Sayfa 8/10 İlkİlk ... 678910 SonSon
115 sonuçtan 85 ile 96 arası

Konu: Sistem Geliştirme...

Teşekkür Teşekkür 
    23.465
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    371.373
    Toplam Teşekkür
    62.413 Yazısı Teşekkür aldı

cümleten başarılar,

iş zor gerçekten, elimde başarılı sistemlerim olmasına rağmen şu ana kadar uygulamış deyilim, ancak ilgiliyim onlarla, sizleri de okuyorum, takipteyim sizi,....

...yazdıklarım tamamen hayal ürünüdür ve asla yatırım tavsiyesi deyildir, bu nedenle bu yazılanlara göre hareket etmek hatalı sonuçlar ve ciddi zararlar doğurabilir,....

2. The Following 3 Users Say Thank You to indregandi For This Useful Post:

Teşekkür Teşekkür 
    121
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    154
    Toplam Teşekkür
    50 Yazısı Teşekkür aldı

Merhaba bugun Amerikali bir yazarin commodity piyasalariyla ilgili son derece basit bir MOV ile ne kadar basarili olabilecegini okudum sonra bunu denedim gozlerime inanamadim..eger hic bir sisteminiz yoksa dusuk kaldiracta calisiyorsaniz bu tam size gore //

Sistem cok basit

her piyasada uygulanabilir Volality e dikkat edilmeli...

240 dakikalik veride

Piyasanin 5 periyotluk ortalamasinin 200 periyotluk verinin ustunde olmasi sarti araniyor veya tam tersi

ayni sartin 60 dk olup olmadiga bakiyoruz..EGER her iki zaman biriminde piyasa ayni yondeyse bu piyasaya girme karari veriyoruz...

Piyasaya girmek icin 15 dk lik veride ayni sartin gerceklesmesini bekliyoruz.Hemen piyasaya giriyoruz

Dikkat

ilk sart ,60 ve 240 dk veride piyasanin ayni yonde olmasi(farkli ise hic bir sekilde piyasaya girilmiyor) sonraki ilk 15 dk daki Cross ta isleme giriyoruz..Olasilik son derece yuksek ama sinyal haftada 2-3 kez gelebilir..Periyotlarin yuksek olmasi ortalamalarda dogal bir filtreye neden oluyor..200 rakami universal bir rakamdir.Ister inanin ister inanmayin son derece populer!

Paritelerde dusuk kaldirac ile uygulanabilir..

Stop LOSS onemli 15 dk swing high veya Low alinmali ..Riskin en az 2 kati oraninda exit yapilmali veya pozisyon azaltilmali...

Son derece basit degilmi? ortalama sevenlere )
    Chaos Trader...

4. The Following 7 Users Say Thank You to izmirli For This Useful Post:

Teşekkür Teşekkür 
    121
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    154
    Toplam Teşekkür
    50 Yazısı Teşekkür aldı

Herkese Iyi geceler

Bill Williams'in meshur Chaos trading modeliyle ugrasmaktayim..SMMA (smoothed moving avarage) Bu deyimin Matrikste karsiligi var mi??
    Chaos Trader...

6. The Following User Says Thank You to izmirli For This Useful Post:

Teşekkür Teşekkür 
    301
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    222
    Toplam Teşekkür
    73 Yazısı Teşekkür aldı

Sn.İzmirli açıklayıcı olması açısından;240 dakikada 200 ve 5 periyotlar için kullanılan ortalamalar nedir ? (basit,üssel..vs vs...)
    Yaklaşık olarak x30yvade grafında 5 periyot 200 periyodu 25 şubattan beri hiç aşağı kesmediğinden dolayı,hiç short açılamıyor mu(ilk koşul olarak yazdığınız)...vs ...vs
    Biraz açmanız,mümkünse grafik üzerine atmanız mümkün mü..
    Saygılar...

8. The Following User Says Thank You to barbarosk For This Useful Post:

Teşekkür Teşekkür 
    121
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    154
    Toplam Teşekkür
    50 Yazısı Teşekkür aldı

Standart Merhaba

240 simple (basit)

5 ise exponential olacaktır..

Dikkat VOB (matriks için söylüyorum) 'ta 240 dklığı veriyi günlük olarak değerlendiriyor..bu veriye bakınca borsamız 240 dk(maalasef günlük)lık periyotta 35.000 civarından yükseliş trendinde..Bu nedenle short açılamıyor....Eğer matrikste 4 saatlik veri olsaydı 13.30-17.30-13.30 grafik verileri olacaktı ve daha net bir grafik olacaktı.. ANCAK eur usd paritesi gibi 24 saat açık olan piyasların 4 saatlik verisini görebiliyorsunuz..

Eur usd paritesene bakarsanız daha açıklayıcı olabilir...

Haftada 2-3 sistem vericem..Çok basitten başlayalım dedim..

İyi geceler dilerim
    Konu izmirli tarafından (04.01.11 Saat 01:54 ) değiştirilmiştir. Sebep: imla hatası
    Chaos Trader...

10. The Following 3 Users Say Thank You to izmirli For This Useful Post:

Yer
    Çanakkale/Biga
    Teşekkür Teşekkür 
    540
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    602
    Toplam Teşekkür
    147 Yazısı Teşekkür aldı

Uzun zamandır yazmıyordum özlemişim sizleri... Cümleten iyi seneler dilerim...

4 Senedir vob un 11 senedir borsanın içindeyim... Vob taki 4 senemin 3 senesi sistem yazmakla ve oturtmakla geçti ki bence hiçbir kitap okumadan araştırmadan kendi başına herşeyi öğrenmiş iyi bir teknik analistim Son 1 senemi de en ii dediğim sistemimi uygulayabilmekle geçti... %90 uyumla son 6 ayda 5-6000 puanı çöpe attım siz düşünün son 2 ayda 30 işlem yaptım bir işlemden 17 34 de diğil 17 27 de çıktım 750 puan kar kaçtı yılbaşı günü saat 14:30 bu piyasadan bişi olmaz dedim o günde 700 puan gitti ettimi size 2 ayda 1500 puan eksi kalan 28 işlemi yapsan nolur yapmasan nolur

Kısacası önceleri işin sistem yazmaktan geçtiğini ve de sisteme güvendikten sonra onu kolaylıkla uygulayabileceğimi düşünürdüm ki benim sistemimin maksimum riski son 40 ayda 2800 puan, ortalama aylık getirisi ise NET 2200 puan ( 2010 da NET 1800 PUAN) ayrıca gün sonu nakitli ve 5 dklıktır... Tüm bu zarar etmeme mantığına dayalı yaptığım sistemime rağmen işte bişey oluyor ve kaçırıyorsunuz sonra insanın morali yerle bir oluyor çünkü sistem zarar ettirse nasıl olsa çıkarır diyorsunuz ama kendiniz işinizi tam yapmayıp bu şekil kaybedince deli oluyorsunuz...

Kısa ve öz söylemek istediğim;

--- İş sadece güvenilir sistem yazmaktan geçmiyor onu %100 uygulayabilme yetisinden de geçiyor... Riskinizi ayarlamaz sisteminizin yapısını bilmez olası puansal sapmaları hesaba katmadan yola girerseniz dünyanın en iyi sistemi olsa da hiçbir halt olmaz...

Önerebilceklerim ise;

---Basit sistem yazın az işlem az kar ortalaması isteyin (yaklaşık aylık 2000 puan net fazla bile) Çok işlem sistemden çok sapma demektir...

--- Öyle bir sistem yazın ki herşeyi o yapsın hatayı da zararı da ralliyi de herşeyi o yapsın ki siz ayakta kalın düşünün gelişin görün ve daha iyiye ulaşmak için beyniniz hep dinç kalsın yani bir hata yaptığında SUÇLU Sİz değil SİSTEM olsun... Örneğin ben eskiden sistem kar edince o oranda poz arttırırdım artık böyle yapmıyorum sistemin zarar noktalarını belirledim buralardan sistem zarar ettikçe 3 kademeli pozisyon arttırıyorum ve sistem tüm zararlarını çıkartınca ben arttırdığım pozları kenara kötü gün için ayırıp sabit minimum poz değerimle devam ediyorum... Unutmayın sistem yazmanın en büyük olayı zararın ucunu kapamaktır karın ucu daima açıktır...

--- Herşeyi yaptıysanız sistem dışında kendinize uğraşlar yaratın sürekli piyasaya bakmak sistemciyseniz hiçbir işinize yaramaz aksine piyasada her saniye dolanan şeytanın sizi sürekli dürtmesine sebep olur ki bu da hadi bu kez sisteme uymıyım burdan kesin gider bu piyasa gibilerinden söylenip hata yapmanıza neden olur (Bunları da yaşamadan %100 sistemsel uyum olamaz tabi o da ayrı konu)

Nacizane benim önerilerim bunlar elimde çok kaliteli minimum risk minimum işlem ve ortalama kar a göre oluşturduğum 3-4 sistem var hepsi de 2010 da 21000 - 27000 puan arası net kar etmiş... Bunlardan bazıları -8000 puan yapmış ardarda bazısı -3000 i aşmamış veya bazısı az işlem bazısı çok işlem yapmış ama sonuçları en fazla %20 sapma gösteriyor o nedenle bence hırs yapmadan haddimizi bilerek sistemler yazıp uygulamalıyız yoksa bu devran pala nın elinde zaten döndü şu anda da dönüyor ileri de de dönecek

Herkese iyi topikler dilerim umarım hepimiz çalışmalarımızın meyvesini alırız...
    Amaç eğlenceyse psikolojinizle takılın amaç kazanmaksa sisteminize güvenin...

12. The Following 18 Users Say Thank You to vobarey For This Useful Post:

Teşekkür Teşekkür 
    301
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    222
    Toplam Teşekkür
    73 Yazısı Teşekkür aldı

AL Cross(C,Ref(LLV(C,7),-1)+(Ref(ATR(7),-1)*3))
    SAT Cross(Ref(HHV(C,7),-1)-(Ref(ATR(7),-1)*3),C)

Arkadaşlar Allahaşkına hocalardan biri şu yukarıdaki formüllerde yazanın türkçesini foruma ekleyebilirmi ?
    Neye ne olursa alıyor ?
    Neyi nasıl yaparlarsa sat sinyali yaratıyor.
    Nasıl çalıştığını anlayamadım,yardımcı olursanız çok sevinirim.
    Asti hocam,stro patron heeeellp
    Repaint midir ?

Teşekkür Teşekkür 
    4.610
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    1.648
    Toplam Teşekkür
    494 Yazısı Teşekkür aldı

Alıntı barbarosk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    AL Cross(C,Ref(LLV(C,7),-1)+(Ref(ATR(7),-1)*3))
    SAT Cross(Ref(HHV(C,7),-1)-(Ref(ATR(7),-1)*3),C)

Arkadaşlar Allahaşkına hocalardan biri şu yukarıdaki formüllerde yazanın türkçesini foruma ekleyebilirmi ?
    Neye ne olursa alıyor ?
    Neyi nasıl yaparlarsa sat sinyali yaratıyor.
    Nasıl çalıştığını anlayamadım,yardımcı olursanız çok sevinirim.
    Asti hocam,stro patron heeeellp
    Repaint midir ?
    AL: kapanış önceki 7 barın kapanışının endüşüğünün ve bir önceki barda oluşan 7 peryodluk ATR nin üç katı ile toplamından büyükse al...

SAT: kapanış önceki 7 barın kapanışının enyükseğinden bir önceki barda oluşan 7 peryodluk ATR nin üç katının çıkarımından küçükse sat...

Repaint değildir, pekde işe yaramaz...
    İnsanlar geleceği bilemez, düşündüğünü veya duyduğunu değil gördüğünü trade et, terse giderse stop yap.
    ---------------
    Burada yer alan bilgi ve yorum yatırım danışmanlığı kapsamında değildir, hele al-sat tavsiyesi hiç değildir.

Teşekkür Teşekkür 
    4.263
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    1.804
    Toplam Teşekkür
    227 Yazısı Teşekkür aldı

selam arkadaşlar.
    sistemler konusunda biraz acemiyim. size bi sistem sormak istiyorum.sizce getirisi ortalamaya göre iyimi kötümü?

son 2 yılda toplam 64 sinyal
    45 karlı 19 zararlı
    toplam kar: 131750 puan
    toplam zarar: 20825 puan
    net kar : 110925
    max kar: 7250 puan
    max zarar: 2525 puan
    arka arkaya en fazla zararlı sinyal adedi : 3
    arka arkaya en azla karlı sinyal adedi: 11
    eski nickim:trader38
    Burada yazılanları beyninde özümleme yapmadan uygulayan kişilerin zarar etmesi kaçınılmazdır. ben daha kendini kurtaramamış acemi bir vobcuyum

16. The Following User Says Thank You to matador38 For This Useful Post:

Yer
    Bi orda, bi burda
    Teşekkür Teşekkür 
    438
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    1.428
    Toplam Teşekkür
    351 Yazısı Teşekkür aldı

Alıntı trader38 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    selam arkadaşlar.
    sistemler konusunda biraz acemiyim. size bi sistem sormak istiyorum.sizce getirisi ortalamaya göre iyimi kötümü?

son 2 yılda toplam 64 sinyal
    45 karlı 19 zararlı
    toplam kar: 131750 puan
    toplam zarar: 20825 puan
    net kar : 110925
    max kar: 7250 puan
    max zarar: 2525 puan
    arka arkaya en fazla zararlı sinyal adedi : 3
    arka arkaya en azla karlı sinyal adedi: 11

Metinim kimin bu sistem... 60 dakka mı???

18. The Following User Says Thank You to SU-TE For This Useful Post:

Yer
    Bi orda, bi burda
    Teşekkür Teşekkür 
    438
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    1.428
    Toplam Teşekkür
    351 Yazısı Teşekkür aldı

Metin sanıyorum bu 60 dk. ve piyasada satılanlardan. eğer öyleyse
    tavsiye etmem abicim... hele ki 60 dk.. biçer adamı.

20. The Following User Says Thank You to SU-TE For This Useful Post:

Yer
    Bi orda, bi burda
    Teşekkür Teşekkür 
    438
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    1.428
    Toplam Teşekkür
    351 Yazısı Teşekkür aldı

Karlıyı boşver, napim arka arkaya 11 değil 111 olsa ne yazar. elbette ardarda kar edecek. ardarda gelen 3 sinyal ne götürmüş ona bakmak lazım. mesela 2008 de vob 37.000 civarlarında iken bi sistem firmasının sistemi 3100 götürmüştü. buyur sen hesap et artık, ana para buhar oldu tabi... ardarda gelen 3 sinyal diyelim. peki önümüzdeki aylarda ardarda 4 olmayacağının garantisi var mı? ve toplamı 7000 yaparsa seyreyle vaziyeti artık... Yani peşin hükümlülükten ziyade iyi araştırmak lazım. Satan adama da ayıp etmiş oluruz yoksa.
    Konu SU-TE tarafından (25.01.11 Saat 02:25 ) değiştirilmiştir. Sebep: ""

22. The Following User Says Thank You to SU-TE For This Useful Post:

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Yer imleri

Yer imleri