistem öncedende 10 hatalı sinyal verip yoluna devam etmişse o ihtimal her zaman var olur telaşa kapılınmaz..sabır.. sistemin al, kar alma-stop,açığa sat,kar alma-stop şeklinde tasarlanması çok önemlidir.(tavsiyem hareketli stoploss uygulamanız) Aylık sistem sonuçlarının açıklandığı bölümde her ay 6000-8000 puandan bahsedilmekte maşallah millet neler yapmış neler !!!! 2000-3000 ler hiç konuşulmuyor !!!!

7. The Following 6 Users Say Thank You to perfectt For This Useful Post:

Teşekkür Teşekkür 
    5.310
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    5.946
    Toplam Teşekkür
    966 Yazısı Teşekkür aldı

Basit hareketli ortalamalarla ayda 6000-8000 getiren sistemler yapılabilir.
    Burada ayda 12000 getiren sistemleri olanları biliyorum çok karmaşık sistemlere bile gerek yok abartmışsınız.

9. The Following User Says Thank You to engin sözmen For This Useful Post:

Teşekkür Teşekkür 
    2.782
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    1.514
    Toplam Teşekkür
    466 Yazısı Teşekkür aldı

iyi bir sistem ayda ne kadar getirmelidir ? kişiye göre değişir sanırım bu soru.. benim için aylık 3000 puan çok iyi bir getiridir 5 kontrat ile başlanmış olsun ve sözleşme artırdığımızı varsayalım
    4500*1.33=6000
    6000*1.33=7980
    7980*1.33=10613
    10613*1.33=14141
    14141*1.33=18807
    18807*1.33=25013
    25013*1.33=33267

aylık net 3000 puan ile 7 ayda 4500 tl 33267 oluyor Sn. Saraylının istikrar ile büyüme dediği bu olsa gerek.
    Sistem trendi yakalayabilmeli yataydada çarpılmalıdır evet çarpılmalıdır diyorum trendi yakalayabilmek için çarpılmalıdır.Çarpılmayanı yapabiliyorsanız ne ala ben yapamadım çarpılsında az zararla atlatması yeterlidir benim için...
    Sn.Saraylıya hocam şurdan dönermi, bu direnci kırarmı diye bir çok soru soruluyor üstadımın bu kadar yıllık tecrübesiyle dediği şey ''sadece sistemlerimi takip ediyorum''
    Sistem önemlidir yapması meşekkat, uygulayabilmesi sabır ve disiplin ister.......

11. The Following 10 Users Say Thank You to perfectt For This Useful Post:

Teşekkür Teşekkür 
    3.797
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    1.236
    Toplam Teşekkür
    358 Yazısı Teşekkür aldı

sozleşmeyu her aymu artturursunuz para yonetumuna gore saraylu 2 ye katlayunca yapar
    Bir mum,diğer bir mumu tutuşturmakla
    Işığından bir şey kaybetmez
    Hz.Mevlana

Teşekkür Teşekkür 
    868
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    971
    Toplam Teşekkür
    302 Yazısı Teşekkür aldı

Alıntı engin sözmen Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Basit hareketli ortalamalarla ayda 6000-8000 getiren sistemler yapılabilir.
    Burada ayda 12000 getiren sistemleri olanları biliyorum çok karmaşık sistemlere bile gerek yok abartmışsınız.

sayın saraylı yı sanırım bırcogumuz tanırız ve bu ısın duayenlerındendır. devirdaim makinası topiğinde 2008 aralıkta paylastıgı ccimacdspar adlı sitemin o donemkı sonucunu su sekılde paylasmıstır bızlerle :

3,5 aylık sürede toplam kazanç:28850 puan.

aylık ort kar=8242 puan

33 trade ,16 kazanan ,17 kaybeden

trade başına kar 876 puan

ort kar/ort zarar=3,35

sayın saraylı sıtemın metastocka uygun halını vermıstı, bahsi gecen sistemin matrikse uyarlanmıs al-sat kosulları ise asagıdakı gıbıdır.(testler saatlık perıyotta yapılmıstır)
    al:
    Q1:=If(CCI(21)>0,1,0);
    Q2:=If( MACD()>Mov(MACD(),9,S),Q1+1,Q1);
    Q3:=If(C> SAR(0.02 ,0.2 ) ,Q2+1,Q2);
    Q4:=If(CCI(13)>0,Q3+1,Q3);
    Q5:=If(CCI(8)>0,Q4+1,Q4);
    cross(Q5,4)

sat:
    Q1:=If(CCI(21)>0,1,0);
    Q2:=If( MACD()>Mov(MACD(),9,S),Q1+1,Q1);
    Q3:=If(C> SAR(0.02 ,0.2 ) ,Q2+1,Q2);
    Q4:=If(CCI(13)>0,Q3+1,Q3);
    Q5:=If(CCI(8)>0,Q4+1,Q4);
    CROSS(4,Q5)

2008 aralık ortalarından gunumuze kadar yaklasık 2 yıldakı getırısı ıse onbınde 2 komısyon oranıyla sadece 20.000 puan , hıc kayma olmaması ve dısıplınle uygulanması durumunda aylık ortalama getirisi onda birine yani 800 kusur puana dusmus.

sımdı bunları nıye yazdım. elbette bu sıstemın ıcınde optımızasyon vardı ve dırek uygulamaktan cok ısın mantıgını anlamamız ıcın bıze ogretılmıs seylerdı. asla sayın saraylıyı ya da verdıgı sıstemı elestırmek ıcın de yazmıs degılım.

fakat burada paylasılan ve yeterınce uzun sure gercek pıyasada test edılmeden ya da ıcınde bulundugumuz bırkac aya gore optımıze edılerek sonucları acıklanan sıstemler cok cok yanıltıcı oluyor ve bu işe yeni baslayan bircok arkadasımızı gereksiz beklentiye sokuyor. mesela ben hala bunun hayal kırıklıgını yasıyorum.

elbette dedıgınız gıbı basıt bazı hareketlı ortalamlarla son bırkac aya ait cok ıyı getırılı sıstemler yapabılırsınız. uygulamaya basladıktan sonra goreceksınız kı sonuc hayal kırıklıgı olacaktır..

14. The Following 8 Users Say Thank You to eloy For This Useful Post:

Teşekkür Teşekkür 
    22.658
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    24.559
    Toplam Teşekkür
    6.153 Yazısı Teşekkür aldı

Alıntı eloy Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    elbette dedıgınız gıbı basıt bazı hareketlı ortalamlarla son bırkac aya ait cok ıyı getırılı sıstemler yapabılırsınız. uygulamaya basladıktan sonra goreceksınız kı sonuc hayal kırıklıgı olacaktır..
    Optimizasyonlu sistemle değil 3-4 ay, 1 ay bile para kazanabilirseniz piyango olur. Sistem geliştirken daha ekrana "opt1" yazdığınız anda kayıptasınız zaten.

Her ay 6.000-7.000 puan kazanabilen, sermayesini sürekli katlaya katlaya giden arkadaşların isimlerini niye Forbes dergisinin en zenginler listesinde okuyamadığımı merak ediyorum...

16. The Following 7 Users Say Thank You to Strategist For This Useful Post:

Yer
    istanbul
    Teşekkür Teşekkür 
    13.584
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    13.700
    Toplam Teşekkür
    4.264 Yazısı Teşekkür aldı

bir sistem bulursanız,tasarlarsanız v.s. sakın ola bunun son 2-3-4 aylık test sonuçlarına aldanmayın.ya da size birisi son 2-3 aylık test sonucunu koyup sistem pazarlamak isterse,parayla satmaya kalkarsa falan sakın o tuzağa düşmeyin.

sistemine güvenen koyar 5 dk. periyotta 2 senelik performansı EXCEL tablosu olarak değil system tester çıktısı olarak ve sermaye eğrisi ile birlikte.o zaman az çok bişeyler anlaşılır.diğer periyotlar içinde aynı şey geçerli.MTX te çalışan arkadaşlar bu bakımdan şanssız.neyse sanırım bu işide halledecekmiş matriks birkaç aya kadar.alt periyotlar için daha geniş data görme imkanı olacakmış MTX te.şu anki hali hoş değil çünkü.sistem tasarla ama sadece son 4 ayı gör.ve ona güvenerek paranı bağla işlem yap.deli cesareti lazım.

sermaye eğriside özellikle önemli çünkü bakarsınız 2 senede 150.000 puan kazanç ama sermaye eğrisine bakarsın arada 20.000 puanlık koca bir çukur.peşpeşe zararlı trade.bu da çöptür at gitsin.
    Burada yer alan yatırım bilgi,yorum ve tavsiyeleri yatırım danıŞmanlığı kapsamında değildir yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kiŞisel görüŞlerine dayanmaktadır. Bu nedenle sadece bu forumda yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.
    - - - -
    Canım Oğlum İyiki Varsın!

18. The Following 6 Users Say Thank You to TÜRKOĞLU For This Useful Post:

Teşekkür Teşekkür 
    1.462
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    1.915
    Toplam Teşekkür
    553 Yazısı Teşekkür aldı

valla opt olayı zigzag gibi faydasız son ayağında neler yapacağı belli olmuyor keretanın....
    "Tomurcuk derdinde olmayan ağaç, odundur..."(NFK)

20. The Following 4 Users Say Thank You to zozo For This Useful Post:

Teşekkür Teşekkür 
    2.782
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    1.514
    Toplam Teşekkür
    466 Yazısı Teşekkür aldı

Alıntı belhal Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sozleşmeyu her aymu artturursunuz para yonetumuna gore saraylu 2 ye katlayunca yapar
    Ben sadece örnek olarak verdim uygulama, para ve risk yönetimi kişinin tercihidir...
    Karar aldım günlük trade yapmıyorum artık 10 aylık uğraşımla hazırladığım ve kafama sonunda uyan 2 sistemle yeni yıl paket programıma başlıyorum detayları 2 ayda bir açıklayacağım inşallah...

22. The Following 5 Users Say Thank You to perfectt For This Useful Post:

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Yer imleri

Yer imleri