Sayfa 4/10 İlkİlk ... 23456 ... SonSon
115 sonuçtan 37 ile 48 arası

Konu: Sistem Geliştirme...

Yer
    istanbul
    Teşekkür Teşekkür 
    13.584
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    13.700
    Toplam Teşekkür
    4.264 Yazısı Teşekkür aldı

Alıntı zozo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    valla opt olayı zigzag gibi faydasız son ayağında neler yapacağı belli olmuyor keretanın....

zozo MAV ları optlamakta çok sakınca yok gibi be

diğer indikatörler v.s. için evet haklısın.gerçi onlarında pek çoğu zaten MAV içeriyor.ama sadece bildğimiz EMA,SMA falan opt etmek masumca bir davranış değil mi? şunun için diyorum bunların sabit rakamları yok gibi dünyada kabul görmüş.kimi 20 der mesela kimi 21.kimi 9 periyot bakıyor kimi 10.mav larda opt a izin var zozo.yani olsun zozo.bu konuda çok baskıcı olmayalım istersen
    Burada yer alan yatırım bilgi,yorum ve tavsiyeleri yatırım danıŞmanlığı kapsamında değildir yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kiŞisel görüŞlerine dayanmaktadır. Bu nedenle sadece bu forumda yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.
    - - - -
    Canım Oğlum İyiki Varsın!

2. The Following 3 Users Say Thank You to TÜRKOĞLU For This Useful Post:

Teşekkür Teşekkür 
    1.462
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    1.915
    Toplam Teşekkür
    553 Yazısı Teşekkür aldı

Alıntı TÜRKOĞLU Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    zozo MAV ları optlamakta çok sakınca yok gibi be

diğer indikatörler v.s. için evet haklısın.gerçi onlarında pek çoğu zaten MAV içeriyor.ama sadece bildğimiz EMA,SMA falan opt etmek masumca bir davranış değil mi? şunun için diyorum bunların sabit rakamları yok gibi dünyada kabul görmüş.kimi 20 der mesela kimi 21.kimi 9 periyot bakıyor kimi 10.mav larda opt a izin var zozo.yani olsun zozo.bu konuda çok baskıcı olmayalım istersen
    mov lar için sölediğn doğru sabit rakamı yok seç abicim fibolardan seç kafana göre seç herhangi bi makaleden okuduğun stratejiden seç asıl sorun şu seçtiğin rakamı günün gelişeen şartlarında ve devamlı farklı hareket eden grafiklere uyduruyormusun uydurmuyomusun? uyduruyosan i am soryy
    "Tomurcuk derdinde olmayan ağaç, odundur..."(NFK)

4. The Following 4 Users Say Thank You to zozo For This Useful Post:

Yer
    Bebek,İstanbul
    Teşekkür Teşekkür 
    18.002
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    55.995
    Toplam Teşekkür
    6.909 Yazısı Teşekkür aldı

Alıntı eloy Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sayın saraylı yı sanırım bırcogumuz tanırız ve bu ısın duayenlerındendır. devirdaim makinası topiğinde 2008 aralıkta paylastıgı ccimacdspar adlı sitemin o donemkı sonucunu su sekılde paylasmıstır bızlerle :

3,5 aylık sürede toplam kazanç:28850 puan.

aylık ort kar=8242 puan

33 trade ,16 kazanan ,17 kaybeden

trade başına kar 876 puan

ort kar/ort zarar=3,35

sayın saraylı sıtemın metastocka uygun halını vermıstı, bahsi gecen sistemin matrikse uyarlanmıs al-sat kosulları ise asagıdakı gıbıdır.(testler saatlık perıyotta yapılmıstır)
    al:
    Q1:=If(CCI(21)>0,1,0);
    Q2:=If( MACD()>Mov(MACD(),9,S),Q1+1,Q1);
    Q3:=If(C> SAR(0.02 ,0.2 ) ,Q2+1,Q2);
    Q4:=If(CCI(13)>0,Q3+1,Q3);
    Q5:=If(CCI(8)>0,Q4+1,Q4);
    cross(Q5,4)

sat:
    Q1:=If(CCI(21)>0,1,0);
    Q2:=If( MACD()>Mov(MACD(),9,S),Q1+1,Q1);
    Q3:=If(C> SAR(0.02 ,0.2 ) ,Q2+1,Q2);
    Q4:=If(CCI(13)>0,Q3+1,Q3);
    Q5:=If(CCI(8)>0,Q4+1,Q4);
    CROSS(4,Q5)

2008 aralık ortalarından gunumuze kadar yaklasık 2 yıldakı getırısı ıse onbınde 2 komısyon oranıyla sadece 20.000 puan , hıc kayma olmaması ve dısıplınle uygulanması durumunda aylık ortalama getirisi onda birine yani 800 kusur puana dusmus.

sımdı bunları nıye yazdım. elbette bu sıstemın ıcınde optımızasyon vardı ve dırek uygulamaktan cok ısın mantıgını anlamamız ıcın bıze ogretılmıs seylerdı. asla sayın saraylıyı ya da verdıgı sıstemı elestırmek ıcın de yazmıs degılım.

fakat burada paylasılan ve yeterınce uzun sure gercek pıyasada test edılmeden ya da ıcınde bulundugumuz bırkac aya gore optımıze edılerek sonucları acıklanan sıstemler cok cok yanıltıcı oluyor ve bu işe yeni baslayan bircok arkadasımızı gereksiz beklentiye sokuyor. mesela ben hala bunun hayal kırıklıgını yasıyorum.

elbette dedıgınız gıbı basıt bazı hareketlı ortalamlarla son bırkac aya ait cok ıyı getırılı sıstemler yapabılırsınız. uygulamaya basladıktan sonra goreceksınız kı sonuc hayal kırıklıgı olacaktır..

eloy sağol beni duayen yapmışsın,

bişi bilmem falan dedim ,

ama herkesi kandıramamış gibi kendimi hissettim,

bu verdiğin sistem de tg periodlarında değil de sadece kesişme seviyesiyle ilgili zamanında bir opt vermiştim,

bunu 4 yerine daha farklı da alabilirdiniz..çok ta önemi değil yani...ben o opt u ,kesişme seviyesi konusunda da yapılabilirliğini göstermek için yapmıştım...

sistem testi süresi yerine işlem sayısı kavramına geçerseniz daha mantıklı olur,

bunu da makinada belirtmiştim,

mesela 5' lıklarda 3 ayda çok fazla işlem olabiliyor...ama 60' lık için 3 ay tabi azdır...
    Burada yazdıklarım kişisel görüşlerimdir.
    AL - SAT Tavsiyesi değildir.
    Yatırım Danışmanlığı kapsamında değildir.
    Ben de zaten ,pek bişi bilmem..
    Bilip bilmediğimi bile bilmiyorum..
    O kadar yani,..
    Üzülmeyeyim,di mi?

6. The Following 11 Users Say Thank You to saraylı For This Useful Post:

Yer
    istanbul
    Teşekkür Teşekkür 
    13.584
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    13.700
    Toplam Teşekkür

zozo yalan yok şimdi üzerinde uğraştığım sistemde bir tane MAV ı optladım.ama karlılık iyi oldu.süper değil yani gariban işi işte

yani aslında baskıcı olmayalım derken bana baskı yapma demek istiyorum MAV opt etmek konusunda

neyse sende zaten seç beğen al demişsin.eyvallah zozo

NK uygulaması ile ilgili sorularım olacak sana zozo.sistemin sermaye eğrisini oluşturdum.bazı yerlerde müdahale gerekiyor onu el yordamıyla yapsam mı NK ile yoksa tüm işlemleri olduğu gibi mi yapsam buna karar veremedim.

bu konuda senin düşüncen nedir zozo? vaktiyle biliyorsun bu konuda enteresan uyulamalar görmüştüm sende.

söz sende zozo

Alıntı zozo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    mov lar için sölediğn doğru sabit rakamı yok seç abicim fibolardan seç kafana göre seç herhangi bi makaleden okuduğun stratejiden seç asıl sorun şu seçtiğin rakamı günün gelişeen şartlarında ve devamlı farklı hareket eden grafiklere uyduruyormusun uydurmuyomusun? uyduruyosan i am soryy
    Burada yer alan yatırım bilgi,yorum ve tavsiyeleri yatırım danıŞmanlığı kapsamında değildir yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kiŞisel görüŞlerine dayanmaktadır. Bu nedenle sadece bu forumda yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.
    - - - -

8. The Following User Says Thank You to TÜRKOĞLU For This Useful Post:

Teşekkür Teşekkür 
    121
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    154
    Toplam Teşekkür
    50 Yazısı Teşekkür aldı

Alıntı saraylı Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

bişi bilmem falan dedim ,

ama herkesi kandıramamış gibi kendimi hissettim,

bu verdiğin sistem de tg periodlarında değil de sadece kesişme seviyesiyle ilgili zamanında bir opt vermiştim,

bunu 4 yerine daha farklı da alabilirdiniz..çok ta önemi değil yani...ben o opt u ,kesişme seviyesi konusunda da yapılabilirliğini göstermek için yapmıştım...

sistem testi süresi yerine işlem sayısı kavramına geçerseniz daha mantıklı olur,

bunu da makinada belirtmiştim,

mesela 5' lıklarda 3 ayda çok fazla işlem olabiliyor...ama 60' lık için 3 ay tabi azdır...

Ustadim ,Parabolic Sar i Wilder in kitabinda oldugu gibi ADX-ADXR-DMI gostergeleriye kulllanilsa daha iyi olmaz mi?Tabi trend varken bu sistem basarili ama trend yokken (bugunku gibi piyasada) nasil bir sistem kullanmaliyiz..
    Chaos Trader...

10. The Following 3 Users Say Thank You to izmirli For This Useful Post:

Teşekkür Teşekkür 
    121
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    154
    Toplam Teşekkür
    50 Yazısı Teşekkür aldı

zozo yalan yok şimdi üzerinde uğraştığım sistemde bir tane MAV ı optladım.ama karlılık iyi oldu.süper değil yani gariban işi işte

yani aslında baskıcı olmayalım derken bana baskı yapma demek istiyorum MAV opt etmek konusunda

neyse sende zaten seç beğen al demişsin.eyvallah zozo

NK uygulaması ile ilgili sorularım olacak sana zozo.sistemin sermaye eğrisini oluşturdum.bazı yerlerde müdahale gerekiyor onu el yordamıyla yapsam mı NK ile yoksa tüm işlemleri olduğu gibi mi yapsam buna karar veremedim.

bu konuda senin düşüncen nedir zozo? vaktiyle biliyorsun bu konuda enteresan uyulamalar görmüştüm sende.

söz sende zozo

Mav a birde Nalinci Keseri(by sarayli)uygulatsak nasil olur?
    Chaos Trader...

12. The Following 3 Users Say Thank You to izmirli For This Useful Post:

Teşekkür Teşekkür 
    868
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    971
    Toplam Teşekkür
    302 Yazısı Teşekkür aldı

Alıntı saraylı Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

bişey bilmeyen birinin topiğini 200 kişi izliyorsa ne denir

14. The Following 4 Users Say Thank You to eloy For This Useful Post:

Teşekkür Teşekkür 
    4.077
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    2.831
    Toplam Teşekkür
    915 Yazısı Teşekkür aldı

sermaye eğriside özellikle önemli çünkü bakarsınız 2 senede 150.000 puan kazanç ama sermaye eğrisine bakarsın arada 20.000 puanlık koca bir çukur.peşpeşe zararlı trade.bu da çöptür at gitsin.
    bahsettiğin sistemi çöpe attığın anda 150.000 puanıda çöpe atmış oldun. yılda 75.000 puan, yani günde ortalama 300 puan alan bir sistem çok güzel. sen sırf psikolojine uymadığı ve para yönetimi yapamadığın, olmayan paranla kaldıraçlı işlem yaptığın için sistemi çöpe atmış oldun.

20.000 puan nedir ki. kaldıraçsız 9000 TL sermaye ile 1 kontrat açılır. 8.100 puanlık sermayen boşta bekler. buda 81.000 puandır.

yılda 50.000 puan bile güzel kazanç. ama ky nin sermayesi az olduğundan bu puanları beğenmez. sistemleri çöpe ata ata 2 sene geçer

16. The Following 4 Users Say Thank You to cırcır For This Useful Post:

Teşekkür Teşekkür 
    4.077
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    2.831
    Toplam Teşekkür
    915 Yazısı Teşekkür aldı

Alıntı izmirli Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ustadim ,Parabolic Sar i Wilder in kitabinda oldugu gibi ADX-ADXR-DMI gostergeleriye kulllanilsa daha iyi olmaz mi?Tabi trend varken bu sistem basarili ama trend yokken (bugunku gibi piyasada) nasil bir sistem kullanmaliyiz..
    trend varken her sistem başarılı. bugün gibi zamanlarda zarar edeceksin. bak sn.saraylı bugün 1.750 puan zarar etmiş.

18. The Following 3 Users Say Thank You to cırcır For This Useful Post:

Yer
    Bebek,İstanbul
    Teşekkür Teşekkür 
    18.002
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    55.995
    Toplam Teşekkür

Opt konusu ile ilgili de bişiler yazmak isterim,

buna zigzag gibi %100 hatalı olarak yaklaşmayın,

zigzag malum,ayıbı meydandadır ama,

opt öyle değildir..

bir örnek vereyim:

bir opt sistem testinde 3 farklı tg için opt yaptığınızı düşünün,bunlar ema periodları da olabilir...

tg1...............2-21 step=1

tg2...............5-34 step=1

tg3...............0.100- 0.800 step =0.100 olsun.

bu 5940 sistem testi demektir.

en iyi karı veren mesela 100 sistemde bu parametrelerin hangi aralıkta değiştiğine bakarsınız,mesela:

tg1.............5-7

tg2.............11-14

tg3............0.200-0.800

olsun.

bu durumda sistem sayınız

84 e düşer...

opt geriye dönük bi çalışma olduğundan gelecekte bu 84 sistemi sadece opt edip onları bir nevi birbiriyle yarıştırırısınız....

1. olan sistem bir ay sonra misal 9. luğa düşebilir...

bu durumda da ilk 10 sistemin sabit parametresini alıp ,hangisinin al hangisinin satta olduğunu belirten bir tg türetebilirsiniz...

bu tg daha iyi fikir verir..

Bilgi olarak söyleyeyim,ABS ve BRS sisemlerinde opt yoktur.
    O kadar yani,..
    Üzülmeyeyim,di mi?

20. The Following 6 Users Say Thank You to saraylı For This Useful Post:

Yer
    istanbul
    Teşekkür Teşekkür 
    13.584
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    13.700
    Toplam Teşekkür

Alıntı cırcır Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bahsettiğin sistemi çöpe attığın anda 150.000 puanıda çöpe atmış oldun. yılda 75.000 puan, yani günde ortalama 300 puan alan bir sistem çok güzel. sen sırf psikolojine uymadığı ve para yönetimi yapamadığın, olmayan paranla kaldıraçlı işlem yaptığın için sistemi çöpe atmış oldun.

20.000 puan nedir ki. kaldıraçsız 9000 TL sermaye ile 1 kontrat açılır. 8.100 puanlık sermayen boşta bekler. buda 81.000 puandır.

yılda 50.000 puan bile güzel kazanç. ama ky nin sermayesi az olduğundan bu puanları beğenmez. sistemleri çöpe ata ata 2 sene geçer

cırcır 20.000 puan nedirki diyen adam 25.000 nedirkide der değil mi? aradaki 5.000 puana mı takılacağız? 25.000 nedirki diyen 30.000 nedirki de der v.s.

bu bi defa vadeli piyasaların doğasına aykırı.burada amaç zararı kısa kes karda maksimum otur değil mi? 20.000 puan zarar kısa kesilmişse bunun STOP suz halini düşünemiyorum.

yılda 50.000puan değil 30.000 puan bile süper kazançtır.beğenmeyen beğenmez o ayrı.ama bu 50.000 veya 30.000 puanı nasıl aldığıdır önemli olan.kan kusturarak mı alıyor yoksa arada çimdik atarak mı? bilmem anlatabiliyor muyum?

kaldıraç olayına gelince tüm sermayesinin 1/3 ünün üzerine çıkan adam tehlikeli sularda yüzüyor demektir bence.sistemle trade ederken 1/3 bile fazla aslında ya neyse.
    - - - -

22. The Following 5 Users Say Thank You to TÜRKOĞLU For This Useful Post:

Yer
    Bebek,İstanbul
    Teşekkür Teşekkür 
    18.002
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    55.995
    Toplam Teşekkür

Alıntı izmirli Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

trendin olmaması zaten başlıbaşına en büyük sorundur,

bu durumda benim bildiğim ya trend gösteren tg lerden ya da NK inden yararlanacaksınız...
    O kadar yani,..
    Üzülmeyeyim,di mi?

24. The Following 4 Users Say Thank You to saraylı For This Useful Post:

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Yer imleri

Yer imleri