Sayfa 5/10 İlkİlk ... 34567 ... SonSon
115 sonuçtan 49 ile 60 arası

Konu: Sistem Geliştirme...

Yer
    Bebek,İstanbul
    Teşekkür Teşekkür 
    18.002
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    55.995
    Toplam Teşekkür
    6.909 Yazısı Teşekkür aldı

Alıntı izmirli Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Mav a birde Nalinci Keseri(by sarayli)uygulatsak nasil olur?

NK her sisteme uygulanabilir,

mav lı sistemlere de ,

incelemek gerek.
    Burada yazdıklarım kişisel görüşlerimdir.
    AL - SAT Tavsiyesi değildir.
    Yatırım Danışmanlığı kapsamında değildir.
    Ben de zaten ,pek bişi bilmem..
    Bilip bilmediğimi bile bilmiyorum..
    O kadar yani,..
    Üzülmeyeyim,di mi?

2. The Following 2 Users Say Thank You to saraylı For This Useful Post:

Yer
    Bebek,İstanbul
    Teşekkür Teşekkür 
    18.002
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    55.995
    Toplam Teşekkür
    6.909 Yazısı Teşekkür aldı

Alıntı eloy Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bişey bilmeyen birinin topiğini 200 kişi izliyorsa ne denir

duayen denir,

çünkü bu 200 kişiye gerçekten dua etmek gerekir....
    Burada yazdıklarım kişisel görüşlerimdir.
    AL - SAT Tavsiyesi değildir.
    Yatırım Danışmanlığı kapsamında değildir.
    Ben de zaten ,pek bişi bilmem..
    Bilip bilmediğimi bile bilmiyorum..
    O kadar yani,..
    Üzülmeyeyim,di mi?

4. The Following 7 Users Say Thank You to saraylı For This Useful Post:

Teşekkür Teşekkür 
    1.462
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    1.915
    Toplam Teşekkür
    553 Yazısı Teşekkür aldı

Alıntı TÜRKOĞLU Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    zozo yalan yok şimdi üzerinde uğraştığım sistemde bir tane MAV ı optladım.ama karlılık iyi oldu.süper değil yani gariban işi işte

yani aslında baskıcı olmayalım derken bana baskı yapma demek istiyorum MAV opt etmek konusunda

neyse sende zaten seç beğen al demişsin.eyvallah zozo

NK uygulaması ile ilgili sorularım olacak sana zozo.sistemin sermaye eğrisini oluşturdum.bazı yerlerde müdahale gerekiyor onu el yordamıyla yapsam mı NK ile yoksa tüm işlemleri olduğu gibi mi yapsam buna karar veremedim.

bu konuda senin düşüncen nedir zozo? vaktiyle biliyorsun bu konuda enteresan uyulamalar görmüştüm sende.

söz sende zozo
    NK çok güzel saraylı abiden öğrendik, saolsun mehmet . ferit abimiz vardı oda bize getiri eğrisini indik haline getiren formülü paylaşmıştı. NK geciktirir sonuçta türevin türevi gibi bi şey burası bariz ama bazı sistemlerde getiriyi uçuruyor.... gecikme senin sistemine fayda sağlayıp getirini uçuruyosa uygula abim hesplaman lazım, yok değilse ya olduğu gibi uygulayacan yada sistemini ağır abi moduna sokup derin göçüşleri elimine etmeye çalışcan her türlü zor patron ben NK uygulamıorum çünkü sistem slow modda benim
    "Tomurcuk derdinde olmayan ağaç, odundur..."(NFK)

6. The Following 5 Users Say Thank You to zozo For This Useful Post:

Teşekkür Teşekkür 
    4.077
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    2.831
    Toplam Teşekkür
    915 Yazısı Teşekkür aldı

Alıntı TÜRKOĞLU Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    cırcır 20.000 puan nedirki diyen adam 25.000 nedirkide der değil mi? aradaki 5.000 puana mı takılacağız? 25.000 nedirki diyen 30.000 nedirki de der v.s.

bu bi defa vadeli piyasaların doğasına aykırı.burada amaç zararı kısa kes karda maksimum otur değil mi? 20.000 puan zarar kısa kesilmişse bunun STOP suz halini düşünemiyorum.

yılda 50.000puan değil 30.000 puan bile süper kazançtır.beğenmeyen beğenmez o ayrı.ama bu 50.000 veya 30.000 puanı nasıl aldığıdır önemli olan.kan kusturarak mı alıyor yoksa arada çimdik atarak mı? bilmem anlatabiliyor muyum?

kaldıraç olayına gelince tüm sermayesinin 1/3 ünün üzerine çıkan adam tehlikeli sularda yüzüyor demektir bence.sistemle trade ederken 1/3 bile fazla aslında ya neyse.
    vob30'da basit sistemlerde bile en kötü senaryo max. 3-5 zararlı işlemle -5000 puan zarar. sonraki sinyaller zararı çıkartır. 20.000 puan zarar edecek sistem günlük hatta haftalık periyot olmalı. ben ne günlük, nede haftalık kullanırım. o halde ben nasıl 20.000 puan zarar edicem??? cevap hiçbir zaman.

8. The Following 3 Users Say Thank You to cırcır For This Useful Post:

Teşekkür Teşekkür 
    868
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    971
    Toplam Teşekkür
    302 Yazısı Teşekkür aldı

Alıntı cırcır Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    vob30'da basit sistemlerde bile en kötü senaryo max. 3-5 zararlı işlemle -5000 puan zarar. sonraki sinyaller zararı çıkartır. 20.000 puan zarar edecek sistem günlük hatta haftalık periyot olmalı. ben ne günlük, nede haftalık kullanırım. o halde ben nasıl 20.000 puan zarar edicem??? cevap hiçbir zaman.

sistemin 2 yıllık getiri eğrisindeki guzelliğe bakın, bir de son 1,5 aydaki 17000 puan kayıba

Uploaded with ImageShack.us

10. The Following 4 Users Say Thank You to eloy For This Useful Post:

Yer
    istanbul
    Teşekkür Teşekkür 
    13.584
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    13.700
    Toplam Teşekkür
    4.264 Yazısı Teşekkür aldı

cırcır yazını okuyunuca sistem konusunu çok hafife aldığını hissediyorum.sanırım tamamen daytrade e odaklandığın için sistem işini böyle kolay görüyorsun.keşke dediğin gibi olsa yani en kötü 3-5 trade ile -5.000 yapıp geri dağılan şanzımanı toplasa.ama kazın ayağı öyle değil sevgili cırcır.benim anlatmak istediğim bu değil.

sistem şunu yapar mesela şaşar kalırsın.-5.000 yapar (buna razıyız) sona ardından +2.000 yapar (oh yırttık galiba deriz) sonra -1.500 gelir (neyse toplar herhalde deriz) ardından 2 tane -500 gelir arada +1.500 sonra çat çat 2 tane -2.000 nereye gidiyor sence bu cırcır?

hani en kötü -5.000 de toplardı? diyeceksin canım bu senaryo böyle şey olur mu hiç?

bak sevgili eloy graf koymuş canlı canlı...-17.000 km diyor.periyot 60 dk.buna benzer pek çok örnek bende gördüm.ALLAH ıma binlerce şükür ki yakalanmadık.sor bak sevgili eloya -17.000 e doğru hızla koşarken arada hiç karlı işlemi olmamış mı?mutaka vardır.kötü sistem traderı kovadaki kurbağa gibi alttan hafifçe ısıtır.yani zıplayıp kaçmana imkan kalmayabilir.aradaki ufak karlı işlemler morfin etkisi yapar acıyı hissetmezsin bile.acıyı minimuma indirmenin tek yolu minimum kaldıraç.sistemle trade ederken benim başka bildiğim yol yok.STOP sa zaten sistem reverse olurken sende stoplamış oluyorsun.hard stop uygularsın vs. ama bunlarda çare değil.tek çare 1 kaldıraç.yani 1 kontrat için bugünkü fiyattan 9.000 tl teminat.10 kontrat trade etmek istiyorsan 90.000 TL cash hazır et.acaba forumda kaç arkadaşta 90.000 TL cash vardır?

burada en büyük sıkıntı zaten küçük sermayeler.sinekten yağ çıkarmaya çalışmak.çoğunluk böyledir.arada elbette çok güçlü sermayeler ile trade edenlerde vardır.ama istisnalar kaideyi bozmaz.genelin elindeki para azdır.en büyük sorun burada aslında.yoksa herkes bilir 1 kaldıraçla işlem yapıp 81.000 puan STOP koymayı değil mi?

keşke sistem işi dediğin kadar basit olsa en kötü -5.000 görür canım sonra toplar olsa.eminim buradaki hemen herkes buna razı olur.

Burada yer alan yatırım bilgi,yorum ve tavsiyeleri yatırım danıŞmanlığı kapsamında değildir yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kiŞisel görüŞlerine dayanmaktadır. Bu nedenle sadece bu forumda yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.
    - - - -
    Canım Oğlum İyiki Varsın!

12. The Following 4 Users Say Thank You to TÜRKOĞLU For This Useful Post:

Teşekkür Teşekkür 
    868
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    971
    Toplam Teşekkür
    302 Yazısı Teşekkür aldı

en kotusu de sevgili türkoğlu zararın miktarı kadar, ne kadar surede toparlayacagını bılmemen.yani gecmıste bakıyorsun getiri egrısı hıcbır zaman 50 gun oncesının altında degıl ve sen de benzer bir toparlanma beklıyorsun ve fakat sen uygulamaya devam ettıkce hem zarar artıyor hem de bu surec uzadıkca uzuyor.

14. The Following 2 Users Say Thank You to eloy For This Useful Post:

Teşekkür Teşekkür 
    4.077
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    2.831
    Toplam Teşekkür
    915 Yazısı Teşekkür aldı

kaldıraç konusuna %100 katılıyorum. ben kaldıraç kullanma taraftarı diyilim. hafif bişey olabilir 2 kaldıraç mesela. fazla hafife alıyor olabilirim. ama sizide çok karamsar buluyorum.

bu getiri eğrisini takip edelim bakalım nereden toparlayacak. dürüstçe belirticem aklımdan geçen bu getiri eğrisinin sahte olduğu. sizlerinde bilinçli olarak kötümser tablo çizdiğiniz. daha neler neler düşünüyorumda burada %90 'ı gerçek değildir. hatta pala aramızda yazıyormuş.

2 yılda ne yatay dönemler oldu son dönemdeki yatay piyasanın farkı neymiş bu sistem için merak ettim.

iyi gecelerr

16. The Following 2 Users Say Thank You to cırcır For This Useful Post:

Yer
    istanbul
    Teşekkür Teşekkür 
    13.584
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    13.700
    Toplam Teşekkür
    4.264 Yazısı Teşekkür aldı

Alıntı eloy Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    en kotusu de sevgili türkoğlu zararın miktarı kadar, ne kadar surede toparlayacagını bılmemen.yani gecmıste bakıyorsun getiri egrısı hıcbır zaman 50 gun oncesının altında degıl ve sen de benzer bir toparlanma beklıyorsun ve fakat sen uygulamaya devam ettıkce hem zarar artıyor hem de bu surec uzadıkca uzuyor.
    valla ben yaklaşık 4 yıldır VOB tayım ya herro merro ile başladık,ardından EW geldi ama burada tek çaren sistem.sistem derken DİSİPLİN li trade ve tabii riskini ayarlamaktan geçiyor.bunu yapamayan kim olursa olsun feriştahı olsa acımazlar.elbet o kızılcık şerbetinin (İFLAS) tadına varır.ama 3 günde ama 3 ayda ama 3 senede.

keşke pc de olsaydı CBOT un bir araştırmasını okumuştum vadeli piyasalarda işlem yapan her 10 traderdan 9 u en az 1 kere iflas ediyor.ben demiyorum istatistikler diyor.herkes kalan o 1 kişi olmayı umut ediyor ama olamıyor.

sistem işi çok zor.hemde çok zor.bazı arkadaşlar diyor o kadar zor değil.at 2 ortalama tamam.değil işte...hele attığın ortalama BASİT ORTALAMA ise zaten vay haline.hem işlem manyağı olursun hemde kol gibi zarar sahibi.

bu konu çok uzun sonu yok yani.bu topictede bence bir yere varamayız.yazıyoruz ama sonu bir yere varmaz.

herkese iyi geceler....
    Burada yer alan yatırım bilgi,yorum ve tavsiyeleri yatırım danıŞmanlığı kapsamında değildir yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kiŞisel görüŞlerine dayanmaktadır. Bu nedenle sadece bu forumda yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.
    - - - -
    Canım Oğlum İyiki Varsın!

18. The Following 3 Users Say Thank You to TÜRKOĞLU For This Useful Post:

Teşekkür Teşekkür 
    868
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    971
    Toplam Teşekkür
    302 Yazısı Teşekkür aldı

cırcır ozelden yazıyorum sıstem kodunu. cok da ozel bısey degıl zaten, test edıp lutfen zan altında bıraktıgınız ıcın ozur yazınızı da beklıyorum.

kaldıraç konusuna %100 katılıyorum. ben kaldıraç kullanma taraftarı diyilim. hafif bişey olabilir 2 kaldıraç mesela. fazla hafife alıyor olabilirim. ama sizide çok karamsar buluyorum.

bu getiri eğrisini takip edelim bakalım nereden toparlayacak. dürüstçe belirticem aklımdan geçen bu getiri eğrisinin sahte olduğu. sizlerinde bilinçli olarak kötümser tablo çizdiğiniz. daha neler neler düşünüyorumda burada %90 'ı gerçek değildir. hatta pala aramızda yazıyormuş.

2 yılda ne yatay dönemler oldu son dönemdeki yatay piyasanın farkı neymiş bu sistem için merak ettim.

iyi gecelerr

20. The Following User Says Thank You to eloy For This Useful Post:

Teşekkür Teşekkür 
    19
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    37
    Toplam Teşekkür
    11 Yazısı Teşekkür aldı

Arkadaslar NK ındıcatorunun ve getiri egrisi ındıcatorunun formulunu bilen dostlarımız paylasabılır mı?
    Cok teşekkurler

Teşekkür Teşekkür 
    868
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    971
    Toplam Teşekkür
    302 Yazısı Teşekkür aldı

Alıntı newagetk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar NK ındıcatorunun ve getiri egrisi ındıcatorunun formulunu bilen dostlarımız paylasabılır mı?
    Cok teşekkurler
    NK yani acılımı nalıncı keseri; sistemin getiri eğrisi üzerinde sistem uygulamak(ya da teknık analız) seklınde ozetlenebılır. sıstemın getırı egrısı dusmeye baslayınca sıstem sınyallerı uygulanmaz, kara gecmeye baslayınca uygulanmaya baslanır. nk ıcın traderın kendısı farklı ortalamalar ya da ındıkatorlerı sıstemın sermaye egrısı uzerınde kullanır, kişiden kişiye değişir yani.bircok sinyali daha gec uygulamaya baslamak ya da pozısyonu gereksız terketmek gıbı dezavantajları yanında sıstemın zararlı sınyallerını elemesı gıbı buyuk bır avantajı soz konusudur.

sayın saraylı nın baska bır forumdakı devirdaim makinası topiğini okumanızı tavsıye ederım.

sevgılı zozo nun bahsettıgı sermaye egrısının ındıkator halıne getırılmesı konusuna gelınce ondan bihaberim malesef

23. The Following 2 Users Say Thank You to eloy For This Useful Post:

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Yer imleri

Yer imleri