Sayfa 1/3 123 SonSon
33 sonuçtan 1 ile 12 arası

Konu: VOB ve IMKB de Otomatik Trading Yapabilmek

Teşekkür Teşekkür 
    5.741
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    2.354
    Toplam Teşekkür
    600 Yazısı Teşekkür aldı

Standart VOB ve IMKB de Otomatik Trading Yapabilmek

Gerek imkb gerekse spk sürekli (güya) seffaflik ve kucuk yatirimcinin korunmasi adina mevzuatta ve uygulamalarda yenilik ve değişiklik içersinde oysaki bu yeni uygulamalarin hic birinin kucuk yatirimcinin lehine oldugu kanisinda değilim.

Pariteler ve yurtdisi futurelarda sistemle kazanmak bile oldukca zor olmasina ragmen imkb ve vobda yeteri kadar derinlik kazanmadiğindan Şimdilik sistemli hareket ederek kazanmak daha mumkun olmaktadir. Ancak ortak ve benzer gerekçeler psikolojik faktor, surekli ekran basinda bulunamamak, int ve elektrik kesintileri vs gibi sebepler istikrarli trade onundeki en buyuk engeli olusturuyor.

Aracı kurum ve veri yayınlayici şirketlerin ( matriks vs) otomatik trading icin alt yapılari hazir olmakla birlikte spk nin duzenlemelerinden ötürü Türkiyede malesef bu uygulamaya geçemiyoruz.

Gelin tüm Vobcular , hisseciler olarak SPK'ya İMBK'ye VOB'a sesimizi birlikte duyuralim bir an once Otomatik trading uygulanabilir olsun.

Bu talebimizi hakli isteğimizi mail, faxla direk yoldan iletelim, aracı kurumlara bildirelim, basinda gerek sahsen tanidiğimiz gerekse takip ettiğimiz ozellikle ekonomi borsa yazarlarina ileterek desteklerini isteyip hakerekete geçelim.

Birşeylerin olmasini beklemek yerine ortak isteklerimizi kabul ettirebiliriz,Yeterki birlikte hareket edelim...

2. The Following 11 Users Say Thank You to Kanaatkar For This Useful Post:

Teşekkür Teşekkür 
    5.741
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    2.354
    Toplam Teşekkür
    600 Yazısı Teşekkür aldı

Spk ve İmkbye görüş öneri bildirimleri aşağidaki linklerden yapilabilir

http://www.spk.gov.tr/apps/BilgiEdin...enuheader=null

http://www.imkb.gov.tr/contactus/contactus.aspx

4. The Following 4 Users Say Thank You to Kanaatkar For This Useful Post:

Teşekkür Teşekkür 
    22.658
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    24.559
    Toplam Teşekkür
    6.153 Yazısı Teşekkür aldı

Katılıyorum... Yok toplantıdaydım, yok WC'deydim, yok balkonda çamaşır yıkıyordum (!) şeklinde nedenlerle kaçırdığımız sinyallerin haddi hesabı yok... Histeme uymadığı için es geçtiklerimiz de cabası... Bu işin tek çaresi full otomatiğe bağlamak... Amerikan borsasındaki hacmin yarısından fazlası otomatik programlar tarafından yönetiliyor sorun olmuyor...

Ben Pala'ya inanmıyorum ama o bana inanıyor...

6. The Following 3 Users Say Thank You to Strategist For This Useful Post:

Yer
    türkiye
    Teşekkür Teşekkür 
    29.295
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    43.720
    Toplam Teşekkür
    11.653 Yazısı Teşekkür aldı

selamlar
    بِسْــــــــــــــــــــــمِ اﷲِارَّحْمَنِ ارَّحِي BİSMİLLAHİRRAHMANİRRAHİM

HASBİNALLAH VE NİMEL VEKİL.

HASBİNALLAHİ VE Nİ'MEN-NASİİR ĞURANEKE RABBENE VE İLEYKEL MASİİR

ANLAMI:''ALLAH NE GÜZEL VEKİLDİR;O BİZE YETER''

bizim için özgürlük ALLAH a kul ve köle olunca başlar

paylaştığım analiz ve yorumlar yatırım tavsiyesi değildir.

Teşekkür Teşekkür 
    1.682
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    2.591
    Toplam Teşekkür
    834 Yazısı Teşekkür aldı

bende destek veriyorum oto trade olursa sistemler out histemler in olur ühühühühüh
    her yer testere olur bende para basarım deeeermişimmmm ühühühüh
    hemen dilekçe gönderiom sepekaya
    DİKKAT!!! DİKKAATTT!!!

SİSTEM TÜCCARLARINDAN VE KUZU POSTUNA BÜRÜNMÜŞ KURTLARDAN UZAK DURUN!

***BİR DOST***

9. The Following 3 Users Say Thank You to kitaro For This Useful Post:

Teşekkür Teşekkür 
    868
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    971
    Toplam Teşekkür
    302 Yazısı Teşekkür aldı

belirli bir disiplinle sistem uygulayanların aleyhıne olacagını dusundugum bır uygulama , bu yuzden kesınlıkle desteklemıyorum.

oyunun içerisine hiç alakasız ve bu işin zorluklarını yasamamıs bir suru buyuk sermayelı oyuncuyu da cekecektır.

bu tarz otomatık ıslemlerın aktıf oldugu pıyasaları ıncelersenız para kazanmanın cok daha zor oldugunu goreceksınız.

pıyasamız zeten hızla etkin piyasa olmaya dogru gidiyor, bırakalım da kendı hızında ilerlesin, unutmayın ki piyasalar etkinleştikçe para kazanmak daha da zorlaşacaktır..

11. The Following 4 Users Say Thank You to eloy For This Useful Post:

Yer
    istanbul
    Teşekkür Teşekkür 
    8.177
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    14.670
    Toplam Teşekkür
    5.355 Yazısı Teşekkür aldı

Alıntı kitaro Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bende destek veriyorum oto trade olursa sistemler out histemler in olur ühühühühüh
    her yer testere olur bende para basarım deeeermişimmmm ühühühüh
    hemen dilekçe gönderiom sepekaya
    Alıntı eloy Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    belirli bir disiplinle sistem uygulayanların aleyhıne olacagını dusundugum bır uygulama , bu yuzden kesınlıkle desteklemıyorum.

oyunun içerisine hiç alakasız ve bu işin zorluklarını yasamamıs bir suru buyuk sermayelı oyuncuyu da cekecektır.

bu tarz otomatık ıslemlerın aktıf oldugu pıyasaları ıncelersenız para kazanmanın cok daha zor oldugunu goreceksınız.

pıyasamız zeten hızla etkin piyasa olmaya dogru gidiyor, bırakalım da kendı hızında ilerlesin, unutmayın ki piyasalar etkinleştikçe para kazanmak daha da zorlaşacaktır..
    Otomatik trading olursa sistemler çalışmaz bence de
    Konu para olduğunda herkesin dini aynıdır.

Voltaire

13. The Following 3 Users Say Thank You to enorton For This Useful Post:

Teşekkür Teşekkür 
    5.741
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    2.354
    Toplam Teşekkür
    600 Yazısı Teşekkür aldı

Herkesin elinde kazandiran bir sistem yok, kaldiki otomatik trading cok cok kolay birseyde değildir, future icin kullandim bir süre herkesin uygulayabileceği sadik kalabileceğinide sanmiyorum.Otomatik tradinge gecince her sinyal karlı olacakl gibi bir olasalikta yok denecek kadar az.Otomatik tradinge asla inanmayacak parasini guvenmediği icin zaten kullanmayacak olanlar her zaman cogunlukta olacaktir.

Buyuk sermaye sahibi cok değil iki tane asgari ücretli calişanlada bunu halledebilir.

15. The Following User Says Thank You to Kanaatkar For This Useful Post:

Teşekkür Teşekkür 
    868
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    971
    Toplam Teşekkür
    302 Yazısı Teşekkür aldı

buyuk sermayelı oyuncu tanımı da bır muamma tabi.

Soyle bır orneklendırme yapalım. bır arkadasınızın elınde 100 bın tl nakıt para var ve borsada degerlendırmek ıstıyor. sızın borsayla ılgılendıgınız bıldıgı ıcın sıze danısıyor ve sız de hısse senedı yerıne otomatik tradingi tavsıye edıyorsunuz ve sadece 10 kontratla işlem yapması durumunda , yanı hıc kaldırac kullanmaması durumunda basarılı olacagını soyluyorsunuz. cok dısıplınlı bır sekılde sıstem uygulamıs olan bu vatandas , aynı zamanda işine gucune de devam ederek bır bakıyor kı 6 ay sonunda ufak zararlar etse de bankaların verdıgı faizle karsılastırılamayacak derecede karda.

Ikıncı 6 ayda da benzer karları goren vatandas bı baska arkadasına aynı yontemı tavsıye edıyor ve bu sayı gıt gıde artıyor.

Tamam mutlaka buna da uymak için disiplin gerekir,ama su anda yapmaya calıstıgımız seyle kıyas bıle edılemez.

Misal ben boyle bir durumda işime geri donerım ve benım disiplinsizliklerimin de içinde oldugu piyasa kosulları degısmeye baslar. belki hemen olmaz ama zamanla trend sistemleri cok daha az hatta hiç kazandırmamaya baslar.

17. The Following 3 Users Say Thank You to eloy For This Useful Post:

Yer
    istanbul
    Teşekkür Teşekkür 
    8.177
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    14.670
    Toplam Teşekkür

ABD, Avrupa piyasaları ya da forexte bu iş olabilir çünkü orda bizdeki gibi kademelerde 10-20 adetler olmuyor. Düşünsenize çoğunluk 15 dk kullandığı için 00 -15- 30 -45 . dakikalarda müthiş boşluklar oluşur. Saat başları da keza oyle. Bu emirleri piyasa gireceksin, öbür türlü anlamaı olmaz. O zaman ne olcak saat başı geldi diyelim herkesin sistemi sat verecek. Şuanda tahtaya bakın alışlarda -satışlarda ortalama bekleyen adet 1200-1500 civarı. Yani aynı anda 1500 civarı emir piyasadan verilse piyasa anlık tavan -taban olabilir.

Otomatik trading tabiki olmalı ama bizim piyasanın daha derinleşmesi lazım. Yoksa facia olur, piyasa iyice bok olur demedi demeyin. Bugün siz sistemden kazanıyorsanız sisteminiz mükemmel olduğu için değil siz disiplinli, sabırlı olduğunuz için kazanıyorsunuz. Yoksa vobda bugüne kadar test ettiğim yüzlerce sistem uzun vadede birbirine yakın karlar elde ediyor. Otomatik tradingle sabır ve disiplini işin içinden çıkarırsanız geriye bişey kalmaz. Çünkü başarılı dediğiniz sistemler artık en dipten short, en tepeden long olmaya başlar. Kitaronun arayıp da bulamadığı piyasa olur

Voltaire

19. The Following 4 Users Say Thank You to enorton For This Useful Post:

Yer
    istanbul
    Teşekkür Teşekkür 
    8.177
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    14.670
    Toplam Teşekkür

Bu konu kilitlensin, hatta yok edilsin, silinsin kimse ulaşamasın. Çok tehlikeli düşünce suçları bunlar

Voltaire

21. The Following 3 Users Say Thank You to enorton For This Useful Post:

Teşekkür Teşekkür 
    5.741
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    2.354
    Toplam Teşekkür
    600 Yazısı Teşekkür aldı

Sevgili Eloy ve enorton her ikinizin kaygilarina katiliyorum bahsettiğiniz piyasa yapisini oyle veya boyle bir gun yasayacağiz ancak vobun ilk günlerini cok iyi hatirliyorum her sey bir gun de olmayacak , değindiğiniz sorunlar minimum bir kac yil sonra olacak seylerdir biz o doneme kadar biraz bonus toplayalim en azindan.Sürec kacinilmaz bir son nasilsa.

23. The Following User Says Thank You to Kanaatkar For This Useful Post:

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Yer imleri

Yer imleri