Sayfa 509/5549 İlkİlk ... 940945949950750850951051151955960910091509 ... SonSon
66581 sonuçtan 6.097 ile 6.108 arası

Konu: Global süngerler ve ağa ölçerler

Teşekkür Teşekkür 
    1.550
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    708
    Toplam Teşekkür
    169 Yazısı Teşekkür aldı

Alıntı kayahan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Küresel mali sistemin çok büyük kısmını oluşturan gelişmiş ekonomilerin bankaları sorunlu iken ve batık cesetleri bodrumda saklarken, Parasal genişlemeye bağlı olarak enerji fiyatlarının yükselmesi küresel talebi ve makro ekonomik göstergeleri nasıl etkiler?

Enflasyon ve faizlerin yükseleceği beklentisinin ön plana çıkmasının engellenemediği koşullarda neler yaşanır?

Sahtekar üç kagıtçı politikacılar ve merkez bankaları ve bilderberg güdümlü medya her şeyin iyiye gittiğine inandırılarak aşırı risk almaya ve borçlanmaya teşvik ediyorsa

görülmesi istenmeyen gerçekler ortaya çıkmaya başladığında

istenmeyen gelişmelerin yaşanması nasıl önlenir?..

Parasal genişlemenin artarak devam edeceği bekleniyor ise sistemik riskin artış eğiliminde olacağı, belirsizlik ve kırılganlığın sinsice yükselmeye devam edeceği biliniyor demektir.

Çok olumsuz durumlardan kaçınmanın yolu gerçekleri hayallerle değiştirip geniş kesimleri aldatmaktan geçmez..

Bu koşullarda işsizlik ve enflasyonun dalgalı bir şekilde artması, küresel ekonominin daralması giderek artacaktır.

Kısa vadede spekülatif eğilimlerin öne çıkarılması ve orta vadede ağırlaşan sorunların yarattığı tehlikenin keynesci sistemin iflas edecegi ve çökecegi ortadadır.

crashhhhhhhhhh kaçınılmazdırrrrrrrrrr..
    elinize dilinize sağlık üstadım

2. The Following 2 Users Say Thank You to kanterturk For This Useful Post:

Teşekkür Teşekkür 
    23.465
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    371.373
    Toplam Teşekkür
    62.413 Yazısı Teşekkür aldı

Alıntı kanterturk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    elinize dilinize sağlık üstadım
    bakın kanterturk, biraz sitemkar buldum sizi, ama ortaya gerekçe koyarak crash beklemek yanlış olur, geçmiş yazılarıma bakarak bunu daha iyi anlayacaksınız,..

herkesten daha ayıyım ruhumla kalbimle, ama kesemide korumak zorundayım,...

kayahan uzun zamandır bunları yazdı, bence artık tadında kesmeli,...araya %10 luk 3 tepe, sonuncusu %25 le sonuçlandı, birde bu var sonuncusu şimdi önümüzde duran,

bakın ben diyorumki kriz bir gün olacak ama görülmemiş olacak, yani şunu diyorum paralar bile işe yaramayacak, ama bu kaos olur şimdi, bize sunulanı iyianaliz etmeliyiz, bende çok ayı oldum, iyide para kaybettiğim oldu, şimdi ne ayıyım ne boğa, bir yatırımcı duygusal olmamalı,...

onun için gün içi yaptığım analizleri takip edrseniz daha iyi anlayacaksınız,...

bizim ayı yada boğa olmamızla bu piyasalar ne yükselir nede düşerler,...kartlar tek yerden dağılıyor, bakın ne diyorum emdirebildikleri sürece devam edecek, emmeyince göçecek, diyorumki mücadele ediyorlar, pes edince göçecek,

ama bu şimdilik crash yerine trash düşüş olacak, bu bile 65 lere kadar iner, bunuda sırf önlem düşüşü olarak yaparlar,...gaz alma şeklinde, örnek verdim 2006 gibi, an trendi etkilemeyecek şekilde diye, ama işte yarını bekliyoruz, 86 önümüzde bu gün short açtım sırf teknik nedenle, gelmese yarına kalacaktı,.....

düşülere dikkat edin dün yazdım kendi konratlarını çözüyor diye, buna ölçülü düşüş derim ben topiğim billir, 135 den 146 la bitirdiler, ne yaptılar short geldikçe düşüşe sonrasın yukarıdan aynı adamlar karşılıklı poz açıyorlar,

bu gün örneğin, 84 altı ayı güçlenir dedim, ama 84 altı L açacam dedim, iştirak etmeyecem dedim, oysa güne short başladım ve 84200 de bir gün önceki shortumu falatladım, 84 altı poz alamadım daha düşüğe garanti olsun diye bu 83400-82900 diye yazdım gün içinde gelmedi, 84200 hareketi gördüm tarde yatım 84200 den long, 84550 çıktım bekledim 85550 teknik short açtım,..ama gözümde korktu, onun için kolay deyil,.....bir yöne durmak kolay deyil,....

bunu örnekledim zaten bumerang örneğinde bu gece, okuyun orayı, 74-92.5 sonra 76 yani 2000 puvan, hareket ise 18 bin puan, işte hep aynı olay, o yüzden bakın ticari bantı işledik burada sistemlerin nasıl açamaza düştüğünü gördük, bakın şimdi sistem önerdim düşüşede çıkışıda ve iri dalga olacak dedim, bunlar çok önemli saptamalar,.......

üstünde durun, eğer bilginiz beni aşarsa bunu paylaşırsanızda sevinirim,...

...yazdıklarım tamamen hayal ürünüdür ve asla yatırım tavsiyesi deyildir, bu nedenle bu yazılanlara göre hareket etmek hatalı sonuçlar ve ciddi zararlar doğurabilir,....

4. The Following 6 Users Say Thank You to indregandi For This Useful Post:

Teşekkür Teşekkür 
    23.465
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    371.373
    Toplam Teşekkür

mutlu sabahlar,

...yazdıklarım tamamen hayal ürünüdür ve asla yatırım tavsiyesi deyildir, bu nedenle bu yazılanlara göre hareket etmek hatalı sonuçlar ve ciddi zararlar doğurabilir,....

6. The Following 5 Users Say Thank You to indregandi For This Useful Post:

Teşekkür Teşekkür 
    23.465
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    371.373
    Toplam Teşekkür

aralık,

83625-85925, çok geniş, daralması gerekli, fazla geniş, daraltacaklar,....

8. The Following 4 Users Say Thank You to indregandi For This Useful Post:

Teşekkür Teşekkür 
    23.465
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    371.373
    Toplam Teşekkür

realize yereleri şu şekilde

85550,
    85175, şimdilik bu ikisi,

aralık daraldı bu arada,

yeni durumu,

85450-85925 oldu,

son gelen L oldu, bir önceki shorttu, başarısız oldu short, şimdi L geldi, 85725 kaldıkça, 85450 yi kırmadıkça başarılı olacak,....

10. The Following 4 Users Say Thank You to indregandi For This Useful Post:

Teşekkür Teşekkür 
    23.465
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    371.373
    Toplam Teşekkür

12. The Following 4 Users Say Thank You to indregandi For This Useful Post:

Teşekkür Teşekkür 
    23.465
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    371.373
    Toplam Teşekkür

sistem sat verirse yazacam,

14. The Following 4 Users Say Thank You to indregandi For This Useful Post:

Teşekkür Teşekkür 
    23.465
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    371.373
    Toplam Teşekkür

yollar 1 ve 120 likte, 85450 ye çıkıyor, buraya kadar olanlar, küçük oynaşlar olarak, bunun altına düşüşler ve kalışlarda eğer 175 kırılırsa short için bir şey olabilir,

450, 175, 83775, 83675....yukarısı malum,.....

16. The Following 4 Users Say Thank You to indregandi For This Useful Post:

Teşekkür Teşekkür 
    4.962
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    4.661
    Toplam Teşekkür
    1.308 Yazısı Teşekkür aldı

Alıntı indregandi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    mutlu sabahlar,
    tünaydınlar..

Hocam sistemlerin AL verdiği indiklerde sizin KISA poz açmanız bilgi ile olur ancak..bu konuda tebrikller..ben bu konuları anlama noksanlığı hala yaşıyorum..o nedenle biraz bildiğim şeylere göre:

1-GARAN 8,24 ün geçilmemesi düşüncesindeydim, feyt atıp 8,30 u yaktılar..destek olup olmayacağını düşünmek için 8,24 ü deneyecekler diyorum.

2- 85,875 benim gördüğüm direnç yeri 5. dakka için..hemen al yeri 85,18x dir..

3-FDJI haftalık 1166x noktası direnç günlükte direnç ama orada duruyor..ne olacak bilmiyorum

4-DAX düşüşte ve TY peşinde.6980 e bakıyorum..üzerinde işler değişir yine..

5-XU100 685xx ün geçilmesi 70bin demiştim ..az kaldı..düşüncem kar realizasyonunun yapılması şu hali ile önce 685xx sonra 673xx demektir.
    Tavsiye değildir.Bir acemi öğrenciden her halde AL-SAT yapacak değilsiniz.Kendi halinde sadece çiziyorum.

18. The Following 3 Users Say Thank You to tr_hope05 For This Useful Post:

Teşekkür Teşekkür 
    23.465
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    371.373
    Toplam Teşekkür

sonuçta benim bu 86-82350 hızlı gelişssede yaşanıp bu gün bittiğini kabul etsek, 86 üstüne trend gelişse 87200 de geçse, bumererang can yaktıktan sonra yine burada, bir turlayıp gelir....

20. The Following 3 Users Say Thank You to indregandi For This Useful Post:

Teşekkür Teşekkür 
    23.465
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    371.373
    Toplam Teşekkür

Alıntı tr_hope05 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    tünaydınlar..

Hocam sistemlerin AL verdiği indiklerde sizin KISA poz açmanız bilgi ile olur ancak..bu konuda tebrikller..ben bu konuları anlama noksanlığı hala yaşıyorum..o nedenle biraz bildiğim şeylere göre:

1-GARAN 8,24 ün geçilmemesi düşüncesindeydim, feyt atıp 8,30 u yaktılar..destek olup olmayacağını düşünmek için 8,24 ü deneyecekler diyorum.

2- 85,875 benim gördüğüm direnç yeri 5. dakka için..hemen al yeri 85,18x dir..

3-FDJI haftalık 1166x noktası direnç günlükte direnç ama orada duruyor..ne olacak bilmiyorum

4-DAX düşüşte ve TY peşinde.6980 e bakıyorum..üzerinde işler değişir yine..

5-XU100 685xx ün geçilmesi 70bin demiştim ..az kaldı..düşüncem kar realizasyonunun yapılması şu hali ile önce 685xx sonra 673xx demektir.
    teşekkürler hope, bir süredir bakmıyorum bunları boşladım, akşamları dji atıyorum biliyorsun kapanışından sonra,...oradan kontrole çalışıyorum, burada dji aaşırı alış bölgesinde, ama aylarca kalabilir,....yarına göçerde, göçünce yine realize, çünk çizgisi var onu yukarı geçmeli ki, trash ve crash konuşabilelim,....bu bölüm öyle, diğerlerine bakmıyorum anlamı pek yok, bundan kötü parite olabilirmi hayır, e o zaman, ....dax vurdumu aşağı vurdu, bizimki peşine takılıp ikinci düşüşe girdimi hayır, demekki dağıldılar, herkes evine çekildi, bizde dova bakıyoruz, ahaliye seslenmesini, işte her akşam grafı bu yüzden,.....

22. The Following 4 Users Say Thank You to indregandi For This Useful Post:

Teşekkür Teşekkür 
    23.465
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    371.373
    Toplam Teşekkür

1 dk, daha fazla daralamaz burada hareket ya aralık içinde yada aralık dışına olacak,

aralık 86050- 85450 de,

24. The Following 3 Users Say Thank You to indregandi For This Useful Post:

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 39 kullanıcı var. (0 üye ve 39 konuk)

Yer imleri

Yer imleri