Sayfa 603/5549 İlkİlk ... 10350355359360160260360460561365370311031603 ... SonSon
66581 sonuçtan 7.225 ile 7.236 arası

Konu: Global süngerler ve ağa ölçerler

Teşekkür Teşekkür 
    23.465
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    371.373
    Toplam Teşekkür
    62.413 Yazısı Teşekkür aldı

şu donmalar olmasa para kazanırım ben bundan,

...yazdıklarım tamamen hayal ürünüdür ve asla yatırım tavsiyesi deyildir, bu nedenle bu yazılanlara göre hareket etmek hatalı sonuçlar ve ciddi zararlar doğurabilir,....

2. The Following 7 Users Say Thank You to indregandi For This Useful Post:

Teşekkür Teşekkür 
    23.465
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    371.373
    Toplam Teşekkür

...yazdıklarım tamamen hayal ürünüdür ve asla yatırım tavsiyesi deyildir, bu nedenle bu yazılanlara göre hareket etmek hatalı sonuçlar ve ciddi zararlar doğurabilir,....

4. The Following 8 Users Say Thank You to indregandi For This Useful Post:

Teşekkür Teşekkür 
    23.465
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    371.373
    Toplam Teşekkür

makası kapattı, emniyete aldı kendini, yeni short maliyetleri maxsimumdan yaptırıyor,...yeni short istemiyor 1, kendisi short açıyor 2.

6. The Following 8 Users Say Thank You to indregandi For This Useful Post:

Teşekkür Teşekkür 
    23.465
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    371.373
    Toplam Teşekkür

yeni short gelince, yukarı vuruşlara yani + makasa yeni short stobu alacak bu çok kolay, eğer + makas olsa idi, shorta örneğin + 300 yukarıdan imkan tanıyacaktı bu kayıp demekti, ayrıca yeni shortlar için çokdaha yukarılara gitmesi demekti, böyle karar verdi, demekkki bu şu anada işne geliyor,....şhortun şo dediği yerden şort açtırıyor, ....

8. The Following 7 Users Say Thank You to indregandi For This Useful Post:

Teşekkür Teşekkür 
    23.465
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    371.373
    Toplam Teşekkür

valla istediği kadar uğraşsınlar, ben buradan yeni short açamam, 85 xxx, 90xxx, 95xxx, 103xxx(max), short yerelerim, şimdi bu ekonomiyle oraya kadar gitsinler, biraz daha merkeze para koysunlar, hep beraber alalım,......

10. The Following 7 Users Say Thank You to indregandi For This Useful Post:

Teşekkür Teşekkür 
    23.465
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    371.373
    Toplam Teşekkür

onun için gelin 61xxx-56xxx, 64xxx lere long olalım, akıllı olun, rüzgara işemeyin, sığır varmı yo,eeeee ozaman, benim macro ölçüm ülkedeki sığır sayısı, bunu baz alıyorum,...emlağı baz almıyorum, sığır sayısı artmadan, emlağı kime satacaksınız deyilmi,....

12. The Following 7 Users Say Thank You to indregandi For This Useful Post:

Teşekkür Teşekkür 
    23.465
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    371.373
    Toplam Teşekkür

kötü ihtimal çekerim krediyi shortlarım, siz kredyi verin long olun, ben krediyi alıyım short oluyum size, niye böyle,.....pozisyonel,...onun içun,....fark şu, sen mart 2009 dan geliyorsu, ben %2xx den açıyorum, onun için akılllı olun, ben avantajlıyım,.....

başka 4000 çıkıyorsun, her defasında, bunun dışındaki zirvelerde adam kesmişsin başka bir şey yok, şimdi bu kestiklerin den, kredi çekmelerini bekliyorsun, korkmadan short olmalarını bekliyorsun ki yukarı çıkacaksın, bu zor paralarını tükettiniz, bunlara ancak kredi satarsınız, adam korkar alamaya çok dövdünüz çünkü adamları,.....tekme tokat giriştiniz, acaleniz neydi, yavaş olsaydınız, ....

14. The Following 7 Users Say Thank You to indregandi For This Useful Post:

Teşekkür Teşekkür 
    23.465
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    371.373
    Toplam Teşekkür

bak blançolar açıklanacakmış, şişikler,......ödünç para ile şişenler,....

16. The Following 7 Users Say Thank You to indregandi For This Useful Post:

Teşekkür Teşekkür 
    3.634
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    159
    Toplam Teşekkür
    34 Yazısı Teşekkür aldı

hocam ülkede manda kalmamış diyor yorumcu bloombergde, tam konunun üzerine (arjantinde 40 milyon bizde 10 milyon kalmış)

18. The Following 6 Users Say Thank You to LuftBallons99 For This Useful Post:

Teşekkür Teşekkür 
    17.737
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    819
    Toplam Teşekkür
    216 Yazısı Teşekkür aldı

Alıntı LuftBallons99 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hocam ülkede manda kalmamış diyor yorumcu bloombergde, tam konunun üzerine (arjantinde 40 milyon bizde 10 milyon kalmış)
    biz de sığır az olur mu çok ama insan postuna bürünmüş çoğu

20. The Following 6 Users Say Thank You to nemaproblema For This Useful Post:

Teşekkür Teşekkür 
    23.465
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    371.373
    Toplam Teşekkür

Alıntı LuftBallons99 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    dr saruhan özel, incecik bir kitap, hiç bitiremedim onu tam, ama arjantini menem zamanını güzel analatmış, menem 10 yıl taoplamış, adamlar 2 günde soymuşlar arjantini, arjantinli sokakata yürürken cebindeki parası buhar olmuş,...şimdi merval o yüzden buolayı atlattığından bu mötörlerin en iyisi endex olarak, .....2002 de aldım kitabı, 2004 de altını çizdim bu olayın, bize çok benziyordu herşey, liderlikten özelleştirmeye kadar,..kapılar ardına kadar açılmış, koyan koyana, arjoya, kriz nereden patlıyor, mexcikodan hadi buyur, iki gün dışarıçıkıp geri geliyorlar hepsi bu, şimdi bunun üstüne 7 sene geçti,...

bizim farkımız şunlar,

1.siyasi konjoktürümüz arjoyla tartışılamaz, acayip önemli coğrafyadayız bu bakımdan,
    2.sığır güden daha ötük, kendi dxy sine çakıp duruyor,......idareten, mötörler hava yapmasın diye,
    3.iki ye istinaden dolayısı ile serbest kur rejimi uygulanıyor, adı bu en azından, uygulanmasa ne olur bir şey farketmez, sığır güden zaten bunu uyguluyor mecbur, sende burada dalgalı kur diyorsun, yokki dalga çırpıntı var,

onun iççun hepimiz tsunami bakıyoruz,....

22. The Following 6 Users Say Thank You to indregandi For This Useful Post:

Teşekkür Teşekkür 
    4.962
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    4.661
    Toplam Teşekkür
    1.308 Yazısı Teşekkür aldı

Tavsiye değildir.Bir acemi öğrenciden her halde AL-SAT yapacak değilsiniz.Kendi halinde sadece çiziyorum.

24. The Following 4 Users Say Thank You to tr_hope05 For This Useful Post:

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 25 kullanıcı var. (0 üye ve 25 konuk)

Yer imleri

Yer imleri