Sayfa 2/10 İlkİlk 1234 ... SonSon
115 sonuçtan 13 ile 24 arası

Konu: Sistem Geliştirme...

Teşekkür Teşekkür 
    121
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    154
    Toplam Teşekkür
    50 Yazısı Teşekkür aldı

Standart system tradıng

Paylasımlarınızdan oturu teekkur ederım..Eski forumlardan tabiki faydalanacagiz ancak cogu zaman 1000 lerce sayfanin icersinde boguluyoruz...Su an Chaos Trading uzerinde calisiyorum..Ben Palayi bilmem ancak sistemli calismak her zaman para kazandirir..

Kendimden bahsedeyim bu VOB a 2.5 ay once girme tahlisizligine bulundum...Zannadersem 84.500 den short yapmistim (bana gore cok yukselmisti...)Yaklasik 35.000 kaybettim...Saclarim dokuldu,psikolojim bozuldu....Ne yapsan kendime gelemiyordum..Sonucta bu parayi cikarmam gerekiyordu..Sonra Ali persembenin Kitabini gordum inceledim hosuma gitti..Bana cok faydasi oldugunu soyleyebilirim,System olarak yeterli degildi ama mantik acsindan faydali oldu Ali persembeden sonra system trading uzerinde calismaya basladim...Amazon.com dan ,Wilder.com dan onlarca kitap siparis ettim...Kitaplar ve arastirmalarim sonucunda begendigim ve test ederek feasible buldugum sistemleri sizlerle paylasmak isterim..Sizlerinde katikisiyla iyi biseyler yapacagimizi dusunuyorum..

Endustri muhendisiyim,MBA derecem var..Bilgisayar Dili ve Algoritmalari Uzerine Olimpiyatlara katildim..Olimpiyat Birincisi olmam (1995) kotu bir trafik kazasi nedeniyle engellendi..

Narlidereyi iyi biliirim..Arkadasimda orda askerik yapti..

Parabolic Sar a hastayim//Vobta uygun bir sistemle cok guzel seyler yapiyor kendimce gelistirmeye calisiyorum...
    Chaos Trader...

2. The Following 8 Users Say Thank You to izmirli For This Useful Post:

Yer
    istanbul
    Teşekkür Teşekkür 
    13.584
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    13.700
    Toplam Teşekkür
    4.264 Yazısı Teşekkür aldı

Alıntı belhal Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tamumda be kardeşum sana nedur benumu takup edeysun uşağ ben senu takup etmeyorumki daa bane gucukmusun yada neden böle edeysun uşağumm
    seni ne takip edeceğim ya? keşke takip edilecek güzel güzel bişeyler yazsan bizde öğrensek.ya da sohbet geyik ona da eyvallah...

ama sen olmayan şeyleri olmuş,varmış gibi yazıyorsun.çok çirkin bu.benim kızdığım nokta budur.

neyse belhal biz seninle anlaşamayız benim anlayışıma,bakışıma v.s. tamamen terssin arkadaşım.

dürüst olmak lazım.zararsa zarar karsa kardır.kimse sana sistemin -2000/3000 yazdı diye bişey demez.ama olmayan,gerçkleşme ihtimali sıfır olan şeyler yazarsan bu ayıp.ben bile zaman zaman yazıyorum sistem kevgire döndü diye.

kimse zarar etsin istemeyiz.ama burada meydanı boş bulup sallamanında kimseye faydası yoktur.sanada faydası yoktur.insanların gözünde yücelmez aksine dibe vurursun.

atmanın,sallamanında bir sınırı var...

neyse daha fazla uzatmanında alemi yoktur.
    Burada yer alan yatırım bilgi,yorum ve tavsiyeleri yatırım danıŞmanlığı kapsamında değildir yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kiŞisel görüŞlerine dayanmaktadır. Bu nedenle sadece bu forumda yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.
    - - - -
    Canım Oğlum İyiki Varsın!

4. The Following 3 Users Say Thank You to TÜRKOĞLU For This Useful Post:

Teşekkür Teşekkür 
    4.610
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    1.648
    Toplam Teşekkür
    494 Yazısı Teşekkür aldı

Alıntı izmirli Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Paylasımlarınızdan oturu teekkur ederım..Eski forumlardan tabiki faydalanacagiz ancak cogu zaman 1000 lerce sayfanin icersinde boguluyoruz...Su an Chaos Trading uzerinde calisiyorum..Ben Palayi bilmem ancak sistemli calismak her zaman para kazandirir..

Kendimden bahsedeyim bu VOB a 2.5 ay once girme tahlisizligine bulundum...Zannadersem 84.500 den short yapmistim (bana gore cok yukselmisti...)Yaklasik 35.000 kaybettim...Saclarim dokuldu,psikolojim bozuldu....Ne yapsan kendime gelemiyordum..Sonucta bu parayi cikarmam gerekiyordu..Sonra Ali persembenin Kitabini gordum inceledim hosuma gitti..Bana cok faydasi oldugunu soyleyebilirim,System olarak yeterli degildi ama mantik acsindan faydali oldu Ali persembeden sonra system trading uzerinde calismaya basladim...Amazon.com dan ,Wilder.com dan onlarca kitap siparis ettim...Kitaplar ve arastirmalarim sonucunda begendigim ve test ederek feasible buldugum sistemleri sizlerle paylasmak isterim..Sizlerinde katikisiyla iyi biseyler yapacagimizi dusunuyorum..

Endustri muhendisiyim,MBA derecem var..Bilgisayar Dili ve Algoritmalari Uzerine Olimpiyatlara katildim..Olimpiyat Birincisi olmam (1995) kotu bir trafik kazasi nedeniyle engellendi..

Narlidereyi iyi biliirim..Arkadasimda orda askerik yapti..

Parabolic Sar a hastayim//Vobta uygun bir sistemle cok guzel seyler yapiyor kendimce gelistirmeye calisiyorum...
    Sizin için üzüldüm, fakat burası böyle bir yer, bir karar verip pozisyon alıyorsunuz ve yanlış yönde olursanız kaybediyorsunuz...

Böyle bir piyasaya sizi üzecek para ile girmeniz son derece yanlış olmuş, umarım bunu ileride yapmazsınız...

Birdaha buralara sizi üzecek miktar para ile gelmeyin. Kaybettiğinizde sizi üzmeyecek paranız yoksa buralarda durmayın, çünkü her an kaybedebilirsiniz. Sıradışı bir olay olur ve borsa aşağı veya yukarı % 100 gidebilir bu durumda bile sizi üzmeyecek miktar veya risk ile burada olmalısınız...

10 lot pozisyon aldınız ve sıradışı bir olay ile 50 000.- TL daha kaybettiniz ne yaparsınız ? Aldığınız pozisyonun bu anlamda cevabını verebiliyorsanız buralarda olun. Üstüne bir bardak su içer yola devam ederim diyorsanız burada olun, yoksa buralardan gidin...

Burada özel bazı sorularınıza yanıt almanız dışında sistem adına pek birşey bulamazsınız. MS, Sn Saraylı ve Sn Sazanın topiklerinde veya internette yüzlerce sitede sistemler bulabilirsiniz. Onlardan biri ile sanal olarak çalışmaya başlayın, sizde bu özellikler varken kısa zamanda iyi bir sisteme sahip olursunuz...

Fakat iyi bir sistemle bile ciddi miktarda kaybedebilirsiniz...

Şunu hiç aklınızdan çıkarmayın, herhangi bir nedenle kaybedebilirsiniz. Kaybettiğinizde sizi üzmeyecek bir miktarın dışında risk almayın...
    İnsanlar geleceği bilemez, düşündüğünü veya duyduğunu değil gördüğünü trade et, terse giderse stop yap.
    ---------------
    Burada yer alan bilgi ve yorum yatırım danışmanlığı kapsamında değildir, hele al-sat tavsiyesi hiç değildir.

6. The Following 4 Users Say Thank You to hilmi For This Useful Post:

Teşekkür Teşekkür 
    121
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    154
    Toplam Teşekkür
    50 Yazısı Teşekkür aldı

System arayanlar icin cok guzel bir yer....Forumca katilsak mi acaba

http://www.moneyshow.com/TradeShow/o...p?scode=020738
    Chaos Trader...

8. The Following 2 Users Say Thank You to izmirli For This Useful Post:

Teşekkür Teşekkür 
    121
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    154
    Toplam Teşekkür
    50 Yazısı Teşekkür aldı

Alıntı hilmi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sizin için üzüldüm, fakat burası böyle bir yer, bir karar verip pozisyon alıyorsunuz ve yanlış yönde olursanız kaybediyorsunuz...

Böyle bir piyasaya sizi üzecek para ile girmeniz son derece yanlış olmuş, umarım bunu ileride yapmazsınız...

Birdaha buralara sizi üzecek miktar para ile gelmeyin. Kaybettiğinizde sizi üzmeyecek paranız yoksa buralarda durmayın, çünkü her an kaybedebilirsiniz. Sıradışı bir olay olur ve borsa aşağı veya yukarı % 100 gidebilir bu durumda bile sizi üzmeyecek miktar veya risk ile burada olmalısınız...

10 lot pozisyon aldınız ve sıradışı bir olay ile 50 000.- TL daha kaybettiniz ne yaparsınız ? Aldığınız pozisyonun bu anlamda cevabını verebiliyorsanız buralarda olun. Üstüne bir bardak su içer yola devam ederim diyorsanız burada olun, yoksa buralardan gidin...

Burada özel bazı sorularınıza yanıt almanız dışında sistem adına pek birşey bulamazsınız. MS, Sn Saraylı ve Sn Sazanın topiklerinde veya internette yüzlerce sitede sistemler bulabilirsiniz. Onlardan biri ile sanal olarak çalışmaya başlayın, sizde bu özellikler varken kısa zamanda iyi bir sisteme sahip olursunuz...

Fakat iyi bir sistemle bile ciddi miktarda kaybedebilirsiniz...

Şunu hiç aklınızdan çıkarmayın, herhangi bir nedenle kaybedebilirsiniz. Kaybettiğinizde sizi üzmeyecek bir miktarın dışında risk almayın...
    son derece haklisiniz ...Askere gitmeden biseylerle ugrasayim dedim.Biraz
    pahaliya mal oldu ama benim icin yeni bir kesif oldu..

Kaldirac cok onemli haklisiniz....
    Chaos Trader...

10. The Following 2 Users Say Thank You to izmirli For This Useful Post:

Teşekkür Teşekkür 
    1.682
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    2.591
    Toplam Teşekkür
    834 Yazısı Teşekkür aldı

izmirli kardeş geçmiş olsun ama hilmi abinin dediği gibi sistemli olmakta yetmiyor aynı zararı hatta daha fazlasını sistemli olarakta kaybediyosun tek farkı suçu kendine değil sisteme atıyosun
    DİKKAT!!! DİKKAATTT!!!

SİSTEM TÜCCARLARINDAN VE KUZU POSTUNA BÜRÜNMÜŞ KURTLARDAN UZAK DURUN!

***BİR DOST***

12. The Following 3 Users Say Thank You to kitaro For This Useful Post:

Teşekkür Teşekkür 
    22.658
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    24.559
    Toplam Teşekkür
    6.153 Yazısı Teşekkür aldı

izmirli patron kolay gelsin... Kitap tavsiyesi istemişsin.. Benden kitap tavsiyesi isteyen herkese Mark Douglas'ın Trading in the Zone kitabını tavsiye ediyorum... Özellikle piyasanın geleceğinin hesaplanabileceği gibi bir düşüncen varsa bu kitapta okuyacakların çok işine yarar...

Mühendislerin piyasada çok kaybetmelerinin birinci nedeni işte bu düşünce, yani sistemle veya EW ile veya Gann ile veya başka bir şekilde geleceği görebileceğini zannetmek... Ya da para kazanmanın yolunun piyasanın geleceğini tahmin etmek olduğunu düşünmek... Ben de senin gibi mühendis olduğum için çok çektim bu lanet düşüncenin elinde.. Bana en çok yardımcı olan kitaplardan biri bu olmuştur... Olayın sadece ihtimallerden ibaret olduğunu, yönetebileceğimiz tek şeyin riskin boyutu olduğunu ve tek yapman gerekenin sürekli yüksek ihtimalin olduğu yönde olmak gerektiğini anlatır. Sana da tavsiye ederim.. Gerisi sana kalmış.. Kolay gelsin..

14. The Following 9 Users Say Thank You to Strategist For This Useful Post:

Teşekkür Teşekkür 
    4.342
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    3.905
    Toplam Teşekkür
    903 Yazısı Teşekkür aldı

"Yapabilenler yapar, yapamayanlar nasıl yapılacağını öğretir"-Bernard Shaw

"Traderlar trade eder, Yazarlar yazar"- sovalye

16. The Following 6 Users Say Thank You to sovalye For This Useful Post:

Teşekkür Teşekkür 
    121
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    154
    Toplam Teşekkür
    50 Yazısı Teşekkür aldı

Standart Burasi katilmak icin daha yakin..

http://www.moneyshow.com/TradeShow/N...p?scode=021100

su ana kadar 2 kitap onerisi aldim...Endekste cok kararsiz bir trend yapmiyor Zannadersem USDTL e gore yon bulacak...

Mark Douglas in Trading Zone kitabini inceleyecegim....

Parabolic Sar ,R2,DMI sistemi oldukca tatminkar performansa sahip yada bana oyle geliyor..Ancak trendsiz ortamda basarili degil...Ama buna ragmen trendin %70 ine hakim olabiliryosunuz..15 dk likta iyi ama 5 dk likta cok sinyal verip hata yaptiriyor..
    Chaos Trader...

18. The Following 3 Users Say Thank You to izmirli For This Useful Post:

Yer
    Bebek,İstanbul
    Teşekkür Teşekkür 
    18.002
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    55.995
    Toplam Teşekkür
    6.909 Yazısı Teşekkür aldı

Ben de ilmim dahilinde bişiler yaziym...

Sistematik trading ile ilgili arayışa giren trader,eksiğinin iyi bir sistem olduğunu düşünür,

yoksa geri kalan herşeyi tamamdır,

ona göre tabi,

işte hata burda yapılır,

-sistem ile strateji birbirine karıştırılır.

-para yönetimi gözardı edilir.

-disiplin nasılsa herkeste vardır.

-tecrübeye gerek yoktur...

Halbuki yapılması gereken şudur:

Elinizdeki en iyi sistemi alıp bu unsurlarla beraber uygulayın,tecrübe kazanın...

Burada yazdıklarım kişisel görüşlerimdir.
    AL - SAT Tavsiyesi değildir.
    Yatırım Danışmanlığı kapsamında değildir.
    Ben de zaten ,pek bişi bilmem..
    Bilip bilmediğimi bile bilmiyorum..
    O kadar yani,..
    Üzülmeyeyim,di mi?

20. The Following 10 Users Say Thank You to saraylı For This Useful Post:

Teşekkür Teşekkür 
    121
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    154
    Toplam Teşekkür
    50 Yazısı Teşekkür aldı

Standart Para yonetimi

Cebindeki parayi yonetmesi bilmeyen, uzun donemde tabiki basarili olamaz....
    Chaos Trader...

Teşekkür Teşekkür 
    121
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    154
    Toplam Teşekkür
    50 Yazısı Teşekkür aldı

Alıntı saraylı Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben de ilmim dahilinde bişiler yaziym...

Sistematik trading ile ilgili arayışa giren trader,eksiğinin iyi bir sistem olduğunu düşünür,

yoksa geri kalan herşeyi tamamdır,

ona göre tabi,

işte hata burda yapılır,

-sistem ile strateji birbirine karıştırılır.

-para yönetimi gözardı edilir.

-disiplin nasılsa herkeste vardır.

-tecrübeye gerek yoktur...

Halbuki yapılması gereken şudur:

Elinizdeki en iyi sistemi alıp bu unsurlarla beraber uygulayın,tecrübe kazanın...

Degerli ustadim onur verdiniz...
    Chaos Trader...

23. The Following User Says Thank You to izmirli For This Useful Post:

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Yer imleri

Yer imleri