Sayfa 11/216 İlkİlk ... 9101112132161111 ... SonSon
2585 sonuçtan 121 ile 132 arası

Konu: Sazan Waves

Teşekkür Teşekkür 
    22.658
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    24.559
    Toplam Teşekkür
    6.153 Yazısı Teşekkür aldı

Alıntı sazan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sistemcilerin sesi sedası çıkmıyor.
    Buyrun size Classic Sazan getiri grafiği. (Nisbet, Motivasyon ve gaz amaçlı)
    Dikkatle baktığınızda, ögle arası gelen Short sinyalini görebilirsiniz. Bu da benim 71'e yükselme senaryomla çakışıyor. Bakalım ne olacak. Bu grafiği daha çok öngörülerimle , çok güvendiğim sistemim ayrıştığı için verdim.
    Bu sistemin görüntüleri hakikaten motivasyon oluyor bana Sn. Sazan. Benim geliştirmekte olduğum hızlı sistemlerim son dönemde çok fena dağıldılar. Zarar ettireni yok ama onlara uysaydım kazanacağım parayı pazarda limon satarak da alırdım.

Samimi söylüyorum Classic Sazan gibi bir sistemin yapılabileceğini siz ispatlamasanız şu an sistem işiyle uğraşıyor olmazdım. Motivasyon şırıngalarınız işe yarıyor yani.

Ben Pala'ya inanmıyorum ama o bana inanıyor...

2. The Following 3 Users Say Thank You to Strategist For This Useful Post:

Yer
    İstanbul
    Teşekkür Teşekkür 
    845
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    17.789
    Toplam Teşekkür
    2.797 Yazısı Teşekkür aldı

VOB 15 dk.

Trendline çok güzel. Kırılırsa alırım.

Loss of opportunity is preferable to loss of capital.
    Yazdıklarım deneyimlerimle şekillenen kişisel görüşümdür. Yatırım kararlarınızı etkilemesine izin vermeyiniz.

4. The Following 8 Users Say Thank You to sazan For This Useful Post:

Yer
    İstanbul
    Teşekkür Teşekkür 
    845
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    17.789
    Toplam Teşekkür

Sazan pek yapmadığını yaptı ve SW portföyde 69.300'den LONG pos açtı.
    Sistem portföylerindeki Shortlar devam ediyor tabi ki.
    Yazdıklarım deneyimlerimle şekillenen kişisel görüşümdür. Yatırım kararlarınızı etkilemesine izin vermeyiniz.

6. The Following 6 Users Say Thank You to sazan For This Useful Post:

Yer
    İstanbul
    Teşekkür Teşekkür 
    845
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    17.789
    Toplam Teşekkür

Standart DJI Haftalık.

DJI'de dün gece ilginç işler olmuş. Daha önce yaptığım yorum aşağıda. Dün geceki hareketler sonrası güncel grafik ve yorum ise daha aşağıda.

DJI Haftalıkta Son durum.

Önceki mesajda verilen aksiyon olanındaki 1. adım gerçekleşti. Ancak yükselişin cuma günü ulaşılan seviyede bittiğini söylemek için erken olabilir. Şöyleki, Hedef olarak çizili dikdörtgenin üst sınırı 11.470 seviyesinde.

Bu noktadan sonra tamam yükselişin bu ayagı bitti, artık düşüşe oynamak gerekir yerine, fiyatın , düşüşü konfirme edeceği bir hareket beklemek daha mantıklıdır (çünkü hala yükseliş potansiyeli var).

DJI'de düşüşe inanmaya başlamak için Sazan kriteri :
    11.470 üstünde haftalık kapanış gelmediği sürece, bu noktadan itibaren, aksiyon planındaki 2. adımın başlangıcı için , fiyatın bir önceki haftanın low seviyesini aşağı geçmesi, düşüşün başlangıcının konfirmasyon sinyali olur diye düşünüyorum.(Bu hafta için 10.977 ve altının hafta içinde görülmesi)

Son Resim.

Haddinden fazla hızlı bir pullback olmuş durumda. Kapanış hedef olarak verdiğim "2)Düzeltme 4. dalga" olarak işaretlenmiş alanın altında olmamış. Düzeltmenin geri alış olarak fiyat hedefine ulaştığı ve bittiği yorumunu yapabilirim. Sadece zaman açısından çok kısa bir sürede gerçekleştiği için yatay olarak bir miktar daha sürünebilir.

Mavi ok ile gösterilen dibin altına sarkması ise hareketin basit bir düzeltmeden çok trend dönüşü olma ihtimalini artırır. Şu anda hala tepki olarak bakıyorum.

Bol Kazançlar.

8. The Following 3 Users Say Thank You to sazan For This Useful Post:

Yer
    İstanbul
    Teşekkür Teşekkür 
    845
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    17.789
    Toplam Teşekkür

Aşağıda verdiğim grafiğe ve yazdıklarıma bir kere daha bakalım ve daha alttaki kısımda bir trading hatasından nasıl kaçınabiliriz görelim (Alıntıdaki, özellikle altı çizilmiş kısma dikkat).

Confluance point bulmak için bir yükseliş yada düşüşte, çeşitli seviyelerden Fibonacci geri alma seviyelerini hesaplarız. Geri alma seviyelerinden sadece ikisi ile ilgileniriz. %61.8 ve %38.2. Eğer bir trendde iki farklı seviyeden bulunan geri alma seviyelerinin birinin %61.8'i diğerinin %38.2'si ile çakışıyorsa, güçlü Confluance point bulunmuş olur. Sonrasında DL Trading Strateji ile trade edilebilir.

Grafik VOB 60 dk'lık ve son datalarla. Yükselişteki önemli tepe ve diplerden oluşturulmuş geri alma seviyeleri, grafikte yeşil ve kırmızı renklerle gösterilmekte. 69.3 ve 69.2 seviyelerinde tüm yükselişin %38.2'si (yeşil) ve yükselişte önemli tepki noktalarından birinden yükselişin tepesine kadar olan mesafenin %61.8'i (Kırmızı) çakışmakta.

Bol Kazançlar.

Trade hatası ve kaçınma. (Canlı örnek)

Fibonacci güzeldir ve bize gerçekten güzel destek ve dirençler verir. Ancak fiyatın sadece fibonacci seviyelerine ulaşması pozisyon açmak için yeterli değildir. Fiyatın da konfirmasyonu gerekir. Çeşitli kereler örneklerle açıkladığım DL stratejisi bu konfirmasyon öeneklerinden biridir. Fibonacci ile sadece fiyatın hedefe çarpması ile işlem yapılmaz. Ama bazen irade yetmez yapılır. Bakınız dün gece 17:20 civarı atılmış mesajım.

Sazan pek yapmadığını yaptı ve SW portföyde 69.300'den LONG pos açtı.
    Sistem portföylerindeki Shortlar devam ediyor tabi ki.
    69.3 yukardaki 60 dk'lık grafikteki "Confluance Point". Bu fibo çarpması ile açılan pos örneği bir şeyler öğrenmek isteyenlerin gerçekten kaçınması gereken bir örnek (hoş başka pattern gerekçelerimde vardı ama). Gerçekte çarpan barın Low yada High değeri , bir sonraki barda geçilince pozisyon açılmalı ve stop loss çarpan barın ters yöndeki High yada Low değerine konulmalı idi. Örnekle 60 dk'ya göre trade ediliyor olsaydı, 60 dk'da çarpan barın high değeri olan 69.775 yukarı geçilince long, barın low değeri olan 69.225 aşağı geçilince short pos u sabahki barda hangisi penetre oluyor ise açılmalı idi. (yada Eğer 15 dk'lık grafikle oynuyorsak, 15 dk'lık grafikte son barda çarpma oldu. aynı şeyler son 15 dk'lık bar içinde söylenebilir. )

Sonuç1 : Bir musibet bin nasihattan iyidir.
    Sonuç2 : Muhakkak sistemin olması da lazımdır. Sazanın bildiğiniz gibi 3 sistemi var ve her birinin ayrı portföyü var. Elliott'a göre trade ayrı bir portföyde yapılıyor. Üç sistem portföyü shortta ve SW'de ise sazan Long. Ama netleştirirsek nette short. Özetle mekanik bir unsur daima olmalı.

Yine kitap yazdık neredeyse.
    Herkese Bol Kazançlar.

10. The Following 8 Users Say Thank You to sazan For This Useful Post:

Teşekkür Teşekkür 
    3.797
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    1.236
    Toplam Teşekkür
    358 Yazısı Teşekkür aldı

Evet sayın sazan içtenlikle hatayı kabul etmişsiniz.
    Hayırlı günler.
    Bir mum,diğer bir mumu tutuşturmakla
    Işığından bir şey kaybetmez
    Hz.Mevlana

12. The Following 2 Users Say Thank You to V.O.B For This Useful Post:

Yer
    Shadizar
    Teşekkür Teşekkür 
    36.921
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    93.341
    Toplam Teşekkür
    33.405 Yazısı Teşekkür aldı

Sistemcilerin sesi sedası çıkmıyor.
    Buyrun size Classic Sazan getiri grafiği. (Nisbet, Motivasyon ve gaz amaçlı)
    Dikkatle baktığınızda, ögle arası gelen Short sinyalini görebilirsiniz. Bu da benim 71'e yükselme senaryomla çakışıyor. Bakalım ne olacak. Bu grafiği daha çok öngörülerimle , çok güvendiğim sistemim ayrıştığı için verdim.
    Melaba...Sazan Classic bendeki en kral sisteme getiri olarak %6 dakmış bulunuyor...(bendeki %54.23)..O yüzden graf yapıştırmaya gerek yok herhalde.

14. The Following 3 Users Say Thank You to Astatin For This Useful Post:

Yer
    İstanbul
    Teşekkür Teşekkür 
    845
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    17.789
    Toplam Teşekkür

Alıntı Astatin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Melaba...Sazan Classic bendeki en kral sisteme getiri olarak %6 dakmış bulunuyor...(bendeki %54.23)..O yüzden graf yapıştırmaya gerek yok herhalde.
    Astatinim Karlı zararlı trade adetleri nedir. Bendeki 51 Karlı , 28 Zararlı.
    Tüm zamanların (son 2-3 yıldaki) herhangi bir 4 aydaki en yüksek, trade adedine ulaşmış durumda. Karlılık iyi olsa da işlem adetleri beni tedirgin ediyor.

16. The Following 3 Users Say Thank You to sazan For This Useful Post:

Yer
    Shadizar
    Teşekkür Teşekkür 
    36.921
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    93.341
    Toplam Teşekkür

Astatinim Karlı zararlı trade adetleri nedir. Bendeki 51 Karlı , 28 Zararlı.
    Tüm zamanların (son 2-3 yıldaki) herhangi bir 4 aydaki en yüksek, trade adedine ulaşmış durumda. Karlılık iyi olsa da işlem adetleri beni tedirin ediyor.
    patron senin de fark ettigin uzere sistemleri yavaşlattım ben ve boyle gayet mesudum... k/z işlem adeti 22/16.../(evet evet 4 aylık)

18. The Following User Says Thank You to Astatin For This Useful Post:

Yer
    İstanbul
    Teşekkür Teşekkür 
    845
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    17.789
    Toplam Teşekkür

Alıntı Astatin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    patron senin de fark ettigin uzere sistemleri yavaşlattım ben ve boyle gayet mesudum... k/z işlem adeti 22/16.../(evet evet 4 aylık)
    Savhol dostum. Dogruyu bence bulmuşsun. Bol Kazançlar.

20. The Following 2 Users Say Thank You to sazan For This Useful Post:

Yer
    Shadizar
    Teşekkür Teşekkür 
    36.921
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    93.341
    Toplam Teşekkür

Savhol dostum. Dogruyu bence bulmuşsun. Bol Kazançlar.
    Patron doğro topik mi bilmiyorum ama bir maruzatım olacaydiii
    -Şimdi biliyorsun ki, sistem sinyalleri 1 bar önce gelmiş olsa,sistemin getirisi 2 katına çıkıyor yaklaşık...Şu PTI olayına yeniden girsek mi diyorum..Hani sinyal yok ama PTI 0.80, az pilav poz aç, PTI 0.6 nın altına düşerse stop, 0.85 de ise az daha long, 0.90 da az daha v.s. v.s. ...Şu PTI konusunda bana demediğin şeyler olabilir belki..hani bir dat bir dokunuş..

- Bir diğer konu: piyasada olan nette gezen bir sürü hızlı basit sistem formülü var biliyorsun...Dİyelimki bunların sayısı 10...Şöyle bir şey denedim; malum yatay piyasa badlarinin icinde (hani benim graflarini yapistirdigim acik mavi olan degerler), bunlarin 7 si ne ortak sinyal verirse, onların tersi işlem yap...fiyat yatay bandin dışına çıkınca ise stopla ve ssitem yönüne dön....sonuçları çok enteresan..ama zor ve üzerinde çok çalışılması gerekir..bir çeşit Kaptan Swing trade bir fikir bir dat bir dokunuş?

22. The Following 3 Users Say Thank You to Astatin For This Useful Post:

Yer
    İstanbul
    Teşekkür Teşekkür 
    845
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    17.789
    Toplam Teşekkür

Sazan'ın indikatörleri Long Moduna girdi.
    Sistemin Long'laması için tek gereken uygun bar formasyonu. Bakalım gelecek mi ?

24. The Following 2 Users Say Thank You to sazan For This Useful Post:

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 5 kullanıcı var. (0 üye ve 5 konuk)

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri

Yer imleri