Sayfa 2074/2584 İlkİlk ... 10741574197420242064207220732074207520762084212421742574 ... SonSon
31001 sonuçtan 24.877 ile 24.888 arası

Konu: Daytrader

Teşekkür Teşekkür 
    3.797
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    1.236
    Toplam Teşekkür
    358 Yazısı Teşekkür aldı

Uzun vade düzelmeden bir numara çıkmaz paladan short devam daha hürmetler.
    Bir mum,diğer bir mumu tutuşturmakla
    Işığından bir şey kaybetmez
    Hz.Mevlana

2. The Following 6 Users Say Thank You to V.O.B For This Useful Post:

Teşekkür Teşekkür 
    13
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    6
    Toplam Teşekkür
    3 Yazısı Teşekkür aldı

malesef kurallar tam işlemiyor bunda, rüşvetinde parmağı var, vicdanı olan insanlar yapmıyordur ama vicdan olmayıp para hırsıda işin içine girince kimse kurallara bakmıyor kanunlar çıkıyor uygulama yok

Teşekkür Teşekkür 
    3.797
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    1.236
    Toplam Teşekkür
    358 Yazısı Teşekkür aldı

Shorta devam uzunu düzeltsin long olayım yoksa shortttt hürmetler.
    Hz.Mevlana

5. The Following 5 Users Say Thank You to V.O.B For This Useful Post:

Teşekkür Teşekkür 
    758
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    658
    Toplam Teşekkür
    249 Yazısı Teşekkür aldı

şahsi kanaatim bir süre öncesine kadar etkili sonuç veren sistemlerin son zamanlarda (yılbaşından sonra özellikle) çok başarılı sonuçlar üretmediği şeklinde ... öyle çok senaryo, komplo teorisi merakı olmayan biri olarak diyebilirim ki bilinçli "çalıştırılmadığını" düşünüyorum... yani 1000 puan oynamalar gibi hareketleri fazlaca görmeye başladık sanki... en yavaş sistem bile yön değiştirir sanıyorum.. ardından da aynı yere dönüş yani "çarpılmaları" fazlaca yaşıyoruz sanki...
    4 sene boyunca kullandığım(bir süre önce bıraktım) oldukca basit ama uygulandıgında verimli olan bir sistem yılbaşından bu yana patlamış durumda... agustos başı gibi birkaç trendi de saymazsak kulliyen zarar...

görüşlerinizi almak isterim...

NOT: bahsettiğim konular sadece bügüne özgü hareketlerden dolayı değil... bugün sistemler iki yanlış sinyal üretti... ikisine de uymadım . kazandım.. ama raat mıyım hem evet (kazançtan ötürü) hem hayır (sistemden ötürü)

NOT 2: saraylı abi çok geçmiş olsun... operasyonlar iyidir.. özellikle olumlu sonuçlananlar...(özel mesajları burdan göndermeyi sevmiyorum ama özelden denedim. kapalı)

7. The Following 4 Users Say Thank You to mosyo2000 For This Useful Post:

Teşekkür Teşekkür 
    3.797
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    1.236
    Toplam Teşekkür
    358 Yazısı Teşekkür aldı

Sistem uzun vade olacak benim gibi uymak lazım zarar hiç olmaz kar daimdir hürmetler.
    (dip not:birde güvenilir olacak)short devam.
    Hz.Mevlana

9. The Following 6 Users Say Thank You to V.O.B For This Useful Post:

Teşekkür Teşekkür 
    758
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    658
    Toplam Teşekkür
    249 Yazısı Teşekkür aldı

Alıntı V.O.B Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sistem uzun vade olacak benim gibi uymak lazım zarar hiç olmaz kar daimdir hürmetler.
    (dip not:birde güvenilir olacak)short devam.
    Sayın V.O.B; sistem sizin gibi uzun vade mi olacak yoksa sizin gibi uymak mı lazım?

11. The Following User Says Thank You to mosyo2000 For This Useful Post:

Teşekkür Teşekkür 
    13
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    6
    Toplam Teşekkür
    3 Yazısı Teşekkür aldı

Doğru Sistemler bu yıl cortladılar uymaya devam ediyorum ama sistemsiz daha çok zarar oluyor.

13. The Following 2 Users Say Thank You to ertekind For This Useful Post:

Teşekkür Teşekkür 
    3.797
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    1.236
    Toplam Teşekkür
    358 Yazısı Teşekkür aldı

Hürmetler dostlar uzun vadeyi longlatacak yakın yerlerde dolaşıyor ama daha longlatamadı longlatırsa uzun vadede longa geçersem haber veririm hürmetler bol kazançlar.
    Hz.Mevlana

15. The Following 8 Users Say Thank You to V.O.B For This Useful Post:

Yer
    Bebek,İstanbul
    Teşekkür Teşekkür 
    18.002
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    55.995
    Toplam Teşekkür
    6.909 Yazısı Teşekkür aldı

Alıntı mosyo2000 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    şahsi kanaatim bir süre öncesine kadar etkili sonuç veren sistemlerin son zamanlarda (yılbaşından sonra özellikle) çok başarılı sonuçlar üretmediği şeklinde ... öyle çok senaryo, komplo teorisi merakı olmayan biri olarak diyebilirim ki bilinçli "çalıştırılmadığını" düşünüyorum... yani 1000 puan oynamalar gibi hareketleri fazlaca görmeye başladık sanki... en yavaş sistem bile yön değiştirir sanıyorum.. ardından da aynı yere dönüş yani "çarpılmaları" fazlaca yaşıyoruz sanki...
    4 sene boyunca kullandığım(bir süre önce bıraktım) oldukca basit ama uygulandıgında verimli olan bir sistem yılbaşından bu yana patlamış durumda... agustos başı gibi birkaç trendi de saymazsak kulliyen zarar...

görüşlerinizi almak isterim...

NOT: bahsettiğim konular sadece bügüne özgü hareketlerden dolayı değil... bugün sistemler iki yanlış sinyal üretti... ikisine de uymadım . kazandım.. ama raat mıyım hem evet (kazançtan ötürü) hem hayır (sistemden ötürü)

NOT 2: saraylı abi çok geçmiş olsun... operasyonlar iyidir.. özellikle olumlu sonuçlananlar...(özel mesajları burdan göndermeyi sevmiyorum ama özelden denedim. kapalı)
    Sistemler 2007 kasım ayında düşüş başlangıcıyla beraber,daha verimsiz çalışmaya başladılar,yaklaşık 4 yıldır bir düzeltme dalgası içindeyiz ve bunun sonucu bu.

Yoksa piyasada kimse kimsenin üzerine oynamıyor,yani birileri çıkıp ta sistemleri bozalım diyerek piyasayı yapmıyor,o güçte bir adam henüz yaratılmadı.Böyle bir piyasayı yönlendirmek ya da suni fiyat teşekkülü oluşturmak mümkün değil,trendler ,arzu ve korkuların ve yatay hareketler de stres çözülmelerinin eseri...kabaca piyasa ,insani düzeyde kollektif bilincin yansımasıdır,daha başka felsefi düzeylerde,daha farklı şekilde tanımlanabilir.

Ağır sistemlerin bile 1000 puanda yön değiştirip çarpılma olayına gelince,dalga böyle ,uyan gelsin bu meydana.....eğer sistemler sürekli çuvallıyorsa,bir süre işi bırakmak iyidir,yoksa daha iyi ssitem geliştirmeli...mesela ind esaslı geciken sistemler yerine , breakout esaslı sistemler daha yararlı olabilir,bunları önceden de belirttim,ya da hybrid olarak kullanımları...,,

Bir de para yönetimi konusuna çok önem vermeli, ben de dahil,,disiplin önemli bir de...bazen de ama sistemin zaaflı dönemine denk geliyorsunuz,disiplinle para kaybediyorsun...

zor iş vesselam...

not2 ye cevap: tşk ederim...
    Burada yazdıklarım kişisel görüşlerimdir.
    AL - SAT Tavsiyesi değildir.
    Yatırım Danışmanlığı kapsamında değildir.
    Ben de zaten ,pek bişi bilmem..
    Bilip bilmediğimi bile bilmiyorum..
    O kadar yani,..
    Üzülmeyeyim,di mi?

17. The Following 7 Users Say Thank You to saraylı For This Useful Post:

Teşekkür Teşekkür 
    3.797
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    1.236
    Toplam Teşekkür
    358 Yazısı Teşekkür aldı

Hürmetler dostlar uzun vadeyi düzelttiğinden pozum longladı bozarsa tekrar shorta geçerim şimdilik longggggg.
    Hz.Mevlana

19. The Following 6 Users Say Thank You to V.O.B For This Useful Post:

Teşekkür Teşekkür 
    3.797
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    1.236
    Toplam Teşekkür
    358 Yazısı Teşekkür aldı

uzun vadeyi düzlettiğinden bundan sonraki yukarı performansının güzel olacağını düşünüyorum
    Hz.Mevlana

21. The Following 3 Users Say Thank You to V.O.B For This Useful Post:

Yer
    Bebek,İstanbul
    Teşekkür Teşekkür 
    18.002
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    55.995
    Toplam Teşekkür
    6.909 Yazısı Teşekkür aldı

Geçenlerde bir fıkra okumuştum,çok güldüm,

ee sistem sonucu vermiyorum,

öngörü de yapmıyorum,

misyonumuz bitti,

hiçe çıktık,

bari fıkra anlatayım,dedim...

Eskiden Osmanlı zamanında,bazı gayrimüslimler müslümanların yaptıkları ibadetleri merak ederlermiş,bunu yapınca ne oluyor,insana nasıl bir his geliyor diye tahayyüle koyulurlarmış...bi adam da kurban kesmeye merak salmış,hanımına anlatınca,hanımı da;be adam bari git bi müslümana sor,sen bilmezsin,ayağını burnunu kesersin ,demiş...

Adam ,iyi demiş,çarşıya inmiş,bir müslüman bulmuş,kurban kesecem bi zahmet öğretsen ,demiş..yahu kurban senin neyine demiş adam ama bizim meraklıya laf geçirememiş ve gitmişler kurbanı kesmişler..ama adamın işi varmış ben kestim daha bunun yüzmesi temizlemesi var ,demiş,git başka müslüman bul...

bizim meraklı ,tabi üstübaşı kan revan içinde,çaresiz tekrar çarşıya inmiş,işi bitirme derdinde,esnafın yanına gidip demiş ki;bana bi müslüman daha lazım,demin ki gitti,demiş...

esnaf bi bakmış ,adam gayrimüslim ,elinde bıçak ,niyeti kötü gibi,burda müslüman yok,müslümanlar camide demişler..

adam da çarnaçar camiye gitmiş,elinde bıçak gömleği kanlı,ey cemaat demiş ,bana müslüman lazım.....cemaat manzarayı görünce tırsmış,bakmışlar dünya güzel,biri çıkmış demiş ki,valla en müslümanımız, en önde oturuyor,onu çağır, o bilir demişler....imamı göstermişler..

adam da imama yönelmiş,maksadı garibin işi nihayetlendirmek,sen gelirsen iş tamam deyince; imam şöyle bir doğrulmuş,adamın elinde bıçak,üstübaşı kan revan içinde,demiş ki:

"A be adam; şurda cemaate iki rekat namaz kıldırdık diye sen de beni müslüman mı zannettin,demiş"....

Burada yazdıklarım kişisel görüşlerimdir.
    AL - SAT Tavsiyesi değildir.
    Yatırım Danışmanlığı kapsamında değildir.
    Ben de zaten ,pek bişi bilmem..
    Bilip bilmediğimi bile bilmiyorum..
    O kadar yani,..
    Üzülmeyeyim,di mi?

23. The Following 8 Users Say Thank You to saraylı For This Useful Post:

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 16 kullanıcı var. (0 üye ve 16 konuk)

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri

Yer imleri